Қысқа мерзімді жоспар
Күні:
Сыныбы: 8 х/б
Сабақтың тақырыбы :Бауырдың құрылысы, қызметі және бауырды қорғау.
Сабақтың
мақсаты: 1. Бауырдың құрылысы және қызметі туралы
түсінік беру.
2. Оқушылардың талдау, салыстыру, ойлау қабілеттерін дамыту.
3. Салауатты өмір сүруге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже : Бауырдың адам ағзасындағы қорғаныштық қызметін түсінеді және өттің ас қорытылуға қатысатыны туралы толық мәлімет алады, оның маңыздылығын түсінеді
Бағалау критерийлері: Критерий бойынша бағалау
Әдіс-тәсілдері: Миға шабуыл, «Суретпен жұмыс», «Роунд-робин», «Тірек схема» «Өрмекшінің торы»
|
Уақыт |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
Бағалау |
|
5 мин |
Кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі а)Психологиялық ахуал қалыптастыру ә)Сұақтарды пайдаланып топқа бөлу б)Бағалау критерийлерімен таныстыру және тарату с)Сабақ мақсатымен танысады |
а)Алғашқы жаңалықтарын бөліседі ә) Топқа бөлінеді |
Ауызша мадақтау |
|
10мин |
Таныстырылым |
Білу Бауыр —
қанды тазартуға және удан арылтуға көмектесетін, дененің құрсақ
бөлігіндегі оң жақ қабырғалардың астына орналасқан ішкі мүше. Түсіну Жаңа сабақ ББҮ стратегиясы бойынша жұмыс жүргізу Білемін: Білгім келеді: Үйрендім Бауыр ағзаны қалай тазалайды? Өт неден пайда болады? Өт асқорытуда қандай қызмет атқарады? Бауырды сақтау үшін не істеу керек? Бауырдың қандай қауіпті аурулары бар? Оқушының ойын тыңдау Жаңа сабақтың мазмұнын меңгеруге бағыттау, жоспарлау 1.топ Бауыр үшін ең қауіпті жаулары туралы 2-топ Бауырдың ең жақмн достары Миға шабул |
Оқушылар сұрақтар жазып, сұрақтарға жылдам жауап береді Ашық сұрақ деңгейінен жабық сұрақ деңгейіне көшеді Өз ойларын эссе арқылы тиянақтайды Оқушылар кітаппен жұмыс жасайды, талдайды, |
Стикермен бағалау
|
|
20мин |
Негізгі бөлім |
1.топ Бауыр үшін ең қауіпті жаулары. 1Спирттік ішімдіктер 2Майлы тағамдар 3.Вирустар 4Таспа құрттар 5.Парацитамол 2-топ Бауырдың ең жақмн достары 1.Сарымсақ 2.Цитрустық жеиістер 3.Көк шай 4.Қызылша 5.Жаңғақ
|
Алған түсініктерін қолдана отырып, тапсырманы орындайды, тақырыптың негізгі мазмұнына тоқталады Оқушылар ойлана отырып тиісті суреттерді пайдаланып тақырыпты толықтырады Оқушылар өз білгендерін айта отырып, бір-бірін толықтырады Постерге түсіреді. Әр топ қорғайды Негізгі терминдерді дәптерлеріне жазады. Кестеге талдау жасайды Талдау жасап,бауыр ауруларына көп мән беру керек Суретте берілген бауыр ауруы туралы не білесіңдер. |
Ауызша мадақтау Формативті бағалау Жетектеу, қолпаштау Жетектеу, қолпаштау |
|
5мин |
Қорытынды |
Үй тапсырмасын беру Бауыр туралы эссе жазу. Жинақтаған балдары бойынша суммативті баға қою К ері байланыс жасау Келесі сабаққа ұсыныс пікірлерім? |
Оқушылар күнделіктеріне жазып қояды.
Кері байланыс жасайды |
Формативті бағаны суммативті бағаға айналдыру
|
Биология пәнінің мұғалімі: Жұмашов.К.Н.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бауырдың құрылысы,қызыметіжәне адам үшін маңызы
Бауырдың құрылысы,қызыметіжәне адам үшін маңызы
Қысқа мерзімді жоспар
Күні:
Сыныбы: 8 х/б
Сабақтың тақырыбы :Бауырдың құрылысы, қызметі және бауырды қорғау.
Сабақтың
мақсаты: 1. Бауырдың құрылысы және қызметі туралы
түсінік беру.
2. Оқушылардың талдау, салыстыру, ойлау қабілеттерін дамыту.
3. Салауатты өмір сүруге тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже : Бауырдың адам ағзасындағы қорғаныштық қызметін түсінеді және өттің ас қорытылуға қатысатыны туралы толық мәлімет алады, оның маңыздылығын түсінеді
Бағалау критерийлері: Критерий бойынша бағалау
Әдіс-тәсілдері: Миға шабуыл, «Суретпен жұмыс», «Роунд-робин», «Тірек схема» «Өрмекшінің торы»
|
Уақыт |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс - әрекеті |
Оқушының іс -әрекеті |
Бағалау |
|
5 мин |
Кіріспе |
Ұйымдастыру кезеңі а)Психологиялық ахуал қалыптастыру ә)Сұақтарды пайдаланып топқа бөлу б)Бағалау критерийлерімен таныстыру және тарату с)Сабақ мақсатымен танысады |
а)Алғашқы жаңалықтарын бөліседі ә) Топқа бөлінеді |
Ауызша мадақтау |
|
10мин |
Таныстырылым |
Білу Бауыр —
қанды тазартуға және удан арылтуға көмектесетін, дененің құрсақ
бөлігіндегі оң жақ қабырғалардың астына орналасқан ішкі мүше. Түсіну Жаңа сабақ ББҮ стратегиясы бойынша жұмыс жүргізу Білемін: Білгім келеді: Үйрендім Бауыр ағзаны қалай тазалайды? Өт неден пайда болады? Өт асқорытуда қандай қызмет атқарады? Бауырды сақтау үшін не істеу керек? Бауырдың қандай қауіпті аурулары бар? Оқушының ойын тыңдау Жаңа сабақтың мазмұнын меңгеруге бағыттау, жоспарлау 1.топ Бауыр үшін ең қауіпті жаулары туралы 2-топ Бауырдың ең жақмн достары Миға шабул |
Оқушылар сұрақтар жазып, сұрақтарға жылдам жауап береді Ашық сұрақ деңгейінен жабық сұрақ деңгейіне көшеді Өз ойларын эссе арқылы тиянақтайды Оқушылар кітаппен жұмыс жасайды, талдайды, |
Стикермен бағалау
|
|
20мин |
Негізгі бөлім |
1.топ Бауыр үшін ең қауіпті жаулары. 1Спирттік ішімдіктер 2Майлы тағамдар 3.Вирустар 4Таспа құрттар 5.Парацитамол 2-топ Бауырдың ең жақмн достары 1.Сарымсақ 2.Цитрустық жеиістер 3.Көк шай 4.Қызылша 5.Жаңғақ
|
Алған түсініктерін қолдана отырып, тапсырманы орындайды, тақырыптың негізгі мазмұнына тоқталады Оқушылар ойлана отырып тиісті суреттерді пайдаланып тақырыпты толықтырады Оқушылар өз білгендерін айта отырып, бір-бірін толықтырады Постерге түсіреді. Әр топ қорғайды Негізгі терминдерді дәптерлеріне жазады. Кестеге талдау жасайды Талдау жасап,бауыр ауруларына көп мән беру керек Суретте берілген бауыр ауруы туралы не білесіңдер. |
Ауызша мадақтау Формативті бағалау Жетектеу, қолпаштау Жетектеу, қолпаштау |
|
5мин |
Қорытынды |
Үй тапсырмасын беру Бауыр туралы эссе жазу. Жинақтаған балдары бойынша суммативті баға қою К ері байланыс жасау Келесі сабаққа ұсыныс пікірлерім? |
Оқушылар күнделіктеріне жазып қояды.
Кері байланыс жасайды |
Формативті бағаны суммативті бағаға айналдыру
|
Биология пәнінің мұғалімі: Жұмашов.К.Н.
шағым қалдыра аласыз













