1
|
Сыныбы
|
2-сынып
|
2
|
Тақырыбы
|
Бала Қабанбай
|
3
|
Мақсаты:
|
Қазақ халқының тарихынан хабардар бола отырып,
батырлар жайлы, Қабанбай батырдың балалық шағы жайлы түсінік
алады.
|
4
|
Сілтеме
|
Әдебиеттік оқу 2-сынып
|
5
|
Оқыту нәтижесі
|
1.Қабанбай батыр туралы білімдері
кеңейеді.
2.Топта жұмыс жасау дағдылары
қалыптасады.
3.Көркем, бейнелі сөздерді дұрыс қолдана білуге
үйренеді
|
6
|
Түйінді идея
|
Бала Қабанбай мәтініндегі негізгі ойды таба
алады.
|
7
|
Сабақ түрі
|
Жаңа сабақ
|
8
|
Модульдер
|
Бағдарламаның 7 модулі
|
9
|
Әдіс-тәсілдер
|
1.«Шаттық шеңбері»
2.Топқа бөлу
«Батырлардың портреті бойынша»
3.Жұптық жұ мыс(үй тапс. жұпта өлеңді
бір-біріне жатқа айту)
4.«Тұлғаны
танып–біл»
әдісі
5.
Сергіту сәті
6.«Болжау»
әдісі.
|
10
|
Ресурстар
|
1. «Интерактивті оқыту әдісін
қолданып сабақты жоспарлау және басқару Алматы, 2014ж Жартынова
Ж.А. Ким В.Н.
2. «Білімділер» сайты Қабанбай
батыр туралы деректер
3.Интербелсенді тақтадан
Қабанбайды туралы деректер
көрсету
|
№
|
Кезеңдері
|
Әдіс-тәсілдер
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Қолданылған ресурстар
|
1
|
Ұйымдастыру
|
Топқа бөлу
|
Сыныпты топқа бөлу (батырлардың портреті
бойынша)
|
Өздеріне ұнаған батырлардың суретін таңдап
алуына байланысты топқа бөліну
|
Батырлардың суреті
|
2
|
Үй
тапсырмасы
|
Абылай» өлеңін жатқа айту Жұптық
жұмыс
|
|
|
|
3
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
«Тұлғаны танып біл» әдісі
|
.Кіріспе «Тұлғаны танып біл» әдісі
парақтар тарату,портреттегі тұлғаның аты-жөнін , тарихтағы рөлін,
қызмет ету кезеңін, оның атына байланысты оқиғаларды атап шығу Топ
ішінде талдау 5 мин.
|
Топпен бірлесе жауап
беру
Туындаған сұрақтарға топ болып,жауабын
табу
|
Абылай ханның суреті
|
4
|
Жаңа сабақ
|
«Болжау»
әдісі
|
Өлең тақырыбымен таныстыру,
«Болжау» әдісін қолдану.
-Өлең не
туралы болуы мүмкін деп ойлайсың? Бала Қабанбайдың балалық шағы
қандай болуы мүмкін?Қазіргі таңдағы сенің балалық шағыңа ұқсай
ма? Өз болжаулары мен өлеңнің мазмұны
салыстырылады.
|
Әр топтың қандай болжау
жасағаны тыңдалады.
Өлеңді оқушылар түсініп оқиды
|
|
|
|
|
.Сергіту
сәті
|
Оқушылар интербелсенді тақтадан
орындайды
|
|
5
6
|
Жаңа сабақты бекіту
Қорытынды
|
Топқа бөліну
|
Топқа бөліну
Топтық жұмыс
Қабанбайдың өмірге келген
күнінен бастап есейген шағына дейінгі кезеңдердң бейнелейтін
негізгі сөздерді өсу ретімен жазу.
Интербелсенді тақтадан Қабанбай
туралы деректер беру
Өлең жолдарын пайдаланып
Алакөлді сипаттау.Өлеңге жоспар құру.
Жоспар бойынша өз бөлімдерін
қағаз бетіне түсіру
Суреттерді жинақтап диафильм
құрастыру
|
Топпен бірлесе жазу
Картадан оқиғаның орнын
көрсету.Өлең жолдарын пайдаланып Алакөлді сипаттау.Өлеңге жоспар
құру.
Әр топ бір жоспарға сурет
салады
|
Слайд арқылы картамен жұмыс
Кесте үлгісі
|
7
|
Бағалау
|
|
Топқа таратқан бағалау парақтарын жинап
алып,бағалау
|
Бағалау парақтарын толтырады
|
Бағалау парақтары
|
8
|
Кері байланыс
|
|
Бүгінгі сабақтан туындаған ой
және әсерлерді стикерлерге түсірту
|
Оқушылар ой және әсерлерді стикерлерге
түсіреді
|
Стикерлер
|
9
|
Үйге тапсырма
|
|
Өлеңді оқу, «Қазақ батырлары туралы»
альбом жасау.
|
Үй тапсырмасын түсініп,түртіп
алу
|
|