|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 11 |
Бекіту. / Менің сүйікті істерім |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.5.** бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу-азайтуды орындай алады. Екі бір таңбалы саннан 12 санын құра алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтіреді. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау: «Көршісін ата» әдісі. -87 санының көршілерін ата. -45 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? -79 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? -11 санынан кейінгі санның көршілерін ата. тсс «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -Ендеше бүгінгі сабағымызда немен шұғылданатын боламыз? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Аталған сандардың тікелей алдында және тікелей кейін тұрған сандарды атайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Балалардың әрқайсысы немен шұғылдануды ұнататынын анықта. Ә) Көрсетілген мәндерге қатысты теңдіктер құрастыр. Сергіту сәті Сағаттың тіліндей Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір, Оң аяқ, сол аяқ Жаттығу оңай-ақ. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Есепті шығар, кері есеп құрастырып, оларды шығар. А) Қыз -12 ұл -?, 4-еуі кем Ә) Ересек-20 бала-30, ? артық . А) Түсіндіре отырып есептейді. Ш:12-4=8 Ж:8 ұл қатысады. Ш: 12-8=4 Ж:4 ұл кем. Ш: 8+4=12 Ж: 12 қыз қатысады. Ш:30-20=10 Ж:10 бала артық
1-тұрған-Мирас, 2-тұрған-Әнуар, 3-тұрған-Абзал, 4-тұрған-Бауыржан
Абзал, Мирас, Бауыржан, Әнуар өзен жағасына барды. Мирастың бойы балалардың арасындағы ең ұзыны емес, бірақ Абзал мен Әнуардан ұзын. Ал Абзалдың бойы Әнуардан қысқа. Суреттегі балалардың есімін анықта |
А) 11-9=2-ролик 18+4=22-шахмат 11-7=4-футбол 12-9=3-сурет салу 6+5=11-велосипед тебу 32-5=27-пианинода ойнау Ә) 5+7=12 12-6=6 10+2=12 12-2=10 4+8=12 15-9=6 3+9=12 8-2=6 тсс Дескриптор: - Өрнектің мәнін тауып, балалардың әрқайсысы немен шұғылдануды ұнататынын анықтайды. - Көрсетілген мәндерге қатысты теңдіктер құрастырады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: -Екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтір. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Дескриптор: - Түсіндіре отырып есептің мәнін есептейді. - Кері есеп құрады, шығарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Қосу кестесін есіңе түсір. Өрнектердің мәнін тап. 9 +3 = 12 9 + 4 = 13 8 + 4 =12 8 + 5 = 13
7 + 5 = 13 7 + 6 = 13 6 + 6 = 12 6 + 7 = 13 |
Қосу кестесін еске түсіре отырып, тақырыпты меңгергені анықталады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
|
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бекіту. Менің сүйікті істерім. Қмж. 2-ші сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Сандармен амалдар орындау.Есептер. |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы:№ 11 |
Бекіту. / Менің сүйікті істерім |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.2.5.** бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу жəне азайтуды орындау |
|
|||||
|
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: бір таңбалы жəне екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу жəне азайту тəсілін қолданып, 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосу-азайтуды орындай алады. Екі бір таңбалы саннан 12 санын құра алады. Көптеген оқушылар: екі таңбалы сандардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтап талдайды. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтіреді. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3 минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау: «Көршісін ата» әдісі. -87 санының көршілерін ата. -45 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? -79 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? -11 санынан кейінгі санның көршілерін ата. тсс «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -Ендеше бүгінгі сабағымызда немен шұғылданатын боламыз? |
Ширату жаттығуларын жасайды. Аталған сандардың тікелей алдында және тікелей кейін тұрған сандарды атайды. |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
Оқулық, |
|
|
|
35 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Балалардың әрқайсысы немен шұғылдануды ұнататынын анықта. Ә) Көрсетілген мәндерге қатысты теңдіктер құрастыр. Сергіту сәті Сағаттың тіліндей Иіліп оңға бір, Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір, Оң аяқ, сол аяқ Жаттығу оңай-ақ. (Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Есепті шығар, кері есеп құрастырып, оларды шығар. А) Қыз -12 ұл -?, 4-еуі кем Ә) Ересек-20 бала-30, ? артық . А) Түсіндіре отырып есептейді. Ш:12-4=8 Ж:8 ұл қатысады. Ш: 12-8=4 Ж:4 ұл кем. Ш: 8+4=12 Ж: 12 қыз қатысады. Ш:30-20=10 Ж:10 бала артық
1-тұрған-Мирас, 2-тұрған-Әнуар, 3-тұрған-Абзал, 4-тұрған-Бауыржан
Абзал, Мирас, Бауыржан, Әнуар өзен жағасына барды. Мирастың бойы балалардың арасындағы ең ұзыны емес, бірақ Абзал мен Әнуардан ұзын. Ал Абзалдың бойы Әнуардан қысқа. Суреттегі балалардың есімін анықта |
А) 11-9=2-ролик 18+4=22-шахмат 11-7=4-футбол 12-9=3-сурет салу 6+5=11-велосипед тебу 32-5=27-пианинода ойнау Ә) 5+7=12 12-6=6 10+2=12 12-2=10 4+8=12 15-9=6 3+9=12 8-2=6 тсс Дескриптор: - Өрнектің мәнін тауып, балалардың әрқайсысы немен шұғылдануды ұнататынын анықтайды. - Көрсетілген мәндерге қатысты теңдіктер құрастырады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады Қарқыны жоғары оқушыға: -Екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосу, азайту тəсіліне мысал келтір. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Дескриптор: - Түсіндіре отырып есептің мәнін есептейді. - Кері есеп құрады, шығарады. Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам Оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
Қосу кестесін есіңе түсір. Өрнектердің мәнін тап. 9 +3 = 12 9 + 4 = 13 8 + 4 =12 8 + 5 = 13
7 + 5 = 13 7 + 6 = 13 6 + 6 = 12 6 + 7 = 13 |
Қосу кестесін еске түсіре отырып, тақырыпты меңгергені анықталады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
|
|
|
|
2 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
Өз ойымен бөліседі |
Оқушыларды ынталандыру мақсатында мадақтау сөздері арқылы бағаланады. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


