Күні:
Сынып:
1
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Әңгіме оқимын. Сөйлем.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
(оқу бағдарламасына сілтеме)
|
1.3.4.1 мұғалім көмегімен оқыған/тыңдаған
мәтіндердегі ақпаратты сурет, сызба, белгілер қолданып
жеткізу
1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып,
сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою
1.3.8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың
жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін
каллиграфиялық талаптарға сай жазу
1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның
иллюстрациясы бойынша болжау
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы:
Жаңа білімді
меңгереді.
Көбі:
Тақырыпты түсініп, тыңдап,
жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі:
Алған білімді өмірде қолдана
алады.
|
Жетістік критерийлері
|
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете
алады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өнер, ана тілі сабағы
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Аудиожазба , таныстырылым.
|
Тілдік құзыреттілік
|
Бауырсақ
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
5
минут
|
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Он саусақтың саласындай,
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Бiр адамның баласындай.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан
арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
|
Шаттық шебері
|
Сабақтың ортасы
8 минут
|
1-жаттығу
Ертегіні оқу.
Бауырсақ.
Сұрақтар:
1.ертегі не туралы?
2.ертегіні өзің әрі қарай жалғастырып
көр.
-бүгінгі сабағымыз ерекше
болмақ.Балалар сіздер білесіздер«Бауырсақ»ертегісінің соңында түлкі
бауырсақты жеп қояды.Ал бүгін біз бауырсақпен саяхатқа
шығамыз.Барлық қиындықтарды бірге жеңіп,бауырсақты құтқарып
қалуымыз керек.Ол үшін біздерге берілген тапсырмаларды дұрыс
орындауымыз керек.
-сонымен балалар,Бауырсаққа алдымен кім
кезігеді?
-Олай болса,қоянның тапсырмаларына назар
аударайық.
2-жаттығу
Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп
жаз.
СӨЙЛЕМ АЯҚТАЛҒАН БІР ОЙДЫ БІЛДІРЕДІ. СӨЙЛЕМНІҢ
БІРІНШ СӨЗІ БАС ӘРІПТЕН БАСТАЛЫП ЖАЗЫЛАДЫ. СӨЙЛЕМЕН СОҢ НЕ НҮКТЕ.
НЕ СҰРАҚ БЕЛГІСІ? НЕ ЛЕП БЕЛГІСІ ! ҚОЙЫЛАДЫ.
Қоянның тағы бір тапсырмасы
сіздерге берілген.сөздерді буынға дұрыс бөлулерің
керек.
-Енді домалап келе жатқан бауырсақ неге
жолығады? ---Қасқырға жолығады.
Қасқыр
тапсырмалары.
3-жаттығу
Көркем жаз.
Жұптық тапсырма.берілген сөздерді дұрыс
тасымалдау.
Қасқырдан құтылып кеттік
4-жаттығу
Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және
суретпен сәйкестендір.
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті
1
минут
|
1-мамыр мерекесіне орай шаңыраққа қазақстанда
қандай ұлт өкілдері бар солардың аттарын
жазып,жапсыру.
|
Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
Аяқталуы
16 минут
Қызықты тапсырма
8
минут
|
Домалап келе жатқан Бауырсақ енді неге жолығатын
еді?
Олай болса,Аюдың тапсырмаларын
қарайық
4-жаттығу
Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және
суретпен сәйкестендір
6-жаттығу
Төмендегі сөздерді сөйлескенде пайдаланып
көр.
Ас болсын!
Ауыз тиіңіз!
Дәм алыңыз!
Аюдан да аман қалды Бауырсақ.Енді кезек
Түлкінікі
Мұқият тыңдаймыз.Ребусты шеш,шешуіндегі сөз
туралы білетініңді айт.
5-жаттығу
Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап
жаз.
|
Оқулық, дәптерлер.
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті
салынған суреттерді таңдау.
Түсінбедім Сұрағым бар
Түсіндім
|
Смайликтер
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай
тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін
тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
|
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен
сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
|
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап
бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
|
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|