Барлығы сәлемдесуден басталады

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Барлығы сәлемдесуден басталады

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлығы сәлемдесуден басталады тақырыбында танысады
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Пән:

Жаһандық құзіреттілік

Бөлім:

Парасаттылық және әдеп

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып: 6

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы:

Барлығы сәлемдесуден басталады

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларды әдептілікке, адамдармен қарым-қатынас жасай білуге баулу, бабалардан қалған ұлағатты ғибрат аларлық сөздерді ұғындыру. Амандасу түрлерімен таныстыру.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті


Ресурстар

Сабақтың басы

Психологиялық ахуал

«Менің көңіл-күйім» жаттығуы. Оқушыларға бір жағы сары және ақ түсті парақтар таратылады. Оқушылар өз көңілкүйлерін суреттеп салады. Амандасау деген не? Біз қалай амсандасамыз. Сахналау Әр топтон оқушылар келіп амандасу түрлерін көрсетеді

Оқушылар берілген бланкіге бүгінгі күнгі көңілкүйлерін сары қағазға түсереді де қорапшаға есімін жазып сала


Оқушылар тақтаға шығып, амандасудың түрлерін көрсееді.

Қолпаштау

Бланк

Сабақтың ортасы:
























1-тапсырма.

Бейнероликті тамашалайды. Оқушылар берілген уақыт аралығында қалайамандасатынын жазады.

2-тапсырма.

Өзге халықтардың амандасу рәсімі қандай екен?

Танысайық

«Әр халықтың сәлемдесу дәстүрімен әдет ғұрыптары»

Күншығыс елі жапондықтар бір – біріне иіліп, екі қолын қусырып, басын шұлғып, белін бүгіп жымия күледі. Гректер «қуаныңыз» деп сәлемдессе, тибеттіктерде тіпті қызық, бір-бірімен амандасқанда оң қолымен бас киімін алып, сол қолымен құлағының артын ұстап, тілдерін шығарады. Ауғандар алдымен қолын маңдайына тигізіп, иіліп сәлем береді. Бұл «Басымыз аман болсын» дегені. Ертедегі қытайлар өз қолын қысып амандасқан.

«Бүгін тамақтадыңыз ба?

Қарныңыз тоқ па?» деп сұрайды.

Сұрақ:

Амандасудың мағынасы қандай? Қандай елдердің амандасуын есте сақтадыңдар?

Елдерді атаңдар

«Сәлем – сөздің анасы» тақырыбында шағын ойтолғау жаз.

Оқушылар бейнероликті тамашалап, уақыт аралығындағы амандасу түрлерін жазып шығады. Оқушылар тыңдаған мәтін бойынша әр едің амандасу түлерімен танысып, өз ойларымен бөліседі. Басқа қандай елдерде ерекше амандасу түрлері бар екені жайында ақпараттар айтады. Оқушылар амандасудың маңызы мен мағынасы жайында ойтолғау жазады.

«Мұғалім мадақтамасы» дұрыс жауап берген оқушыларды ынталандыру, қызығушылығ ын арттыру мақсатында бағалайды








Жарайсың! Өте жақсы деген сөздермен бағаланады

https://youtu .be/FAyJ4iR Uq8A


Сабақтың соңы

Кері байланыс.

Wordwall тақтасы арқылы оқушылар бүгінгі сабақты қорытындылайды.






















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
15.11.2023
1330
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі