Күні: 1 сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
Мақсаты: Негізгі түстердің атауларын үйрету.
Міндеттері:
Білімділік: Негізгі түстерді атауларымен ажырата алуға үйрету.
Түзете-дамытушылық: Қабылдауын дамыту. Нұсқауды түсініп, оны орындауға үйрету. Ұсақ қол моторикасының икемділігін арттыру. Зейінін шоғырландыру, логикалық ойлауын дамыту.
Тәрбиелілік: тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Әдістері: ойындық, көрнекілік, практикалық.
Сабақ түрі: топтық
Құрал- жабдықтар: түрлі-түсті бояулар, түрлі-түсті доптар, себеттер, қыстырғыштар, түрлі дидактикалық тапсырмалар.
Сабақ барысы
1.Ұйымдастыру
Сәлемдесу.
- Сәлеметсіңдер ме балалар?
- Балаларды түгелдеу.
- Құрал-жабдықтарды дайындау.
- Балаларды ынталандыру, көңіл-күйлеріне назар аудару
Негізгі бөлім
«Доптарды түстері бойынша топтастыр» тапсырмасы. Қызыл, жасыл, сары, көк түстегі доптарды педагог бөлмеге шашып тастайды балалар доптарды түстеріне сәйкес себеттерге жинайды.
Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
Қорытынды
- Допты қызыл түске боя.

Үй тапсырмасы. Суретті аяқтап бояп келу.
Күні: ІІ сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері.
«Күз мезгілі» Балалар тақтаға күз мезгіліндегі ерекшеліктерді жабыстырады.

2.Негізгі бөлім.
«Үзік сызықтар». Балаларға қағазға салынған күннің суреті беріледі, балалар үзік сызықта бейнеленген күннің шуақтарын салып, сары түске бояйды.

Сабақты бекіту
-
Балаға бояған күнді және түсін қайталату.
Қорытынды
-
Жасалған жұмыстары туралы балаларды мақтап, мадақтау;
-
Жұмыс орнын жинастыру.
-
Балалармен қоштасу.
Күні: ІІI сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері.
2.Негізгі бөлім.
«Кірпілер». Педагог балаларға фетрдан жасалған кірпі мен саңырауқұлақтарын таратып береді, балалар түстері бойынша топтастырып жинаулары керек.
«Кірпі» жаттығуы
Момақанмын алайда, (үш саусақтарын түйістіріп, кірпінің жүрісін салады)
Тікенім көп абайла, (екі қолының саусақтарын айқастырып, кірпінің тікенектері жасайды).
Кіріп кетсе қолыңа,
Өкпелеме жарайма!
Сабақты бекіту
«Көңілді қыстырғыштар» Балалар берілген суреттерге қыстырғыштарды қыстырып үйренулері керек.
Үйге тапсырма. Кірпі жаттығуын қайталау.
Күні: ІV сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Жемістер мен көкөністер» дидактикалық ойын. Педагог балаларға жемістермен көкөністердіңі көлеңкелерін тақтаға іледі балалар көлеңкелері бойынша жабыстырулары керек. Атауларын атау, түстерін қайталау.
«Тәрелке» дидактикалық ойын
Педагог балаларға бес түрлі тәрелке таратып береді балалар тәрелкеге түстері бойынша жемістер мен көкөністерді жинайды.
Сабақты бекіту
Бананды ермексазбен жабыстырып бояу.

Үйге тапсырма. Үйде аяқта.
Күні: V сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Сиқырлы қорап» ойын. Балалар мен сендерге бүгін сиқырлы қорап алып келдім, онда түстер жасырынған, егерде сендер түстерді дұрыс тапсаңдар сендермен көңілді ойын ұйымдастырамын дейді. Педагог қораптан қызыл, жасыл, сары, көк шарларды шығарады балалар түстерін айтулары керек.
«Көңілді шарлар» ойын
Балалар шарды педагогтың бақылауымен үрлеп бір-бірлеріне беру арқылы ойнайды.
Сабақты бекіту
Шарды жасыл түске боя

Үйге тапсырма. Суретті аяқта.
Күні: VI сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Көңілді қыстырғыштар» дидактикалық ойын. Педагог балаларға бұлттың, күннің, сәбіздің, шалқанның, күнбағыстың таратып береді балалар қыстырғыштар мен суреттерді толықтырады. Мысалы: күннің сулесін қыстырғыштар мен жасайды т.б. с.с.
«Гномдарды киіндір» дидактикалық ойын
Балалар гномдарды үлгі бойынша киіндірулері керек.
Сабақты бекіту
Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
Үйге тапсырма. Тақпақты қайтала.
Күні: VII сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Күз мезгілі» дидактикалық ойын. Күз мезгіліндегі ерекшеліктерді тақтаға жабыстыру.

«Доптарды түстері бойынша топтастыр» тапсырмасы. Қызыл, жасыл, сары, көк түстегі доптарды педагог бөлмеге шашып тастайды балалар доптарды түстеріне сәйкес себеттерге жинайды.
Сабақты бекіту. Допты көк түске боя

Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
Үйге тапсырма. Тақпақты қайтала.
Күні: VIІІ сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу.
Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
2.Негізгі бөлім.
«Үзік сызықтар». Балаларға қағазға салынған күнді бастырып сары түске бояйды.

Сабақты бекіту. Түстерді қайталау.
Күні: ІX сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу.
Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
2.Негізгі бөлім.
«Кірпілер». Педагог балаларға фетрдан жасалған кірпі мен саңырауқұлақтарын таратып береді, балалар түстері бойынша топтастырып жинаулары керек.
«Кірпі» жаттығуы
Момақанмын алайда, (үш саусақтарын түйістіріп, кірпінің жүрісін салады)
Тікенім көп абайла, (екі қолының саусақтарын айқастырып, кірпінің тікенектері жасайды).
Кіріп кетсе қолыңа,
Өкпелеме жарайма!
Сабақты бекіту
«Көңілді қыстырғыштар» Балалар үлгі бойынша қыстырғыштарды жіпке тізеді.
Үйге тапсырма. Кірпі жаттығуын қайталау.
Күні: X сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Жемістер мен көкөністер» дидактикалық ойын. Педагог балаларға жемістермен көкөністердіңі көлеңкелерін тақтаға іледі балалар көлеңкелері бойынша жабыстырулары керек. Атауларын атау, түстерін қайталау.
«Тәрелке» дидактикалық ойын
Педагог балаларға бес түрлі тәрелке таратып береді балалар тәрелкеге түстері бойынша жемістер мен көкөністерді жинайды.
Сабақты бекіту
Шеңберден шықпай суретті ұқыпты бояу.

Үйге тапсырма. Үйде аяқта.
Күні: XI сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері.
2.Негізгі бөлім.
«Сиқырлы қорап» ойын. Балалар мен сендерге бүгін сиқырлы қорап алып келдім, онда түстер жасырынған, егерде сендер түстерді дұрыс тапсаңдар сендермен көңілді ойын ұйымдастырамын дейді. Педагог қораптан қызыл, жасыл, сары, көк шарларды шығарады балалар түстерін айтулары керек.
«Көңілді шарлар» ойын
Балалар шарды педагогтың бақылауымен үрлеп бір-бірлеріне беру арқылы ойнайды.
Сабақты бекіту

Үйге тапсырма. Суретті аяқта
Күні: XII сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері.
2.Негізгі бөлім.
«Көңілді қыстырғыштар» дидактикалық ойын. Педагог балаларға бұлттың, күннің, сәбіздің, шалқанның, күнбағыстың таратып береді балалар қыстырғыштар мен суреттерді толықтырады. Мысалы: күннің сулесін қыстырғыштар мен жасайды т.б. с.с.
«Гномдарды киіндір» дидактикалық ойын
Балалар гномдарды үлгі бойынша киіндірулері керек.
Сабақты бекіту
«Доптарды түстері бойынша топтастыр» тапсырмасы. Қызыл, жасыл, сары, көк түстегі доптарды педагог бөлмеге шашып тастайды балалар доптарды түстеріне сәйкес себеттерге жинайды.
Үйге тапсырма. Түстерді қайталау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Балаларды негізгі түстермен таныстыру
Балаларды негізгі түстермен таныстыру
Күні: 1 сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
Мақсаты: Негізгі түстердің атауларын үйрету.
Міндеттері:
Білімділік: Негізгі түстерді атауларымен ажырата алуға үйрету.
Түзете-дамытушылық: Қабылдауын дамыту. Нұсқауды түсініп, оны орындауға үйрету. Ұсақ қол моторикасының икемділігін арттыру. Зейінін шоғырландыру, логикалық ойлауын дамыту.
Тәрбиелілік: тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Әдістері: ойындық, көрнекілік, практикалық.
Сабақ түрі: топтық
Құрал- жабдықтар: түрлі-түсті бояулар, түрлі-түсті доптар, себеттер, қыстырғыштар, түрлі дидактикалық тапсырмалар.
Сабақ барысы
1.Ұйымдастыру
Сәлемдесу.
- Сәлеметсіңдер ме балалар?
- Балаларды түгелдеу.
- Құрал-жабдықтарды дайындау.
- Балаларды ынталандыру, көңіл-күйлеріне назар аудару
Негізгі бөлім
«Доптарды түстері бойынша топтастыр» тапсырмасы. Қызыл, жасыл, сары, көк түстегі доптарды педагог бөлмеге шашып тастайды балалар доптарды түстеріне сәйкес себеттерге жинайды.
Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
Қорытынды
- Допты қызыл түске боя.

Үй тапсырмасы. Суретті аяқтап бояп келу.
Күні: ІІ сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері.
«Күз мезгілі» Балалар тақтаға күз мезгіліндегі ерекшеліктерді жабыстырады.

2.Негізгі бөлім.
«Үзік сызықтар». Балаларға қағазға салынған күннің суреті беріледі, балалар үзік сызықта бейнеленген күннің шуақтарын салып, сары түске бояйды.

Сабақты бекіту
-
Балаға бояған күнді және түсін қайталату.
Қорытынды
-
Жасалған жұмыстары туралы балаларды мақтап, мадақтау;
-
Жұмыс орнын жинастыру.
-
Балалармен қоштасу.
Күні: ІІI сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері.
2.Негізгі бөлім.
«Кірпілер». Педагог балаларға фетрдан жасалған кірпі мен саңырауқұлақтарын таратып береді, балалар түстері бойынша топтастырып жинаулары керек.
«Кірпі» жаттығуы
Момақанмын алайда, (үш саусақтарын түйістіріп, кірпінің жүрісін салады)
Тікенім көп абайла, (екі қолының саусақтарын айқастырып, кірпінің тікенектері жасайды).
Кіріп кетсе қолыңа,
Өкпелеме жарайма!
Сабақты бекіту
«Көңілді қыстырғыштар» Балалар берілген суреттерге қыстырғыштарды қыстырып үйренулері керек.
Үйге тапсырма. Кірпі жаттығуын қайталау.
Күні: ІV сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Жемістер мен көкөністер» дидактикалық ойын. Педагог балаларға жемістермен көкөністердіңі көлеңкелерін тақтаға іледі балалар көлеңкелері бойынша жабыстырулары керек. Атауларын атау, түстерін қайталау.
«Тәрелке» дидактикалық ойын
Педагог балаларға бес түрлі тәрелке таратып береді балалар тәрелкеге түстері бойынша жемістер мен көкөністерді жинайды.
Сабақты бекіту
Бананды ермексазбен жабыстырып бояу.

Үйге тапсырма. Үйде аяқта.
Күні: V сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Сиқырлы қорап» ойын. Балалар мен сендерге бүгін сиқырлы қорап алып келдім, онда түстер жасырынған, егерде сендер түстерді дұрыс тапсаңдар сендермен көңілді ойын ұйымдастырамын дейді. Педагог қораптан қызыл, жасыл, сары, көк шарларды шығарады балалар түстерін айтулары керек.
«Көңілді шарлар» ойын
Балалар шарды педагогтың бақылауымен үрлеп бір-бірлеріне беру арқылы ойнайды.
Сабақты бекіту
Шарды жасыл түске боя

Үйге тапсырма. Суретті аяқта.
Күні: VI сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Көңілді қыстырғыштар» дидактикалық ойын. Педагог балаларға бұлттың, күннің, сәбіздің, шалқанның, күнбағыстың таратып береді балалар қыстырғыштар мен суреттерді толықтырады. Мысалы: күннің сулесін қыстырғыштар мен жасайды т.б. с.с.
«Гномдарды киіндір» дидактикалық ойын
Балалар гномдарды үлгі бойынша киіндірулері керек.
Сабақты бекіту
Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
Үйге тапсырма. Тақпақты қайтала.
Күні: VII сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Күз мезгілі» дидактикалық ойын. Күз мезгіліндегі ерекшеліктерді тақтаға жабыстыру.

«Доптарды түстері бойынша топтастыр» тапсырмасы. Қызыл, жасыл, сары, көк түстегі доптарды педагог бөлмеге шашып тастайды балалар доптарды түстеріне сәйкес себеттерге жинайды.
Сабақты бекіту. Допты көк түске боя

Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
Үйге тапсырма. Тақпақты қайтала.
Күні: VIІІ сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу.
Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
2.Негізгі бөлім.
«Үзік сызықтар». Балаларға қағазға салынған күнді бастырып сары түске бояйды.

Сабақты бекіту. Түстерді қайталау.
Күні: ІX сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу.
Тақпақ
Добым, добым, домалақ
Тоқтамайсың домалап,
Үстел үстін бүлдірдің,
Тәрелкені сындырдың,
Тентек болып кеттің деп,
Тұрмын сені тепкім кеп.
2.Негізгі бөлім.
«Кірпілер». Педагог балаларға фетрдан жасалған кірпі мен саңырауқұлақтарын таратып береді, балалар түстері бойынша топтастырып жинаулары керек.
«Кірпі» жаттығуы
Момақанмын алайда, (үш саусақтарын түйістіріп, кірпінің жүрісін салады)
Тікенім көп абайла, (екі қолының саусақтарын айқастырып, кірпінің тікенектері жасайды).
Кіріп кетсе қолыңа,
Өкпелеме жарайма!
Сабақты бекіту
«Көңілді қыстырғыштар» Балалар үлгі бойынша қыстырғыштарды жіпке тізеді.
Үйге тапсырма. Кірпі жаттығуын қайталау.
Күні: X сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері. «Нейрожаттығу».
2.Негізгі бөлім.
«Жемістер мен көкөністер» дидактикалық ойын. Педагог балаларға жемістермен көкөністердіңі көлеңкелерін тақтаға іледі балалар көлеңкелері бойынша жабыстырулары керек. Атауларын атау, түстерін қайталау.
«Тәрелке» дидактикалық ойын
Педагог балаларға бес түрлі тәрелке таратып береді балалар тәрелкеге түстері бойынша жемістер мен көкөністерді жинайды.
Сабақты бекіту
Шеңберден шықпай суретті ұқыпты бояу.

Үйге тапсырма. Үйде аяқта.
Күні: XI сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері.
2.Негізгі бөлім.
«Сиқырлы қорап» ойын. Балалар мен сендерге бүгін сиқырлы қорап алып келдім, онда түстер жасырынған, егерде сендер түстерді дұрыс тапсаңдар сендермен көңілді ойын ұйымдастырамын дейді. Педагог қораптан қызыл, жасыл, сары, көк шарларды шығарады балалар түстерін айтулары керек.
«Көңілді шарлар» ойын
Балалар шарды педагогтың бақылауымен үрлеп бір-бірлеріне беру арқылы ойнайды.
Сабақты бекіту

Үйге тапсырма. Суретті аяқта
Күні: XII сабақ
Тақырыбы: Негізгі түстермен таныстыру.
1.Ұйымдастыру. Сәлемдесу түрлері.
2.Негізгі бөлім.
«Көңілді қыстырғыштар» дидактикалық ойын. Педагог балаларға бұлттың, күннің, сәбіздің, шалқанның, күнбағыстың таратып береді балалар қыстырғыштар мен суреттерді толықтырады. Мысалы: күннің сулесін қыстырғыштар мен жасайды т.б. с.с.
«Гномдарды киіндір» дидактикалық ойын
Балалар гномдарды үлгі бойынша киіндірулері керек.
Сабақты бекіту
«Доптарды түстері бойынша топтастыр» тапсырмасы. Қызыл, жасыл, сары, көк түстегі доптарды педагог бөлмеге шашып тастайды балалар доптарды түстеріне сәйкес себеттерге жинайды.
Үйге тапсырма. Түстерді қайталау.
шағым қалдыра аласыз













