|
Білім беру ұйымының атауы |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
|
Үйірме |
«Өнерлі өрендер» |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мустафаева Минара |
|
|
Күні |
22.01.2025 |
|
|
Тобы: І |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көңілді есептер ойыны |
|
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Балалардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тапсырмаларды шешу арқылы балалардың көңіл-күйін көтеру. Есептерді шешу дағдыларын қалыптастыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың ортасы ІІ. Үй тапсырмасын тексеру ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру ІV.Сергіту сәті Сабақтың соңы V. Сабақты қорытындылау
|
Оқушылармен амандасу, сабақта жоқ оқушыны анықтау, оқушылардың зейінін сабаққа аудару «Шаттық шеңбері» әдісі Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Кластерді толтыру.
3 санды табу
«Мюнстерберг» әдісі Тапсырма: Жарайсыңдар, балалар, бүгінгі сабағымыз достық туралы болады. Адамдардың бір - біріне адал сенімі, өзара тілеулес ортақ көз - қарасы достыққа ұластырады. Достық дегеніміз - адамдардың өзара жауапкершілігі, сыйластығы мен бір - біріне қамқорлығы. Достық қарым - қатынас адамдарға өзара сенім жүктейді. Достар бір - біріне қуанышта да, қиыншылықта да ниеттес, қамқор болады.Достық - сыйластық, мейірбандықтың мөлдір көзі. Оны уақыт та, қиындықта үзе алмайды. "Достық" деген сөздің мәні кең. Ол туралы өте ауқымды айтуға болады. Ал сендер қалай түсінесіңдер? Тапсырма 1. Ой - пікірлеріңмен бөлісіп көрейік. Оқушыларға сұрақтар: 1. "Достық" сөзін қалай түсінесіңдер? 2. Достар қандай болу керек? 3. Сендердің достарың бар ма? Тапсырма 2. Мақалды жалғастыр 1. Кемшіліксіз... іздеген адам... қалады. (дос, доссыз) 2. Дұшпан... айтады, дос... айтады. (күлдіріп, жылатып) 3. Жаңылмайтын... жоқ, сүрінбейтін тұяқ... (жақ, жоқ) 4.... жаңасы жақсы,... көнесі жақсы. (киімнің, достың) 5.... ақшаң болғанша, көп досың.... (көп, болсын) 6. Ақылсыз... ақылды дұшпан........ ( достан, артық) 7. Досың мың....,... біреу болса да көп (болса да аз, дұшпаның) Сергіту сәтінде жаттығу жасау
Бүгінгі сабақта «Достық» туралы әңгіме құрастырамыз. Сабақ соңындағы кері байланыс:
|
Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. . Оқушылар өткен тақырып бойынша кластерді толтырады. Жауабы: Досы жоқ адам – тұзы жоқ тағам. Дос туралы нақыл сөз шығады Оқушылар жауабын табу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын табады. Оқушылар өз ойларымен бөліседі. Оқушылар достық туралы мақалдардың жалғасын табады. Оқушылар жаттығу жасайды. Оқушылар «Достық» туралы әңгіме құрастырып, дәптерлеріне жазады. Алған керекті ақапаратты чемоданға салу. Ақпараттың ішінде әлі ізденіп, толықтыру керек болса, еттартқышқа салу. Қажет емес, артық дүниені қоқыс жәшігіне салу |
Үлестірмелі қағаздар Үлестірмелі қағаз Таратпа қағаздар Дайын үлгі Үлестірмелі қағаздар |
Жоспарды құрған: М.Мустафаева
Тексерген
БмЖО әдістемелік
бөлім меңгерушісі: И. Темиржанова

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Балалардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
Балалардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Балалар мен жасөспірімдер орталығы |
|
|
Үйірме |
«Өнерлі өрендер» |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Мустафаева Минара |
|
|
Күні |
22.01.2025 |
|
|
Тобы: І |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көңілді есептер ойыны |
|
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
Балалардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Тапсырмаларды шешу арқылы балалардың көңіл-күйін көтеру. Есептерді шешу дағдыларын қалыптастыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы І. Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың ортасы ІІ. Үй тапсырмасын тексеру ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру ІV.Сергіту сәті Сабақтың соңы V. Сабақты қорытындылау
|
Оқушылармен амандасу, сабақта жоқ оқушыны анықтау, оқушылардың зейінін сабаққа аудару «Шаттық шеңбері» әдісі Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Кластерді толтыру.
3 санды табу
«Мюнстерберг» әдісі Тапсырма: Жарайсыңдар, балалар, бүгінгі сабағымыз достық туралы болады. Адамдардың бір - біріне адал сенімі, өзара тілеулес ортақ көз - қарасы достыққа ұластырады. Достық дегеніміз - адамдардың өзара жауапкершілігі, сыйластығы мен бір - біріне қамқорлығы. Достық қарым - қатынас адамдарға өзара сенім жүктейді. Достар бір - біріне қуанышта да, қиыншылықта да ниеттес, қамқор болады.Достық - сыйластық, мейірбандықтың мөлдір көзі. Оны уақыт та, қиындықта үзе алмайды. "Достық" деген сөздің мәні кең. Ол туралы өте ауқымды айтуға болады. Ал сендер қалай түсінесіңдер? Тапсырма 1. Ой - пікірлеріңмен бөлісіп көрейік. Оқушыларға сұрақтар: 1. "Достық" сөзін қалай түсінесіңдер? 2. Достар қандай болу керек? 3. Сендердің достарың бар ма? Тапсырма 2. Мақалды жалғастыр 1. Кемшіліксіз... іздеген адам... қалады. (дос, доссыз) 2. Дұшпан... айтады, дос... айтады. (күлдіріп, жылатып) 3. Жаңылмайтын... жоқ, сүрінбейтін тұяқ... (жақ, жоқ) 4.... жаңасы жақсы,... көнесі жақсы. (киімнің, достың) 5.... ақшаң болғанша, көп досың.... (көп, болсын) 6. Ақылсыз... ақылды дұшпан........ ( достан, артық) 7. Досың мың....,... біреу болса да көп (болса да аз, дұшпаның) Сергіту сәтінде жаттығу жасау
Бүгінгі сабақта «Достық» туралы әңгіме құрастырамыз. Сабақ соңындағы кері байланыс:
|
Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. . Оқушылар өткен тақырып бойынша кластерді толтырады. Жауабы: Досы жоқ адам – тұзы жоқ тағам. Дос туралы нақыл сөз шығады Оқушылар жауабын табу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын табады. Оқушылар өз ойларымен бөліседі. Оқушылар достық туралы мақалдардың жалғасын табады. Оқушылар жаттығу жасайды. Оқушылар «Достық» туралы әңгіме құрастырып, дәптерлеріне жазады. Алған керекті ақапаратты чемоданға салу. Ақпараттың ішінде әлі ізденіп, толықтыру керек болса, еттартқышқа салу. Қажет емес, артық дүниені қоқыс жәшігіне салу |
Үлестірмелі қағаздар Үлестірмелі қағаз Таратпа қағаздар Дайын үлгі Үлестірмелі қағаздар |
Жоспарды құрған: М.Мустафаева
Тексерген
БмЖО әдістемелік
бөлім меңгерушісі: И. Темиржанова

шағым қалдыра аласыз















