«БЕКІТЕМІН» _________________ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппеге дейінгі кезең |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 сынып |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№8 сабақ. Дыбыс Ауладағы дыбыстар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыс түсінігін кеңейту: Оқушыларға дыбыс және оның сипаттамалары туралы түсінік беру. Ауладағы дыбыстарды тану: Ауладағы әртүрлі дыбыстарды анықтау және оларды сипаттау. Дыбыс жазу және талдау: Ауладағы дыбыстарды анықтап, оларды жазып, талдау жасау арқылы дыбыс туралы түсініктерін бекіту. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Жасампаздық және Жаңашылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Үй жұмысы 2минут Рефлек сия 5 минут |
- Оқушыларды қабылдау, оқу құралдарын түгендеу.Сабақтың мақсаттары мен жоспарын таныстыру Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру Өткенді пысықтау Төрт түліктің дыбыстарын салу, оларға сипаттама беру Тақырыпты таныстыру: Мұғалім дыбыс туралы жалпы түсінік береді. Дыбыс дегеніміз не екенін түсіндіру. Дыбыс түрлері: Дыбыстың қандай түрлері болуы мүмкін (мысалы, табиғи, жасанды дыбыстар). Ауладағы дыбыстарды талдау: Оқушылармен пікір алмасу: Оқушыларға ауладағы қандай дыбыстарды еститіндері туралы сұрау (мысалы, құстардың әні, иттің үргені, желдің гуілі). Дыбыстарды сипаттау: Мұғалім ауладағы дыбыстардың сипаттамаларын береді және оларды қалай сипаттауға болатынын түсіндіреді. Тақырыпты ашу «Дыбысын ажырат» ойыны Тыңдалым. Аудиотыңдалым жасау Табиғаттағы судың, құстардың т.б. дыбыстарын тыңдату. Ненің дыбысы екенін ажырату Жаңа тақырып 1.Сюжетті сурет мазмұны бойынша жұмыс ұйымдастыру. 2.Қайсысы қандай дыбыс шығаратынын сызбаның көмегімен айтқызу (әтеш, сиыр, балапан, қой, ит, торғай, атасы, немересі). 3.Суретке қарап, балалардың қандай дыбыс шығарғанын айтқызу. 4.Қорытынды тұжырым жасату Тұжырым «Бұлар – тіл дыбыстары. Оларды айтамыз және естимиз. Сөз дыбыстардан тұрады», «Жан-жануарлар тек дыбыс шығарады, ал сөйлеу адамға ғана тән» ЕБҚ Құстардың тіршілігі туралы айту «Ойлан,тап» айдары «Қайтала» ойыны «Қайсысы қандай дыбыс шығарады?» сюжетті суреті бойынша жұмыс Дыбыстарды қайталау Тышқаннан қорыққан қыз не істеді? Ойнап отырған бала қандай дыбыс шығарды? Сергіту сәті Жазылым –жазу дәптері бетіндегі кеңістікті бағдарлау; «Еркін микрофон» әдісі. – Сөз неден құралады? – Қандай дыбыстар созылмай, қысқа айтылады? Үйге: Өз ауласындағы дыбыстарды зерттеп келу Жаттау ереже –Дыбысты көреміз. –Сөз дыбыстардан тұрады. –Дыбысты естиміз. –Дыбысты жазамыз. –Дыбысты айтамыз. Кері байланыс «Дұрыс-бұрыс» әдісі - Сабақтың тиімділігін бағалау - Пікір айту - Сабақ туралы ойларын ортаға салу |
Өлең жолдарын хормен айтады. Тапсырманы орындайды Дыбыстарды тыңдайды, ажыратады Оқушылар сызбаның көмегімен «Әтеш шақырады», «Тауық қыт-қыттайды», «Ит ырылдай- ды», «Сиыр мөңірейді», «Қой маңырайды», «Торғай шырылдайды»,«Ата сөйлейді» деген мазмұнда жауап береді. Тышқаннан қорқып тұрған қыз «А–А–А–А!» деп, мәшинемен ойнап отырған бала «У–У–У–У!» деп дыбыс шығаратынын айтады. Өлеңді айта отырып, қимыл-қозғалыс жасайды Мұғалімнің көмегімен дәптер бетіндегі суреттерді бояйды. Сұрақтарға жауап береді Үй жұмысын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Сабақ тамаша басталды! Рақмет балалар! ҚБ: Тамаша жұмыс! Ақылды балақайсың! Жарайсыңдар балапандар! Әдемі жазу! |
Табиғаттың суреттері Суреттер Оқулық оқулық оқулық Оқулықтағы суреттер Балапанның суреті Қимыл-қозғалыс үлгісі №1 жазу дәптері |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бастауыш сыныптарға ҚМЖ жасау
«БЕКІТЕМІН» _________________ ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әліппе |
|||||
|
Бөлім: |
Әліппеге дейінгі кезең |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 1 сынып |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№8 сабақ. Дыбыс Ауладағы дыбыстар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.9.1 дауысты дыбыстардың буын құрайтынын білу, буын санын анықтау 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыс түсінігін кеңейту: Оқушыларға дыбыс және оның сипаттамалары туралы түсінік беру. Ауладағы дыбыстарды тану: Ауладағы әртүрлі дыбыстарды анықтау және оларды сипаттау. Дыбыс жазу және талдау: Ауладағы дыбыстарды анықтап, оларды жазып, талдау жасау арқылы дыбыс туралы түсініктерін бекіту. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: |
Табиғи және әлеуметтік объектілер, тірі және жансыз табиғаттың байланысы, ғылым және ғылыми білім туралы алғашқы түсініктің болуы Жасампаздық және Жаңашылдық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Үй жұмысы 2минут Рефлек сия 5 минут |
- Оқушыларды қабылдау, оқу құралдарын түгендеу.Сабақтың мақсаттары мен жоспарын таныстыру Оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру Өткенді пысықтау Төрт түліктің дыбыстарын салу, оларға сипаттама беру Тақырыпты таныстыру: Мұғалім дыбыс туралы жалпы түсінік береді. Дыбыс дегеніміз не екенін түсіндіру. Дыбыс түрлері: Дыбыстың қандай түрлері болуы мүмкін (мысалы, табиғи, жасанды дыбыстар). Ауладағы дыбыстарды талдау: Оқушылармен пікір алмасу: Оқушыларға ауладағы қандай дыбыстарды еститіндері туралы сұрау (мысалы, құстардың әні, иттің үргені, желдің гуілі). Дыбыстарды сипаттау: Мұғалім ауладағы дыбыстардың сипаттамаларын береді және оларды қалай сипаттауға болатынын түсіндіреді. Тақырыпты ашу «Дыбысын ажырат» ойыны Тыңдалым. Аудиотыңдалым жасау Табиғаттағы судың, құстардың т.б. дыбыстарын тыңдату. Ненің дыбысы екенін ажырату Жаңа тақырып 1.Сюжетті сурет мазмұны бойынша жұмыс ұйымдастыру. 2.Қайсысы қандай дыбыс шығаратынын сызбаның көмегімен айтқызу (әтеш, сиыр, балапан, қой, ит, торғай, атасы, немересі). 3.Суретке қарап, балалардың қандай дыбыс шығарғанын айтқызу. 4.Қорытынды тұжырым жасату Тұжырым «Бұлар – тіл дыбыстары. Оларды айтамыз және естимиз. Сөз дыбыстардан тұрады», «Жан-жануарлар тек дыбыс шығарады, ал сөйлеу адамға ғана тән» ЕБҚ Құстардың тіршілігі туралы айту «Ойлан,тап» айдары «Қайтала» ойыны «Қайсысы қандай дыбыс шығарады?» сюжетті суреті бойынша жұмыс Дыбыстарды қайталау Тышқаннан қорыққан қыз не істеді? Ойнап отырған бала қандай дыбыс шығарды? Сергіту сәті Жазылым –жазу дәптері бетіндегі кеңістікті бағдарлау; «Еркін микрофон» әдісі. – Сөз неден құралады? – Қандай дыбыстар созылмай, қысқа айтылады? Үйге: Өз ауласындағы дыбыстарды зерттеп келу Жаттау ереже –Дыбысты көреміз. –Сөз дыбыстардан тұрады. –Дыбысты естиміз. –Дыбысты жазамыз. –Дыбысты айтамыз. Кері байланыс «Дұрыс-бұрыс» әдісі - Сабақтың тиімділігін бағалау - Пікір айту - Сабақ туралы ойларын ортаға салу |
Өлең жолдарын хормен айтады. Тапсырманы орындайды Дыбыстарды тыңдайды, ажыратады Оқушылар сызбаның көмегімен «Әтеш шақырады», «Тауық қыт-қыттайды», «Ит ырылдай- ды», «Сиыр мөңірейді», «Қой маңырайды», «Торғай шырылдайды»,«Ата сөйлейді» деген мазмұнда жауап береді. Тышқаннан қорқып тұрған қыз «А–А–А–А!» деп, мәшинемен ойнап отырған бала «У–У–У–У!» деп дыбыс шығаратынын айтады. Өлеңді айта отырып, қимыл-қозғалыс жасайды Мұғалімнің көмегімен дәптер бетіндегі суреттерді бояйды. Сұрақтарға жауап береді Үй жұмысын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Сабақ тамаша басталды! Рақмет балалар! ҚБ: Тамаша жұмыс! Ақылды балақайсың! Жарайсыңдар балапандар! Әдемі жазу! |
Табиғаттың суреттері Суреттер Оқулық оқулық оқулық Оқулықтағы суреттер Балапанның суреті Қимыл-қозғалыс үлгісі №1 жазу дәптері |
||
шағым қалдыра аласыз


