|
Білім беру ұйымының атауы |
«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||
|
Бөлім: |
5-бөлім: Биоалуантүрлілік.Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер Синтаксис |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есенкулова Ж.Д. |
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сынып: 8 Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Баламалы энергия қорлары |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 8.4.4.3 сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі. ЕББҚ (мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушы) сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі. ЕҚБ мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды |
||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қоршаған ортаны табиғатты қорғау. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 30 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады
1-тапсырма «Екі жақты күнделік» әдісі Мәтінмен танысу. Мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтату
Әр азат жолына ат қойдыру 3-тапсырма 1-топ Мәтіннен бірыңғай мүшелерді табу. 2-топ Мәтіннен айқындауыш мүшелерді табу. 3-топ Мәтіннен үйірлі мүшелерді табу.
Сергіту сәті
4-тапсырма «Эстафета» әдісі арқылы Түсіп қалған сөздерді тауып, мақал-мәтелдерді толықтырыңдар. Мақалдардан тұрлаусыз мүшелерді табыңдар.
Үй тапсырмасы : 4-тапсырма Сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағына белгілету
|
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
Шамның астында жасырылған сандар арқылы топқа бөлінеді
Үй тапсырмасына байланысты барабаннан кімнің есімі шықса, сол кубикті лақтырып, қай қыры түссе, сол жерде берілген сұраққа жауап береді
Жеке жұмыс «Екі жақты күнделік» әдісі Мәтінмен танысады, мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтайды.
ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды ЕҚБ мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтайды.
Әр топтан бір оқушы шығып азат жолына қойған атауды тақтаға жазады
Өзіңді тексер! Мәтіндегі бірыңғай мүшелерді айқындауыш мүшелерді және үйірлі мүшелерді табады.
ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды
Сергіту жаттығуын жасайды
«Эстафета» әдісі арқылы Түсіп қалған сөздерді тауып, мақал-мәтелдерді толықтырыңдар. Мақалдардан тұрлаусыз мүшелерді табыңдар. ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды
Сабақ соңында сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағына белгілейді |
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. Әр оқушы қолдарына таратып берілген бағалау парағына алған балдарын белгілеп отырады
Дескриптор: Үй тапсырмасына байланысты сұраққа жауап береді-1
Дескриптор: мәтінде көтерілген мәселені талдайды-1б негізгі ойды анықтайды-1б
Дескриптор: Әр топтан бір оқушы шығып азат жолына қойған атауды тақтаға жазады-1б
Дескриптор: - Мәтіндегі бірыңғай мүшелерді айқындауыш мүшелерді және үйірлі мүшелерді табады-3б
Дескриптор: Түсіп қалған сөздерді тауып, мақал-мәтелдерді толықтырады-1б Мақалдардан тұрлаусыз мүшелерді табады-1б Жылдамдықты басты назарда ұстайды-1б
|
Оқулық Кітап
|
|||||
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тексерілді Бекітемін:
ДӘІЖО Мектеп директоры
____Иманалиева М.А _______Карекеева А.Б
Баламалы энергия қорлары
2023-2024 оқу жылының 19.02-01.03.24 ж аралығында өткізілетін «Руханият» қазақ тілі мен әдебиеті пәні әдістемелік бірлестігінің «Білім алушылардың оқу сауаттылығын дамыту жолдары» тақырыбында ұйымдастырылған
8 «Д» сыныбында өткізілетін ашық сабақтың жоспары

Пән мұғалімі: Есенкулова Ж.Д.
2023-2024 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Баламалы энергия қорлары
Баламалы энергия қорлары
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||||
|
Бөлім: |
5-бөлім: Биоалуантүрлілік.Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктер Синтаксис |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Есенкулова Ж.Д. |
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сынып: 8 Д |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Баламалы энергия қорлары |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.4.1 мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтау; 8.4.4.3 сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана білу |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты
|
мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі. ЕББҚ (мұғалімнің көмегін қажет ететін оқушы) сөйлем ішінде бірыңғай мүшелер және айқындауыш мүшелерді қолдана біледі. ЕҚБ мәтінде көтерілген мәселені (тұрмыстық, әлеуметтік) талдай отырып, негізгі ойды анықтайды |
||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Қоршаған ортаны табиғатты қорғау. |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 30 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады
1-тапсырма «Екі жақты күнделік» әдісі Мәтінмен танысу. Мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтату
Әр азат жолына ат қойдыру 3-тапсырма 1-топ Мәтіннен бірыңғай мүшелерді табу. 2-топ Мәтіннен айқындауыш мүшелерді табу. 3-топ Мәтіннен үйірлі мүшелерді табу.
Сергіту сәті
4-тапсырма «Эстафета» әдісі арқылы Түсіп қалған сөздерді тауып, мақал-мәтелдерді толықтырыңдар. Мақалдардан тұрлаусыз мүшелерді табыңдар.
Үй тапсырмасы : 4-тапсырма Сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағына белгілету
|
Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.
Шамның астында жасырылған сандар арқылы топқа бөлінеді
Үй тапсырмасына байланысты барабаннан кімнің есімі шықса, сол кубикті лақтырып, қай қыры түссе, сол жерде берілген сұраққа жауап береді
Жеке жұмыс «Екі жақты күнделік» әдісі Мәтінмен танысады, мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтайды.
ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды ЕҚБ мәтінде көтерілген мәселені талдай отырып, негізгі ойды анықтайды.
Әр топтан бір оқушы шығып азат жолына қойған атауды тақтаға жазады
Өзіңді тексер! Мәтіндегі бірыңғай мүшелерді айқындауыш мүшелерді және үйірлі мүшелерді табады.
ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды
Сергіту жаттығуын жасайды
«Эстафета» әдісі арқылы Түсіп қалған сөздерді тауып, мақал-мәтелдерді толықтырыңдар. Мақалдардан тұрлаусыз мүшелерді табыңдар. ЕББҚ тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды
Сабақ соңында сабақтан алған әсерлерін кері байланыс парағына белгілейді |
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. Әр оқушы қолдарына таратып берілген бағалау парағына алған балдарын белгілеп отырады
Дескриптор: Үй тапсырмасына байланысты сұраққа жауап береді-1
Дескриптор: мәтінде көтерілген мәселені талдайды-1б негізгі ойды анықтайды-1б
Дескриптор: Әр топтан бір оқушы шығып азат жолына қойған атауды тақтаға жазады-1б
Дескриптор: - Мәтіндегі бірыңғай мүшелерді айқындауыш мүшелерді және үйірлі мүшелерді табады-3б
Дескриптор: Түсіп қалған сөздерді тауып, мақал-мәтелдерді толықтырады-1б Мақалдардан тұрлаусыз мүшелерді табады-1б Жылдамдықты басты назарда ұстайды-1б
|
Оқулық Кітап
|
|||||
«Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тексерілді Бекітемін:
ДӘІЖО Мектеп директоры
____Иманалиева М.А _______Карекеева А.Б
Баламалы энергия қорлары
2023-2024 оқу жылының 19.02-01.03.24 ж аралығында өткізілетін «Руханият» қазақ тілі мен әдебиеті пәні әдістемелік бірлестігінің «Білім алушылардың оқу сауаттылығын дамыту жолдары» тақырыбында ұйымдастырылған
8 «Д» сыныбында өткізілетін ашық сабақтың жоспары

Пән мұғалімі: Есенкулова Ж.Д.
2023-2024 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз

















