Материалдар / Бағалау үдересінің мақсаты.
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Бағалау үдересінің мақсаты.

Материал туралы қысқаша түсінік
Тренерлерге қажет
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
23 Қазан 2020
228
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қарағанды облысы,Нұра ауданы, Шұбаркөл кенті.
Абай атындағы Шұбаркөл ЖОББ мектебі
Тәрбие ісінің меңгерушісі
Нұржанова Бибижан Билаловна

Picture 1


Апта

Күн

Күні

Тренер

Өткізетін орны





Тақырыбы:

1-2-сабақтар: Бағалау үдересінің мақсаты. Оқу үшін бағалаудың (ОүБ) мәні.

Мақсаты:

Мұғалімдер бағалаудың маңызы туралы нақты аргументтер мен дәлелденген қорытындылар жасайды.

Оқу нәтижесі:

Мұғалімдер оқу үшін бағалаудың мақсаттарын жіктейді және оқу үшін бағалау әдістерін енгізу бойынша ұсынымдар әзірлейді.

Түйінді идеялар:

Мұғалімдер оқушылардың нені үйренгенін жүйелі талдап, бағалап отырады. Оқушылардың оқу қарқынын тиімді бағалау оқушыларды дамытудың пәрменді әдісі болып табылады.

Сабақ барысы:


1-2-сабақтар

3мин



7 мин



25 мин








30 мин







25 мин


















































2 сабак

30 мин










25 мин
























25 мин



















10 мин



Мұғалімдермен амандасып, зейінді шоғырландыру мақсатында « Шаттық шеңберін» құру. Мұғалімдер кезекпен өз аттарының басқы әрпінен басталатын сын есімді қосып айту арқылы өзімізді біраз жігерлендіріп алу. Мысалы Алмагүл-ақ.


Өлең шумақтарын құрастыру арқылы 3 топқа бөлінеді.

«Қошақан», «Атамекен», «Саржайлау»


«Оқу» таныстырылымы:

А4 парағына қарындашпен аққала суретін салу. Топ мүшелері жеке орындау жұмысы.

Топтар критерийді өздері құрастырады. Осы критерий арқылы топтар бірін бірі бағалайды.

Оқыту мақсаты:

  1. Аққаланың түсін атай алу.

  2. Әрбір элементтерін көрсете білу.

  3. Салған суреті айқын болу керектігін білу.

Табыс критерийлері:

  1. аққаланың түсін айта аламын.

  2. аққала үш бөліктен тұратыны, қолын, мұрнын, көзін салу керектігін білемін.

  3. пішінін қандай болатынын білемін.


Бағалау саласы

Дескрипторлар

Егер сұрақты ашпасаңыз -0-ді, жартылай ашылса- 3-ті, толығымен ашылса -5

Баға

Кезеңдері:

Модельдеу кезінде сізге салу үдірістерінің түсінуді қалыптастыруға нақты пайдалы ақпарат болу тиіс.

0 1 2 3 4 5


Бейнелер мен сызбалар:

Олар сіз қайда қарағаныңызды түсіну үшін анық, хабардар ететін болуы тиіс

0 1 2 3 4 5


Ақпарат:

Сізге аққаланы қалай қалыптастыратыны, оларды қайдан табуға болатыны туралы нақты ақпарат табу қажет.

0 1 2 3 4 5


Жалпы түсінік:

Сіздің модель- онда пайдалы ақпарат барма және шынында да оны қолдану жеңіл ме? Бұл оқыту барысында басқаларға көмектесе ала ма?

0 1 2 3 4 5


Жалпы баға




Сіздің моделіңіз қандай дәрежеге жатады деп санайсыз?

0-5

Үздік модель!

6-10

Тамаша модель!

11-15

Өте жаксы модель!

16-20

Таңғажайып модель!


Осы критерий бойынша алынған ұпайларыңызға модельдің түрін анықтаңыз.

ІІ. «Тыңдаушылар философиясы» стратегиясы

МАН нан оқып, топта талдайды. МАН

І топ: Бағалаудың маңызы неде?

ІІтоп Бағалаудың мақсаты неде?

ІІІ топ Бағалаудың мәні?

Топ мүшелері орындарында оқып болған соң, топта талдап, шеңберге тұрып, өз оқығандарын бір біріне айтады.

Топта өзара бағаланады.

Топтық жұмыс

Ықшам сабаққа критерий құрастыру

ІІІ. «Қар кесегі» стр.

«Жиынтық бағалау» дегеніміз не? Сұрағы бойынша пікір талас жүргізеді.

Жиынтық мәліметтерді білім беру құралы тұрғысынан пайдалануға бола ма?

« Қара жәшік» ішіндегі жұмыс талқыланды.

І топ: Сұрақтардың тиімді қойылуы

ІІ топ: Оқушымен бірге критерийлерді талдау.

ІІІ топ: Сыныптасын және өзін өзі бағалау

Топ: Кері байланысты қамтамасыз ету.

«Құндық спектірі»

Қорытынды бағалау үдерісімен таныстырылым.ББП

Жұп арқылы қорытынды бағалау үдерісін кестеге түсіру.

(мадақтау смайлик)

«Тыңдап отырған үштік» стр.

«Оқушының ынтасын анықтау»

Хатшы, шешен, тілші сайланып, оқушының ынтасы жазылады.

(Жұлдызша арқылы бағалау)

Топтық жұмыс:І. Ықшам сабақтарын құрастырыу арқылы бағалаудың түрлерін көрсету.

Тапсырма: « Ақылды оқушы», «ұқыпсыз оқушы».



Флипчартты екіге бөліп, біржартысына «ақылды оқушы», екінші жартысына «ұқыпсыз оқушы» деп жазып әрқайсына сәйкес ойларын сурет арқылы немесе сөзбен толықтыру жұмыстарын орындау.


Бағалау өлшемі:

өлшемдер (сұрактар)

дескрипторлар

ұпай

1

Мазмұны (тапсырманың мазмұны ашылды ма?)

Толық ашылды-2

Жартылай -1

Ашылмады -0


2

Дәлдік (акпарат дәл келтірілген бе?)

Дәл келтірілген -2

Жартылай -1

Дәл емес -0


3

Негіздеу (қойылған сұрақтардың жауаптары нақты болды ма?)

Нақты-2

Жартылай-1

Нақты емес -0


4

Талғам (қорғаған флипчарттары эстетикалық талғамға сай болды ма?)

Талғамға сай – 2

Жартылай -1

Сай емес -0


5

Жалпы ұпай саны


Әр топ берілген уақыт аралығында дайын болып, оны қорғау жұмыстарын орындайды.

Бағалау өлшеміне сәйкес топтар бірін-бірі бағалайды.

Пікір алмасу: Осы оқушылардың біздің өміріміздегі орны қаншалықты маңызды?

Әр топ кезекпен талдау жасау, ортаға салу. Бір-біріне қошемет көрсету. (смайликтер арқылы бағалау)

Сапалық жиынтық бағалау:

  1. Мұғалімнің ұмтылуға қажетті келешек мақсаттарын нақты қалыптастыру түсінігі мен қабілеттігі;

  2. мұғалімнің әр түрлі әдістерді пайдалана білуі;

  3. мұғалімдердің әрбірімен тіл табыса алу қабілеті;

Күн бойынша рефлексия: «Білемін-білдім-менің сұрақтарым»

Кесте толтыру

Білемін

Білдім

Менің сұрақтарым





Сабактан кейінгі рефлексия

Оқушылардың кестедегі «менің сұрақтарым» талдау, оны жауапсыз қалдырмау. Шынайы жауап беру. Оның ойының дәлдігін анықтау.


Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!