|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:5.1.А. |
Мектеп: : «Н. Төреқұлов атындағы №121 ЖОМ» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кемалова А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А,Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Багдарламалық қамтамасыз ету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.1 «Програмалық қамтамасыз ету» ұғымын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақмақсаттары |
Барлықоқушылар: Програмалық қамтамасыз ету ұғымын түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Програмалық қамтамасыз ету түсінікті қалыптастырады,және қызметін көрсете біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Бағдарламалық қамтамасыз ету ұғымынсаралайды,қажеттісін таңдайды, сәйкестендіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысы |
Білу, түсіну, жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Қолданбалық программалық жабдықтама түрлерімен танысады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге байланысты сөздік қор мен терминдер: Программалық жабдықтама түрлерін айта алады, ОЖ – ның негізгі қызметтерін көрсете алады, қолданбалы программалық жабдықтама түрлерін ажырата алады Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: proqram, file,software,directory термин сөздермен байланыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
-
Идялшыл,
жаңашыл, ізденпаз, практикалық жұмыста
қарым-қатынас жасау, жауапкершілікке, шығармашылық және сыни
тұрғыдан ойлау, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
ағылшын тілі ,орыс тілі, бейнелеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Бағдарламлық қамтамасыз етуін меңгереді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы-10 2 мин 8мин Миға шабуыл |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) оқушылармен сәлемдесу; ә) сыныпқа жағымды ахуал туғызу;Психологиялық ахуал. Шаттық шеңбер
ІІ Үй жұмысын сұрау. Бағалау парағы Миға шабуыл «Серпілмелі сауалдар» өткен сабаққа байланысты сұрақтар қою арқылы 1Компьютерде ақпаратың қандай түрлерін беруге болады? 2. Ақпаратты қайда сақтауға болады? 3Ақпаратты қалай өңделеді? 4 Аңдар мен өсімдіктер қандай ақпарат алуға болады? 5.Компьютерде өңдеуге болмайтын,адамның қабылдайтынынақпараттарының түрлерін айтыңдар |
Смайликтермен Топқа бөлу
Конвертегі кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Ортасы –25мин 5мин 10минут Ой қозғау 5 мин |
Жаңа тақырыпқа кіріспе Ой қозғау
суреттерді көрсету арқылы оқушылар өз ойын айтып шығады. Мұғалім презентация бойынша тақырыпқа түсінік береді. «Джиксо» әдісі арқылы оқулықтан оқып, топта талқылайды. 1Тапсырмалар . Анықтама беріңіз. Бағдарламалық қамтамасыз ету – бұл_________ Дескриптор - бағдарламалық қамтамасыз ету анықтамасын жазады. 2Тапсырма таратылады. 1. Кестені толтыра отырып, сабақтың мазмұны бойынша қорытынды жасайды.
3.Көрсетілген компьютерлік бағдарламаларды қамтамасыз ету типіне сәйкес бөліп жаз.
|
Google.kz
Оқулықтағы 10-12бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Кері байланыс |
Cабақ соңында оқушылар «Табыс сатысы» әдісін пайдаланып, кері байланыс жасайды.
Програмалық қамтамасыз етутуралы мәліметтер жазып келу Бақылау сұрақтары. Тест.
|
Маркер,стикер
Оқулық 29-30 беттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс; денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушыларға:
Қабілеті орта оқушылар:
Сабақ барысындағы деңгейлік сұрақтар тізбегі; Деңгейі қарапайым оқушыларға:
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы оқушыларды бағалаймын. |
Оқушылардың компьютер алдында дұрыс жұмыс жасау Сергіту сәттері. Компьютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нарсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бағдарламалық қамтамасыз ету
Бағдарламалық қамтамасыз ету
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:5.1.А. |
Мектеп: : «Н. Төреқұлов атындағы №121 ЖОМ» КММ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Кемалова А |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А,Ә» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Багдарламалық қамтамасыз ету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.1 «Програмалық қамтамасыз ету» ұғымын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақмақсаттары |
Барлықоқушылар: Програмалық қамтамасыз ету ұғымын түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Програмалық қамтамасыз ету түсінікті қалыптастырады,және қызметін көрсете біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Бағдарламалық қамтамасыз ету ұғымынсаралайды,қажеттісін таңдайды, сәйкестендіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдысы |
Білу, түсіну, жинақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Қолданбалық программалық жабдықтама түрлерімен танысады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге байланысты сөздік қор мен терминдер: Программалық жабдықтама түрлерін айта алады, ОЖ – ның негізгі қызметтерін көрсете алады, қолданбалы программалық жабдықтама түрлерін ажырата алады Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: proqram, file,software,directory термин сөздермен байланыстырады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
-
Идялшыл,
жаңашыл, ізденпаз, практикалық жұмыста
қарым-қатынас жасау, жауапкершілікке, шығармашылық және сыни
тұрғыдан ойлау, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
ағылшын тілі ,орыс тілі, бейнелеу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы меңгерілген білім |
Бағдарламлық қамтамасыз етуін меңгереді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы-10 2 мин 8мин Миға шабуыл |
І. Ұйымдастыру кезеңі: а) оқушылармен сәлемдесу; ә) сыныпқа жағымды ахуал туғызу;Психологиялық ахуал. Шаттық шеңбер
ІІ Үй жұмысын сұрау. Бағалау парағы Миға шабуыл «Серпілмелі сауалдар» өткен сабаққа байланысты сұрақтар қою арқылы 1Компьютерде ақпаратың қандай түрлерін беруге болады? 2. Ақпаратты қайда сақтауға болады? 3Ақпаратты қалай өңделеді? 4 Аңдар мен өсімдіктер қандай ақпарат алуға болады? 5.Компьютерде өңдеуге болмайтын,адамның қабылдайтынынақпараттарының түрлерін айтыңдар |
Смайликтермен Топқа бөлу
Конвертегі кеспе қағаздар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Ортасы –25мин 5мин 10минут Ой қозғау 5 мин |
Жаңа тақырыпқа кіріспе Ой қозғау
суреттерді көрсету арқылы оқушылар өз ойын айтып шығады. Мұғалім презентация бойынша тақырыпқа түсінік береді. «Джиксо» әдісі арқылы оқулықтан оқып, топта талқылайды. 1Тапсырмалар . Анықтама беріңіз. Бағдарламалық қамтамасыз ету – бұл_________ Дескриптор - бағдарламалық қамтамасыз ету анықтамасын жазады. 2Тапсырма таратылады. 1. Кестені толтыра отырып, сабақтың мазмұны бойынша қорытынды жасайды.
3.Көрсетілген компьютерлік бағдарламаларды қамтамасыз ету типіне сәйкес бөліп жаз.
|
Google.kz
Оқулықтағы 10-12бет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Кері байланыс |
Cабақ соңында оқушылар «Табыс сатысы» әдісін пайдаланып, кері байланыс жасайды.
Програмалық қамтамасыз етутуралы мәліметтер жазып келу Бақылау сұрақтары. Тест.
|
Маркер,стикер
Оқулық 29-30 беттері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс; денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс, құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Барлық оқушыларға:
Қабілеті орта оқушылар:
Сабақ барысындағы деңгейлік сұрақтар тізбегі; Деңгейі қарапайым оқушыларға:
|
«Бағдаршам» әдісі арқылы оқушыларды бағалаймын. |
Оқушылардың компьютер алдында дұрыс жұмыс жасау Сергіту сәттері. Компьютер сыныбында техника қауіпсіздігін сақтау
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нарсеге назар аудару қажет? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз














