Материалдар / Баяндама «Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқытудың математика сабағындағы тиімділігі»
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Баяндама «Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқытудың математика сабағындағы тиімділігі»

Материал туралы қысқаша түсінік
Деңгейлеп оқыту технологиясының ерекшелігі мен тиімділігі.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Желтоқсан 2017
373
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы: Арифметикалық прогрессия тақырыбына есептер   шығару.Сабақтың мақсаты:Білімділік: арифметикалық прогрессия тақырыбы бойынша оқушылардың тірек білімдерінің деңгейі мен тиянақтылығын тексеру және бағалауДамытушылық: оқушылардың логикалық ойлау қабілетін, зейіні мен зердесін дамыту.Тәрбиелік: дұрыс және нақты жауап беруге, тиянақтылыққа тәрбиелеу.Сабақ түрі: білімді бастапқы деңгейде тексеру және бағалау сабағыСабақ әдісі: ішінара ізденушілік, деңгейлік, ой қозғауКөрнекілігі: формулалар, кесте, слайдСабақ барысы:І. ҰйымдастыруІІ. Сөзжұмбақ шешуПрогрессия
  • Санның жүзден бір бөлігі қалай аталады? (пайыз)
  • Екінші мүшенің бірінші мүшеден азайтқанда шығатын теңдігі қалай аталады? (айырма)
  • Ѕn арифметикалық прогрессияның n мүшесінің ..... деп аталады? (қосынды)
  • формуласын енгізген атақты неміс математигі кім? (Гаусс)
  • Архимед қай елдің ғалымы? (Грек)
  • Мүшелерін нөмірлеп шығуға болатын шексіз сандар жиынын қалай атаймыз? (тізбек)
  • Ұлы ағылшын ғалымы, математигі, физигі (Исаак)
  • Әріпті өрнекті енгізген математик? (Франсуа Виет)
  • Арифметикалық прогрессия мүшелерінің қосындысының  формуласын дәлелдеген грек оқымыстысы? (Диофант)
  • Ерте заманда қолданған ұзындық өлшемі? (ярд)
ІІІ. «Кім жылдамn – мүшесінің формуласын пайдаланып прогрессияның мүшесін табу.
  • a1=-2,  d=3, a6 =?
  • a1=3,  d=5, a7 =?
  • a1=21,  d=-3, a8 =?
  • a4=7,  d=1,5, a11 =?


IV. Деңгейлік тапсырмалар1-нұсқа.
  • a1=-40,  d=1,5, a8 =?
  • a5=-4,5, a7 =-7,5,  a1=?
  • a4=4, a17 =-17. S17=?
2-нұсқа.
  • a1=-25,  d=6, a32 =?
  • a4=14,5, a6 =12, d=?
  • a4=1, a9 =11,  S20=?


V. «Сәйкестікті тағайындаңыздар» 
                  ФормулаЕсептеу үшін қолданылады
1.А. Арифметикалық прогрессияның nші мүшесін
2. an=a1+(n-1)dВ. Квадрат теңдеудің түбірлері мен коэффициенттерінің ара қатынасын
3.С. Екі өрнектің айырымы мен қосындысының квадратын



4.Д. Квадрат теңдеудің түбірлерін
Виет теоремасыЕ. Арифметикалық прогрессияның қосындысын
 VI. Сергіту ойыны. «Математикалық вальс»         1 – ші топқа есеп беріледі, екінші топқа есептің жауабы беріледі. Берілген есептер бойынша қарсы топтан есептің жауабын табу арқылы әр оқушы өзінің парын табады.
  • an+1= неге тең?an+d
  • a1,  d арқылы    a50өрнекте?         a1+49
  • an=  неге тең?         a1+(n-1)d
  • a1=20,    d=3 тең болса, ондаa5есепте?32
  • a1=2,           a10=92,          d=?10
  • a6+a9+a10+a15=20,          S19=?            95
VII. Бағалау.Оқушыларды орындаған жұмыстары бойынша бағалау. 



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!