БЕЙНЕЛЕУ ӨНЕРІНДЕ МАМАНДЫҚ ТҮРЛЕРІНІҢ КӨРІНІС ТАБУЫ
С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жоббм көркем еңбек пәні мұғалімі
|
Көркем еңбек |
Мектеп: С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жоббм |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: Әбутәліпова Айдана |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бейнелеу өнерінде мамандық түрлерінің көрініс табуы. Мамандық түрлері бейнеленген натюрморттар. |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
4.1.1.1 – табиғатпен жасалған сәндік өрнектер (ою-өрнек) мен формаларды анықтау және тану, оларды өз жұмыстарында интерпретациялау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 0-5 мин
|
1.Амандасу. Сабаққа дайындығын тексеру (құрал- жабдықтарының әкелінуі) Үстел үстіне түрлі мамандық иелері бар адамдардың суреттері жайғастырылған. Стартер- сұрақтар: -Сіздер не көріп тұрсыздар? - Олардың іс- әрекеттерін қандай сөз біріктіреді? (Профессия) Балалар, бүгін біз түрлі мамандық иелері туралы айтатын боламыз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту:
Мамандықтардың визуалды ерекшеліктерін көрсетуде киімге, аксессуарға және құралдарына назар аударту. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
слай |
||
|
11-20 мин Ортасы
21-35 мин
|
Қазір біз түрлі мамандық иелері бейнеленген суретшілердің шығармаларын қарастырамыз.
Кер ібайланыс.Неліктен суретшілер түрлі мамандық иелері бейнелеген? (1 минут) 3.Тапсырма. Түрлі мамандық иелерінің суреті бар карточкаларды тарату. Бір- біріне берілдген мамандық туралы айтып беру. (жұптықжұмыс) (3 минут) - Суретте қандай мамандық бейнеленген? - Оны сіз қалай түсіндіңіз? - Қандай зат, киім осы мамандық иесіне ғана тән? - Қазіргі заманда бұл мамандық сұранысқа ие ме? Кері байланыс.Суретте бейнеленген мамандық иесіне тән 3 киім бұйым таңдаңыздар. (3 минут) 4.Практикалықжұмыс. Берілген бір мамандық иесін бейнелеңіздер. (Әдіс – ізденушілік, тәсіл – алған білімдерін практикада қолдану, жеке жұмыс түрі) (18 минут) Дескрипторлар: - адамды түгел бойымен, тізеге дейін, иыққа дейін салды; - адамның бет бейнесін салды: көз, қас, мұрын, ерін, құлақтары және т\б; - белгілі мамандыққа тән киім, аксессуары, құралдарын көрсетті; - адамның портреті әсерлі шықты. Өзара бағалау. (2 минут)Оқушылар дескрипторлар арқылы бір-бірін бағалайды. Мұғалімнің бақылауы. Жұмыс барысында мұғалім бақылау жасап жүреді, кейбір оқушыларға көмек көрсетеді. Диффференциация. Кейбір оқушылар мұғалімнің көмегіне мұқтаж болады. Ал қалғандары суреттеріне қосымшаны сандар қосады, белгілі мамандыққа тән орналасуы бойынша мекенін көрсетеді. Кері байланыс. Жұмыс барысында қандай қиындық тар туындады?(1 минут) |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөлісед
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Суретшінің жұмысында еңбекқор адамдардың рөлін түсінеді; Белгілі бір мамандықтың киіміне тән, визуалды элементтерді анықтайды.
|
A4 қағаз парақтары. Түрлі және көлемдегі қылқалам мен щеткалар. |
||
|
5мин Соңы
|
9. Рефлексия:
Үй жұмысы: келесі сабаққа аппликация жасау үшін түрлі материалдар дайындаңыздар. Олар: түрлі түсті қағаз, маталардың қиындылары, әртүрлі қалыңдықтағы, түстегі жіптер, тоқыма бау, крафт-бау, қайшы, желім. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
БЕЙНЕЛЕУ ӨНЕРІНДЕ МАМАНДЫҚ ТҮРЛЕРІНІҢ КӨРІНІС ТАБУЫ
БЕЙНЕЛЕУ ӨНЕРІНДЕ МАМАНДЫҚ ТҮРЛЕРІНІҢ КӨРІНІС ТАБУЫ
БЕЙНЕЛЕУ ӨНЕРІНДЕ МАМАНДЫҚ ТҮРЛЕРІНІҢ КӨРІНІС ТАБУЫ
С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жоббм көркем еңбек пәні мұғалімі
|
Көркем еңбек |
Мектеп: С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жоббм |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: Әбутәліпова Айдана |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бейнелеу өнерінде мамандық түрлерінің көрініс табуы. Мамандық түрлері бейнеленген натюрморттар. |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
4.1.1.1 – табиғатпен жасалған сәндік өрнектер (ою-өрнек) мен формаларды анықтау және тану, оларды өз жұмыстарында интерпретациялау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 0-5 мин
|
1.Амандасу. Сабаққа дайындығын тексеру (құрал- жабдықтарының әкелінуі) Үстел үстіне түрлі мамандық иелері бар адамдардың суреттері жайғастырылған. Стартер- сұрақтар: -Сіздер не көріп тұрсыздар? - Олардың іс- әрекеттерін қандай сөз біріктіреді? (Профессия) Балалар, бүгін біз түрлі мамандық иелері туралы айтатын боламыз. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту:
Мамандықтардың визуалды ерекшеліктерін көрсетуде киімге, аксессуарға және құралдарына назар аударту. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
слай |
||
|
11-20 мин Ортасы
21-35 мин
|
Қазір біз түрлі мамандық иелері бейнеленген суретшілердің шығармаларын қарастырамыз.
Кер ібайланыс.Неліктен суретшілер түрлі мамандық иелері бейнелеген? (1 минут) 3.Тапсырма. Түрлі мамандық иелерінің суреті бар карточкаларды тарату. Бір- біріне берілдген мамандық туралы айтып беру. (жұптықжұмыс) (3 минут) - Суретте қандай мамандық бейнеленген? - Оны сіз қалай түсіндіңіз? - Қандай зат, киім осы мамандық иесіне ғана тән? - Қазіргі заманда бұл мамандық сұранысқа ие ме? Кері байланыс.Суретте бейнеленген мамандық иесіне тән 3 киім бұйым таңдаңыздар. (3 минут) 4.Практикалықжұмыс. Берілген бір мамандық иесін бейнелеңіздер. (Әдіс – ізденушілік, тәсіл – алған білімдерін практикада қолдану, жеке жұмыс түрі) (18 минут) Дескрипторлар: - адамды түгел бойымен, тізеге дейін, иыққа дейін салды; - адамның бет бейнесін салды: көз, қас, мұрын, ерін, құлақтары және т\б; - белгілі мамандыққа тән киім, аксессуары, құралдарын көрсетті; - адамның портреті әсерлі шықты. Өзара бағалау. (2 минут)Оқушылар дескрипторлар арқылы бір-бірін бағалайды. Мұғалімнің бақылауы. Жұмыс барысында мұғалім бақылау жасап жүреді, кейбір оқушыларға көмек көрсетеді. Диффференциация. Кейбір оқушылар мұғалімнің көмегіне мұқтаж болады. Ал қалғандары суреттеріне қосымшаны сандар қосады, белгілі мамандыққа тән орналасуы бойынша мекенін көрсетеді. Кері байланыс. Жұмыс барысында қандай қиындық тар туындады?(1 минут) |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөлісед
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Суретшінің жұмысында еңбекқор адамдардың рөлін түсінеді; Белгілі бір мамандықтың киіміне тән, визуалды элементтерді анықтайды.
|
A4 қағаз парақтары. Түрлі және көлемдегі қылқалам мен щеткалар. |
||
|
5мин Соңы
|
9. Рефлексия:
Үй жұмысы: келесі сабаққа аппликация жасау үшін түрлі материалдар дайындаңыздар. Олар: түрлі түсті қағаз, маталардың қиындылары, әртүрлі қалыңдықтағы, түстегі жіптер, тоқыма бау, крафт-бау, қайшы, желім. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
шағым қалдыра аласыз














