Бердібек Соқпақбаев«Қамқорлық»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Бердібек Соқпақбаев«Қамқорлық»

Материал туралы қысқаша түсінік
ұстаздарға көмекші сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы

«Қ.И. Сәтбаев атындағы №7 мектеп-лицейі» КММ



Қысқа мерзімді сабақ жоспары



Тақырыбы:Бердібек Соқпақбаев «Қамқорлық»

/әдебиеттік оқу /3 «В» сыныбы










Бастауыш сынып мұғалімі

Абдигалимова Бакытжан Мансуровна







2017-2018 оқу жылы



Т.А.Ә. және

Абдигалимова Бакытжан Мансуровна


Пән: әдебиеттік оқу

Сынып:3 «В» сыныбы

Сабақтың тақырыбы:

Бердібек Соқпақбаев «Қамқорлық»

Мақсаты:


Сабақтың мақсаты: 1.Жазушы өмірін еске түсіре отырып мағлұмат беру,мәтіннің негізгі идеясын ашу,оқушының оқу дағдысын қалыптастыру.
2.Оқушының ойлау қабілеті мен есте сақтауын өз беттерінше жұмыс істеу қабілетін дамыту.
3.Ізденімпаздыққа,тапқырлыққа, табиғатты қорғап аялауға баулу.
Сабақ типі: Жаңа сабақты меңгерту.
Сабақ әдісі: Түсіндіру, баяндау, Венн диаграммасы, сұрақ-жауаптар т.б.
Сабақтың құрал-жабдығы: Сурет,оқулық, жұмыс жасайтын орталықтар
1.Оқу, жазу орталығы
2.
Драма орталығы


Күтілетін нәтижелер:

(орта мерзімді жоспардан алынады)

Барлығы:сабақ барысында бірлесіп, топпен жұмыс жасауды үйренеді№.

Көпшілігі:ойлап табу, сөйлем құрап айту арқылы шығармашылық ойы қалыптасады.

Кейбірі:оқығандарын өмірмен байланыстырады. Тақырып бойынша ойларын жеткізе алады. Сыни тұрғыда ойлана отырып, диалогқа түседі.

Жетістік критерийлері:

«А» оқушы Өз ой – пікірін білдіре алады. Өзіндік бағалай біледі. Сөйлемдерді байланыстырып әңгімелей алады.

«В» оқушы Топта ынтымақпен жұмыс атқарады, біріге қорытынды жасайды. Топтық жұмыста өз пікірін белсенді ұсынады және дәлелдейді.

«С» оқушы Өтілген шығармаларды әңгімелей алады. Ойды жүйелі жинақтауға үйренеді; өз біліміне есеп беріп, бағалауға үйренеді.

Түйінді идеялар

Сыныпта сыни тұрғыда ойлануға бағытталған сұрақтарды және диалогты қолдану нәтижесінде оқушылардың білім алу сапасы мен ынтасы артады.

Оқулық:

(ҚР ББҒМ ұсынған)

Әдебиеттік оқу

Авторлары: Т.М.Әбдікәрім, С.Р. Рахметова,Б.Т. Қабатай

«Атамұра» 2014


Сабақ барысы

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

Бағалау



Ресурстар

Формативті

Суммативті


Кіріспе

1 минут












5 минут





Білу және түсіну Психологиялык ахуал

ІІ. топқа бөліну.

Сынып ұстанымын еске түсіреді.

ІІІ. Үй тапсырмасын сұрау .Ыстық орындық әдісі арқылы
- Үйге қандай тапсырма берілді?
-«Көжек ертегісі бойынша оқушыларға сұрақ қойғызу, туған жер туралы мақал-мәтел айтқызып бағалап, қорытындылау.

ІҮ.1.Ой қозғау. Оқушыларға сұрақтар қою.Шаруа көжекке неліктен жағдай жасады.

Жан ашыган адам не көрсетеді



Бір-біріне сәттілік тілейді,амандасады.






Мазмұндап, сұрақтарға жауап береді.





Өткен сабақ пен жаңа сабақты байланыстырады.









Жарайсың











Тамаша!

Бағдаршам көздерімен бағалау

Керемет !

жоғары-3

ұпай

жақсы-2ұпай

орта-1



Әдебиеттік оқу оқулығы

түрлі-түсті қағаздар,

презентация лар

суреттер,

маркер,

қағаз,

Негізгі бөлім

2 минут







7 минут






















2минут




Қолдану

Ендеше бүгінгі өтетін тақырыбымыз

Б Соқпақбаевтің Қамқорлық мәтінімен танысамыз


Б.Соқпақбаев туралы еске түсіру


Ү.Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді өз бетімен іштей түсініп оқу.

Ой бөлісу мамұнын ашу, тапсырмалармен жұмыс.

Оқиғаның басталуы,

шарықтау шегі, соңы қалай аяқталуын анықтайды.



ҮІ. Дәптермен жұмыс

1.Жаңа сөздерді белгілеу.

Әккі-дәніккен

Бейқам-алаңсыз

Дуал-қоршау

Безбүйрек- тасжүрек

Топшысынан-аяғынан

Зақпы- рогатка

Жан далбаса- есі кетіп










Б Соқпакбаев туралы білетіндерін еске түсіреді..

Оқушылардың тыңдалым дағдысы қалыптасады

Жантас пен Қожа іс- әрекеті туралы мағлұмат алады.

Барлығы:Мәтіннің мазмұнын толық түсінеді. сұрақтарға жауап береді

Жаңа сөздермен танысып, мағынасын түсінеді.


Күнді, тақырыпты, жаңа сөздерді белгілейді,жазады. Сөздердің мағыналық байланысты анықтайды.

Көбісі: Өз көзқарасын білдіріп, дәлелдеме келтіреді.

Сөздердің мағналық байланысын анықтайды.










Топпен бағдаршам

арқылы бағалау
















Суреттер, видео көрсетілім,

стикер,

смайликтер,

бағалау парақшалары

Қорытынды

10 минут






















1 минут

















3 минут








2 минут

Талдау.

Постермен жұмыс.

1-топ . « Венн диаграммасы » әдісі.

1.Ж.Аймауытов әңгімесі қалай аталады ?

Б.Соқпақбаев әңгімесі қалай аталады?

2.Жүсіпбектің торғайы неден қорқып еді ? Бердібектің торғайы ше?

3.Жүсіпбектің торғайына ара түскен кім еді?

Бердібектің торғайына ше?


2-топ « Кейіпкерге мінездеме » әдісі.

Кейіпкер

Мінездеме



3-топ Мәтінге

жоспар құру.

4-топ «Сарайшық»

Келісу себептері:

Келіспеу себептері

Өз ойларын








Сергіту сәті

«Бір қадам алға...»
Мұғалім жағдаяттарға байланысты сұрақтар қояды. .Біз жанашыр жандармыз

Тәртіпті бұзамыз

Қамқор бола аламыз

Торғайларды атамыз \Бір –бірімізге қол ұшын береміз

Ағаштарды сындырамыз ,кесеміз.

Еңбек етеміз

Біз жаман балалармыз.


ҮІІ. Сабақты бекіту

Жинақтау

1 «Еркін жазу » әдісі .Жеке жұмыс.



ҮІІІ. Бағалау.




Сыныптағы үнемі камқорлық корсететін кім деп ойлайсыңдар

ХІ. Рефлексия

-Бүгінгі сабақтан нені үйрендік?

-Бүгінгі сабақта кім туралы оқыдық?

-Сабақтан сендерге не ұнады, немесе не ұнаған жоқ?

Үйге тапсырма.

«Қамқорлық» мәтінді мазмұндау.

Қамқорлық сөзін қалай түсінесің » эссе жазу.



Берілген тапсыр- маны топ болып талдау жасайды, жауап береді.
































Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. .

Жеке топпен орындалады.

Жұмыстарын ортаға салып постер қорғайды.

Оқушылар өз ойларын айтады.





Кейбірі:әңгіме -нің түйінді ойын анықтайды.


Бағалау парақшаларын -дағы ұпай санын анықтайды.


Өмірмен байланыс -тырады.



Сабақтан алған әсерлерін Жетістік критерииі арқылы білдіреді.Бүгінгі сабаққа рефлексия жасайды.











Топпен бағалау


Әр топ бірін-бірі бағалайды






Жұппен бағалайды




















Керемет!


Топ басшылары бағалайды



жоғары- 3 ұпай

жақсы-2

орта-1





























Ұпай сандары анықталады.

жоғары- 3 ұпай

жақсы-2

орта-1





Презентация -лар

маркер,қағаз, кесте,таратпа қағаздар,

Суреттер

Смайликтер бағалау парақшасы

















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.06.2018
2439
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі