Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Бала еңбегін қанауға қарсы күрес |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Балалар мен ата-аналарды және ересектерді қоғамда кездесіп отырған балаларға қатысты еңбек ауыр түрлерінің зияны мен салдары туралы түсінік беру, талқылау. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
байланысты фотосуреттер |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
- Оқушыларды жаңа тақырыптық талқылауға, өз бетімен жұмыс істеуге үйрету және проблемалық сұрақтар арқылы олардың ой- өрісін, ойлау қабілеттінің белсенділігін арттыру. Заң сыйлайтын тұлғаны қалыптастыру. Барысы: «Ой шақыру» кезеңі Сынып сағатын бастамас бұрын оқушыларға «Күлше қыз» ертегісінен үзінді көрсетіледі. Оқушыларға проблемалық сауалдар қойылады. Өгей шешесінің іс-әрекеті дұрыс деп ойлайсыңдар ма? «Күлше қыз» атты кейіпкерінің қандай құқығы бұзылды? «Күлше қыздың» шешесіне не айтар едіңдер?
Оқушы:
|
Оқушы: |
Слайд
|
|
Сабақ басы (13 мин) |
Бүгін біздің еліміз – бүкіл әлем қауымдастығы
мойындап отырған тәуелсіз, Егемен мемлекет. Әр мемлекеттің өз заңы
болады. Елбасы
Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев Қазақстан Республикасында құқықтық
жалпы білім беруді ұйымдастырудың шаралары туралы қаулысын
жариялады. Елбасы «Заңды білу – заман талабы» екенін
көрсетті. |
Оқушы: |
Слайд
|
|
Ортасы (20 мин) |
«Үлестірмелі парақшалар
арқылы» ақпараттарды таратып беремін. Оқып, өз
көзқарастарын білдіреді. Дөңгелек үстелде
талдайды. |
Оқушы: |
презентация |
|
Соңы |
Халықаралық
еңбек ұйымының пікірі бойынша, Қазақстандағы бала еңбегін пайдалану
салалары мен нысандарына мыналар жатады: |
|
Слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бала еңбегін қанауға қарсы күрес тәрбие сағаты қмжсы
Бала еңбегін қанауға қарсы күрес тәрбие сағаты қмжсы
Бекітілді ___________
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Бала еңбегін қанауға қарсы күрес |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Балалар мен ата-аналарды және ересектерді қоғамда кездесіп отырған балаларға қатысты еңбек ауыр түрлерінің зияны мен салдары туралы түсінік беру, талқылау. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
|
|
|
Ресімдеу |
Слайд,презентация |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
интерактивті тақта, слайд |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
байланысты фотосуреттер |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
- Оқушыларды жаңа тақырыптық талқылауға, өз бетімен жұмыс істеуге үйрету және проблемалық сұрақтар арқылы олардың ой- өрісін, ойлау қабілеттінің белсенділігін арттыру. Заң сыйлайтын тұлғаны қалыптастыру. Барысы: «Ой шақыру» кезеңі Сынып сағатын бастамас бұрын оқушыларға «Күлше қыз» ертегісінен үзінді көрсетіледі. Оқушыларға проблемалық сауалдар қойылады. Өгей шешесінің іс-әрекеті дұрыс деп ойлайсыңдар ма? «Күлше қыз» атты кейіпкерінің қандай құқығы бұзылды? «Күлше қыздың» шешесіне не айтар едіңдер?
Оқушы:
|
Оқушы: |
Слайд
|
|
Сабақ басы (13 мин) |
Бүгін біздің еліміз – бүкіл әлем қауымдастығы
мойындап отырған тәуелсіз, Егемен мемлекет. Әр мемлекеттің өз заңы
болады. Елбасы
Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев Қазақстан Республикасында құқықтық
жалпы білім беруді ұйымдастырудың шаралары туралы қаулысын
жариялады. Елбасы «Заңды білу – заман талабы» екенін
көрсетті. |
Оқушы: |
Слайд
|
|
Ортасы (20 мин) |
«Үлестірмелі парақшалар
арқылы» ақпараттарды таратып беремін. Оқып, өз
көзқарастарын білдіреді. Дөңгелек үстелде
талдайды. |
Оқушы: |
презентация |
|
Соңы |
Халықаралық
еңбек ұйымының пікірі бойынша, Қазақстандағы бала еңбегін пайдалану
салалары мен нысандарына мыналар жатады: |
|
Слайд |
шағым қалдыра аласыз













