Бекіту сабағы "Тригонометрия элементтері" 9 сынып алгебра

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Бекіту сабағы "Тригонометрия элементтері" 9 сынып алгебра

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал 9 сыныпқа алгебра пәні бойынша беретін мұғалімге "Тригонометрия элементтері" тақырыбы бойынша бекіту сабағын өткізуге қолдануға болады. Бұл материалдың ішінде оқушыларды топқа бөлу арқылы сабақ өтетіндігі, оқушыларға таратылатын жеке тапсырмалар барлығы толығымен жазылған.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ жоспары

Пән: Алгебра

Сынып: 9 «Ә»

Сабақтың тақырыбы: Тригонометрия элементтері

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу.

Дамытушылық: Есептеу дағдыларын жетілдіру, ой-өрісін кеңейту. Оқушының өз бетінше есептер шығару қабілетін дамыту. Осыған дейінгі тақырыптарды оқу кезінде алған теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге; пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып, жүйелі ойлауға, нәтижеге қол жеткізе білуге, өзіне сенімділікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, презентация, бағалау парағы, үлестірме карточка, плакаттар.

Сабақтың барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі:

- Сәлемдесу

- Оқушыларды түгендеу

IІ. Үй жұмысын тексеру

199

Егер болса, онда – ны табыңдар.

cos =

301.

cos = - , 90º < α < 180º. sin және tg -ны табыңдар.

sin =

tg = = = -

302. Тепе – теңдікті дәлелдеңдер:

304. Өрнекті ықшамдаңдар:

а) ( + cos² ) tg² = ( + cos² ) tg² = ( sin² + cos² ) tg² = tg² ;

ә) ( + cos² ) cos² = ( + cos² ) cos² = ( + cos² ) cos² = ( sin² + cos² ) cos² = cos² .

306.

Егер cos = және 0 < α < болса, онда tg -ны табыңдар.

sin =

tg = = =

Оқушыларды 3 топқа бөліп, өткен сабақтарды қайталай отырып, топпен жұмыс жасаймыз.

III. Жеке тапсырмалар

Тапсырма №1

  1. Келесі бұрыштарды санын қолданып, радиан арқылы өрнектеңдер:

  1. 60

а = =

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. Көбейтіндінің таңбасын

  1. cos = және 0º < α < 90º болса, онда sin -ның мәнін есепте;

sin =

Тапсырма №2

  1. Келесі бұрыштарды санын қолданып, радиан арқылы өрнектеңдер:

  1. 90

а = =

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. Көбейтіндінің таңбасын

  1. cos = және 0º < α < 90º болса, онда sin -ның мәнін есепте;

sin =

Тапсырма №3

  1. Келесі бұрыштарды санын қолданып, радиан арқылы өрнектеңдер:

  1. 45

а = =

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. Көбейтіндінің таңбасын

  1. cos = және 0º < α < 90º болса, онда sin -ның мәнін есепте;

sin =

Тапсырма №4

  1. Келесі бұрыштарды санын қолданып, радиан арқылы өрнектеңдер:

  1. 270

а = =

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. Көбейтіндінің таңбасын

  1. cos = және 0º < α < 90º болса, онда sin -ның мәнін есепте;

sin =

Тапсырма №5

  1. Келесі бұрыштарды санын қолданып, радиан арқылы өрнектеңдер:

  1. 180

а = =

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. Көбейтіндінің таңбасын

  1. cos = және 0º < α < 90º болса, онда sin -ның мәнін есепте;

sin =


Тапсырма №6

  1. Келесі бұрыштарды санын қолданып, радиан арқылы өрнектеңдер:

  1. 135

а = =

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. Көбейтіндінің таңбасын

  1. cos = және 0º < α < 90º болса, онда sin -ның мәнін есепте;

sin =


Тапсырма №7

  1. Келесі бұрыштарды санын қолданып, радиан арқылы өрнектеңдер:

  1. 360

а = = 2

  1. Өрнектің мәнін табыңдар:

  1. Көбейтіндінің таңбасын

  1. cos = және 0º < α < 90º болса, онда sin -ның мәнін есепте;

sin =

Топтық жұмыс


I топ

II топ

III топ

  1. Өрнекті ықшамда.


Жауабы:


  1. Өрнекті ықшамда.


Жауабы:


1) Өрнекті ықшамда.


Жауабы:


2) Өрнектің мәнін тап.


Жауабы:


2) Өрнектің мәнін тап.


Жауабы:




2) Өрнектің мәнін тап.


Жауабы:



3)Көбейтіндінің таңбасын анықтаңдар:

*


Жауабы: -

3)Көбейтіндінің таңбасын анықтаңдар:

*


Жауабы: -

3)Көбейтіндінің таңбасын анықтаңдар:

*


Жауабы: -


IV. Қорытындылау

V. Үйге тапсырма: §20. Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану тақырыбына қысқаша конспект жазу

VI. Бағалау (бағалау парағы арқылы)

Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.12.2017
639
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі