Сабақ/ ортақ
тақырыптар:Балалар мен үлкендер
|
Мектеп:Бұлақты
негізгі орта мектебі
|
Күні:16.03.18ж
|
Мұғалімнің аты-
жөні: Сакенова Улболсын Сериковна
|
Сынып:7
|
Қатысқандар:
6
|
Қатыспағандар:0
|
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу мақсаттары
|
А\И3.7.2.3.1.
Шығармадағы
көркемдегіш құралдарды (пейзаж, суреттеу, мінездеу) қолдану,
талдау
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушы
орындай алады:
|
Шығармадағы
көркемдегіш құралдарды таба алады,
ажыратады.
|
Оқушылардың
көпшілігі орындай алады:
|
Көркемдегіш
құралдарды орынды қолдана алады.
|
Кейбір оқушылар
орындай алады:.
|
Көркем туындыдағы
көркемдегіш құралдарды тауып, кейіпкерге хат
жазады.
|
Бағалау
критерийі
|
1.Шығармадағы көркемдегіш
құралдарды ажырату,орынды қолдану:
2.Көркемдегіш
құралдарды қатыстырып,кейіпкерге хат жазу.
|
Тілдік
мақсат
|
Оқушылар орындай
алады:
|
Көркемдегіш
құралдарды қолданады,ажырата алады,кейіпкерге хат
жазады.
|
Пәнге қатысты
сөздік қор мен терминдер:
|
дала тағысы,табиғат
перзенті,арлан
|
Диалог құруға/
шығарма жазуға арналған пайдалы
тіркестер:
|
Менің
ойымша....
Менің
пайымдауымша....
|
Талқылауға
арналған сұрақтар:
|
Табиғат тепе-теңдік
заңдылығын бұзу дұрыс па әлде бұрыс па?
Неліктен?
|
Құндылықтарға
баулу:
|
Қазақстандық
патриотизм және азаматтық жауапкершілікке
баулу
|
Пәнаралық
байланыс:
|
Тарих,жаратылыстану
|
Алдыңғы
білім:
5
минут
|
«Өрмекші торы»
стратегиясы бойынша алдыңғы білімді пысықтау.Сұрақтарға нақты,әрі
жылдам жауап беруі керек.
|
ЖОСПАР
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Басы
7мин
|
Ой шақыру «Суреттер
сөйлейді»
-Суретте Көксерек шығармасының
қай тұстары бейнеленген деп ойлайсыздар?
Топқа
бөлу
Топ аттары:
Аққасқа,Арлан,Көксерек
|
Оқулық,
Интер
тақта
Смайлик
Суреттер
|
Ортасы
20
мин
|
«Өкіл
әдісі»
№1
тапсырма: Шығармадағы көркемдегіш
құралдарды тауып, ажыратып бер.
Т.Ж
І
топ. Көксеректің портретін мәтіннен
табыңыз
ІІ
топ. Мәтіннен Қарадыр пейзажын
тауып,суреттеп бер.
ІІІ
топ. Ит пен Қасқырдың мінезін
салыстырып дәлелдеңіз.
Дескриптор:
-Мәтіннен портретті таба
алады.
-Пейзажды тауып, суреттеп
береді.
-Мінезге салыстыру
жасап,дәлелдеп береді.
Ж. №2
тапсырма: Көркемдегіш құралдарды
қолданып, кейіпкерге хат жаз
Қ/Б
смайликтер
Дескриптор: Көркемдегіш құралдарды
қолданып,кейіпкерге хат жаза алады.
|
|
Соңы
13мин
|
Сабақты
бекіту: «Ашық микрафон»
әдісі
Табиғат тепе-теңдік заңдылығын
бұзу дұрыс па әлде бұрыс па? Неліктен?
Рефлексия:
Қосу-алу-қызықты
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Жыртқыш аңдар туралы мағлұмат
қарап келу
|
|
Саралау – оқушыға
мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға
тапсырманы қалай түрлендіреміз?
|
Бағалау –оқушы білімін
тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
–денсаулық
жəне
қауіпсіздік,
АКТ-
мен байланыс,
құндылықтармен
байланыс (тəрбие
элементі)
|
Оқушылардың бейімі
мен деңгейіне қарай жоспарладым.Қабілет теріне қарай тапсырмаларды
жеңілден күрделіге қарай түрлендіріп беремін.Бірлескен жұмыс
кезінде жақсы тапсырмалар ұсынылды.
|
Смайликтер,
бармақпен көрсету, мадақтау арқылы
|
Оқулық,интербелсенді
тақта.Достық қарым-қатынас,бірін-бірі тыңдай білуге досының пікірін
құрметтеуге тәрбиелеу.Тарихпен, жаратылыстану пәндерімен
байланысты
|
Рефлексия.
Сабақтың мақсаты мен
оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай
өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?
(тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма
қандай өзгерістер енгіздім және неге?
|
Шығармадағы
көркемдегіш құралдар жөнінде түсініктерін қалыптастырды. Сабақ
тиімді болды,себебі оқушылар барлық тапсырмаларды берілген уақыт
ішінде орындады. Уақытты жоспарға сай пайдалана білдім. Тапсырмалар
мақсатқа сәйкес болды. Сабақ өз мақсатына
жетті.
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе
(оқыту мен оқуға қатысты)
1.Топтық жұмыс оқушылардың өз
ойларын еркін жеткізуге септігін тигізді.
2.Алдыңғы білімді пысықтауда
«Өрмекші торы» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бергенде барлық
оқушылар қамтылды.
Қандай екі нәрсе немесе
тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? (оқыту
мен оқуға қатысты)
1. «Өкіл» әдісін қолдану
барысында оқушылардың сабаққа деген қызығушылықтары
артты.
2.Кейіпкерге хат
жазғандары
Осы сабақтың барысында барлық
сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы
мүмкін қандай ақпарат білдім?
1. «Қосу-алу-қызықты» әдісінде
кестені толтыру барысында сабаққа байланысты қызықты фактілерді
белгісі келетіндерін білдім.
2. Оқушылардың шапшаңдықтарына
қарай саралану тапсырмалары қажет ететіндігін
ұқтым.
|