Баскетбол ойыны. Допты игеру және алып жүру әдістері

Тақырып бойынша 16 материал табылды

Баскетбол ойыны. Допты игеру және алып жүру әдістері

Материал туралы қысқаша түсінік
Дене шынықтыру сабағынан 7 сыныпқа арнлаған ҚМЖ (Ашық сабақ)
Материалдың қысқаша нұсқасы




Қысқа мерзімді жоспар №44


Мектеп:




Бөлім:

6 – бөлім. Бірлескен іс – әрекеттегі ойын – сауық ойындары


Мұғалімнің аты – жөні:


Сабақтың тақырыбы:

Баскетбол ойыны. Допты игеру және алып жүру әдістері

Күні:



Сынып: 7


Қатысқаны:

Қатыспағаны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары


7.2.4.1 қимыл – қозғалысты орындау кезіндегі өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын анықтау және бағалау;

Сабақтың мақсаты

Допты игеру, алып жүру әдістерін үйренуге арналған жаттығуларды орындау кезінде өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын анықтайды;

Өзінің және өзгелердің біліктілік сапасын бағалайды.

Сабақтың басы

\ 10 – 8 минут\




Оқушының әрекеті

Мұғалімнің әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сапқа тұру, амандасу, спорт секторының рапорты.

Саптық жаттығуларды орындау

  • сабақ соңында күтілетін нәтижелерді анықтау;

  • сабақтың тақырыбын және оқу мақсатын анықтау(тапсырманы орындау арқылы);

  • жүру жаттығулары (доппен):

  • екі қол жоғарыда, аяқтың ұшымен;

  • екі қол желкеде, өкшемен;

  • екі қол алда, жартылай отырып жүру.

  • жүгіру жаттығулары (доппен)

  • тізені жоғары көтеріп секіре жүгіру;

  • аяқты артқа лақтыра жүгіру;

  • оң жақпен секіріп жүгіру;

  • сол жақпен секіріп жүгіру.

Сапқа тұрғызу, амандасу, түгелдеу.

Түзел, тік тұр, оң – ға, сол – ға, кері ай – нал.

Оқушылармен бірге сабақтың тақырыбын және оқу мақсатын анықтау(тапсырманы орындату арқылы);

Жаттығуларды дұрыс орындауы, арақашықтық сақтауын қадағалау

«Шапалақ» әдісі




Спорт зал,

Ысқырық, доптар, уақыт өлшегіш


Сабақтың ортасы

\25 минут\

Жаңа сабақ. Жеке жұмыс.

«Допты игеру» әдісі жүзеге асады. Қауіпсіздік ережесін сақтай отырып, екі топқа бөлініп, бір – біріне қарсы бағытта арақашықтығы 2 – 3м-де тізбекке тұрады, мұғалімнің көрсетуімен және белгі бойынша әр оқушы баскетбол добын жерге түсірмей:

- басынан;

- белінен;

- екі аяғынан кезекпен айналдырып

өткізу.


- мұғалімнің көрсетуімен белгі бойынша оқушы сол қолын алға көтеріп, оң қолымен (30секунд) баскетбол добын жерге соғу

- екі қолымен алма – кезек алға соғу (30 секунд)


«Допты алып жүру» әдісі арқылы сабақ жалғасады:

-оң қолмен допты жерге соға, аяқтың ұшымен секіре алға жүгіру;

-оң қолмен допты жерге соға, аяқты артқа лақтырып жүгіру;

-екі қолмен алма – кезек соғып журу.


Үйренген әдістермен қызықты қозғалмалы ойын.

Бөтелкенің көмегімен ойналады. Оқушылар шеңберге орналасады. Бутылканың ұшы кімге қарайды, сол оқушы берілген түрлі түсті жеңіл доппен қалған оқушыларды атып ойыннан шығаруы тиіс. Ал, қалған оқушылар допты соғып жүре қашады. Берілетін уақыт 30 секунд. Ойын осылайша жалғаса береді.

Тапсырмалар оқушылардың қажеттілігін ескере отырып, екі тапсырма, бір ойын саралап алдым.

Жаттығуды көрсету













Белгі беру, уақыт бойынша тоқтату








Бағалаудың жүзеге асуын түсіндіру







Ойын шартын түсіндіру, оқушылардың дұрыс орналасуын, дайындығын қадағалау

Ауызша мақтау, мадақтау әдісі


Дескриптор

- допты оң қолмен 30 рет тоқтамай соғады;












Дескриптор:

- допты жерге түсірмей белінен 20 рет айналдырады;






Жаттығу орындау барысында бірін – бірі бақылау арқылы, қалыптастырушы бағалау жүргізіледі

(Допта жабыстырылған 1,2,3 санды ұпайлармен өзін және өзгелерді бағалайды)


Ысқырық, доптар, уақыт өлшегіш









Ысқырық, доптар, уақыт өлшегіш





Санды стикерлер







Бөтелке, түрлі түсті жеңіл доптар


Сабақтың соңы

/5 – 7 минут/




Доптарды орнына орналастыру

Сапқа тұрып, қайта денені қалпына келтіру жаттығуларын жасау.

Мұғалімнің барбанды айналдыру әдісі арқылы 3 оқушы сабақтан үйренген бір әдісті көрсету, сабақтан алған әсерін айту.

Рефлексия

Барабан әдісі

Оқушыны мадақтап сыйлық беру. Сабақты қортындылау

ҚБ

«Барабан» әдісі

Ысқырық, тақта, барабан







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
28.03.2025
180
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі