|
Орынбекова Ж.О |
05.02.2025ж |
Қазақ әдебиеті |
9 сынып |
|
Бөлім: |
Адам жанының құпиясы |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бейімбет Майлин «Шұғаның белгісі» хикаяты |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың идеясын аша отырып, кейіпкерлер жүйесіне талдайды |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сыныпта оқушы зейінін шоғырландыру арқылы жайлы атмосфера қалыптастыру |
Оқушы назарын сабаққа аударады
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Алдыңғы білім. Жалпы сыныпқа сұрақ қойылады. Сұрақ-жауап әдісі. |
Алдыңғы сабақта үйренген білім мен қалыптасқан дағдылар туралы еске түсіреді. 1.Шығарманың сюжетін еске түсіру 2.Шығарманың идеясы қандай? 3.Шұға мен Әбдірахман арасын жалғаушы не? 4.Оқиғаның шиеленісуі |
Қалыптастырушы бағалау: өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға “Жарайсың!” “Керемет” деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Сабақ мақсатын оқушылармен талдайды |
Сабақ мақсатына қатысты ойларын түсіндіреді
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 20 мин |
№1 тапсырма. Топтық жұмыс. Топпен бірігіп берілген кестені толтырады. /Шұға, Әбдірахман, Айнабай, Есімбек/
|
Оқушылар топта бірігіп өздеріне берілген кейіпкердің толық портретін, әрекетімен үйлескен мінезін оқулықтан іздей отырып жұмыс жасайды.
|
Дескриптор: /3/ Портретін жазады-1б Мінездеме жазады-1балл Әрекетін жазады-1балл |
Оқулық Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||
|
№2 тапсырма. Жұптық жұмыс. Блум түймедағы Шығармадағы кейіпкерлердің портреті мен мінезіне, әрекетіне қатысты проблемалық сұрақтар әзірлейді.
Функционалдық сауаттылықты дамытуға арналған тапсырма «Егер Мен Шұғаның орнында болсам...»
ЕББҚ -тапсырма Мәнерлеп оқу.
|
Оқушылар жұппен бірігіп «Блум түймедағы» әдісі бойынша сұрақтар әзірлейді. Қарапайым сұрақ Анықтаушы сұрақ Интерпретациялық сұрақ Шығармашылық сұрақ Тәжірибелік сұрақ Бағалаушы сұрақ |
Дескриптор /2/ Кейіпкерді ашатын проблемалық ашық сұрақтар құрастырады-2б
|
Оқулық Таратпа материалдар. |
|||||||||||||||||||||
|
Білім бекіту 7 мин |
№3 тапсырма. Жеке жұмыс. ПОПС формуласы. Менің ойымша, автор «Шіркін, өзі де Шұға десе, Шұға еді-ау» деген жолдарға көп ой сыйғызып тұр. Себебі, ... Оны мен мынадай мысалдармен дәлелдеймін... Мен мынадай қорытындыға келдім... |
Әркім дәптерлеріне ПОПС формуласын жазады. |
Дескриптор /5/ Кейіпкер бейнесін ашады-2 балл Өз көзқарасын білдіреді-3балл |
Дәптер Оқулық
|
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын беру. 5 мин |
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Кері байланыс ,,Менің термометрім,, Оқушылар жазба жұмысын жазу барысында нені үйрене алғандарын, не нәрсе қиын болғанын, не нәрсе ерекше қызығушылық тудырғанын айтады |
Оқушылар кері байланыс береді |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бейімбет Майлин "Шұғаның белгісі" 9.1.3.1. Кейіпкерлер жүйесіне талдау
Бейімбет Майлин "Шұғаның белгісі" 9.1.3.1. Кейіпкерлер жүйесіне талдау
|
Орынбекова Ж.О |
05.02.2025ж |
Қазақ әдебиеті |
9 сынып |
|
Бөлім: |
Адам жанының құпиясы |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бейімбет Майлин «Шұғаның белгісі» хикаяты |
||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманың идеясын аша отырып, кейіпкерлер жүйесіне талдайды |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сыныпта оқушы зейінін шоғырландыру арқылы жайлы атмосфера қалыптастыру |
Оқушы назарын сабаққа аударады
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Алдыңғы білім. Жалпы сыныпқа сұрақ қойылады. Сұрақ-жауап әдісі. |
Алдыңғы сабақта үйренген білім мен қалыптасқан дағдылар туралы еске түсіреді. 1.Шығарманың сюжетін еске түсіру 2.Шығарманың идеясы қандай? 3.Шұға мен Әбдірахман арасын жалғаушы не? 4.Оқиғаның шиеленісуі |
Қалыптастырушы бағалау: өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға “Жарайсың!” “Керемет” деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Сабақ мақсатын оқушылармен талдайды |
Сабақ мақсатына қатысты ойларын түсіндіреді
|
|
|
||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабақ 20 мин |
№1 тапсырма. Топтық жұмыс. Топпен бірігіп берілген кестені толтырады. /Шұға, Әбдірахман, Айнабай, Есімбек/
|
Оқушылар топта бірігіп өздеріне берілген кейіпкердің толық портретін, әрекетімен үйлескен мінезін оқулықтан іздей отырып жұмыс жасайды.
|
Дескриптор: /3/ Портретін жазады-1б Мінездеме жазады-1балл Әрекетін жазады-1балл |
Оқулық Таратпа материалдар |
||||||||||||||||||||
|
№2 тапсырма. Жұптық жұмыс. Блум түймедағы Шығармадағы кейіпкерлердің портреті мен мінезіне, әрекетіне қатысты проблемалық сұрақтар әзірлейді.
Функционалдық сауаттылықты дамытуға арналған тапсырма «Егер Мен Шұғаның орнында болсам...»
ЕББҚ -тапсырма Мәнерлеп оқу.
|
Оқушылар жұппен бірігіп «Блум түймедағы» әдісі бойынша сұрақтар әзірлейді. Қарапайым сұрақ Анықтаушы сұрақ Интерпретациялық сұрақ Шығармашылық сұрақ Тәжірибелік сұрақ Бағалаушы сұрақ |
Дескриптор /2/ Кейіпкерді ашатын проблемалық ашық сұрақтар құрастырады-2б
|
Оқулық Таратпа материалдар. |
|||||||||||||||||||||
|
Білім бекіту 7 мин |
№3 тапсырма. Жеке жұмыс. ПОПС формуласы. Менің ойымша, автор «Шіркін, өзі де Шұға десе, Шұға еді-ау» деген жолдарға көп ой сыйғызып тұр. Себебі, ... Оны мен мынадай мысалдармен дәлелдеймін... Мен мынадай қорытындыға келдім... |
Әркім дәптерлеріне ПОПС формуласын жазады. |
Дескриптор /5/ Кейіпкер бейнесін ашады-2 балл Өз көзқарасын білдіреді-3балл |
Дәптер Оқулық
|
||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын беру. 5 мин |
|
|
|
|||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Кері байланыс ,,Менің термометрім,, Оқушылар жазба жұмысын жазу барысында нені үйрене алғандарын, не нәрсе қиын болғанын, не нәрсе ерекше қызығушылық тудырғанын айтады |
Оқушылар кері байланыс береді |
|
|
шағым қалдыра аласыз













