|
Тақырыбы: САБАҚ |
Берілген санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу. |
||||||||||||||||
|
Күні,айы:10.04. 22 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Туғанбаева Б |
||||||||||||||||
|
5 «Ә»-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.34 берілген санның пайызын табу; 5.1.2.35 бір санның екінші санға пайыздық қатынасын және керісінше табу; 5.1.2.36 берілген пайызы бойынша санды табу; |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Берілген санның пайызын таба алады; |
||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: бір санның екінші санға пайыздық қатынасын және керісінше таба алады; берілген пайызы бойынша санды таба алады;
|
|||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай біледі. Топта жұмыс жасауға қалыптасады. |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Процент, Берілген санның процентін, проценті бойынша сан, бөлшекке көбейту, бөлшеккке бөлу. |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Процент |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу. Адамгершілік қасиеттерін дамыту, Үш тілділікті насихаттау. |
||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы(2-4 минут) |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. Түстермен топқа бөлу. Көк , Сары, Жасыл,. Үй тапсырмасы. №1153 Ж: /а=6:0,75=8;/ S=6*8=48 см2 Үй тапсырмасын дайын шешімдермен жұппен тексерту / тақтаға жазу/ «Серіппелі сұрақтар» әдісі арқылы сұрақ-жауап
«Үш шапалақ» әдісімен бағалау. |
Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5-29 минут) |
Оқушыларды мақсатымен таныстыру. Оқулықпен жұмыс: №1151 Есепті шығару . /Ұжыммен жұмыс/ 1)а=18:0,12=150 м a=75:0,12=625 м 2)a=5.6:0,08= 70 кг a= 4: 0,08= 50 кг 3) a=12:0,15= 80 см a=2,7:0,15= 18 см 4) a=9,6:0,24= 40 т a=42:0,24= 175 т 5) a=21:0,35= 60 км a=11,2:0,35= 32 км 6) a=15:0,75= 20 ц a=90:0,75=120 ц Оқушыларға bilimlend.kz оқушыларға арналған білім платформасының тапсырмасын орындату. Топпен жұмыс : «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Пайызы бойынша санды табу бөлімі №4 жаттығу. Кестені толтыру.
Дескриптор: Білім алушы - кестеде берілгендерді пайдаланып, пайыздық өзгерісті табады; - кестеде берілгендерді пайдаланып, пропорционалдық коэффицентті табады;
Бағалау. Топпен жұмыс : «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі bilimlend.kz оқушыларға арналған білім платформасының тапсырмасын орындату. Берілген санның пайызы бойынша және бір санның екінші санға қатынасы. №2 жаттығу.
Дескриптор: Білім алушы - өлшем бірліктерінің қатынасын пайдаланады; - санның процентін табады; Бағалау. 1-2 топтық
тапсырмаларды «Бутербурод» әдісімен
бағалау Сергіту сәті: «Түстер әлемі» Түстер туралы. 3 түсті ағылшынша айтқызу. / Көк, синий-blue, жасыл-зеленный -green, желтый, сары-yellow/ |
Оқулық , https://bilimland.kz/kk Оқушыларға арналған платформасы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы /30-40 мин/ |
Қалыптастырушы бағалауға арналған жекелеме тапсырма. (саралаудың қарқынды тәсілімен жіктелген жеке жұмыс) Ойлау дағдыларының деңгейі: Білу және түсіну; қолдану
25-тің 10% 30-дың 200% 600-дің 45% А. 25; 600;270 В. 2,5; 60; 270 С. 2,5; 60; 27. D. 25,; 600; 270. ІІ нұсқа 35-тің 10% 60-дың 200% 500-дің 45% А. 35; 600;225 В. 3,5; 120; 225 С. 3,5; 120; 50. D. 35,; 12; 225. Pliсkers бағдарламасы бойынша дұрыс орындаған оқушыларды анықтау. Қосымша тапсырма: №4 жаттығу. 2. Мектептегі көгалдандыруға көшеттің 25% бөлінді. 800 көшеттің қаншасы мектепті көгалдандыруға берілді. Дескриптор: Білім алушы -санның пайызын табады; - жауаптар бойынша дұрыс жауапты нақтылайды. «Баспалдақ» әдісі бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды. (Оқушылар өздерін сабаққа қатыстары бойынша бағалайды) Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлем» әдісі бойынша бүгінгі сабаққа кері байланыс жасалынады. Үйге тапсырма: №1159 1170, формулаларды, анықтамаларды жаттау. |
www.Pliсkers.com интерактивті бағдарламасы. Таратпа материалдар |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Берілген санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу.
Берілген санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу.
|
Тақырыбы: САБАҚ |
Берілген санның пайызын табу және пайызы бойынша санды табу. |
||||||||||||||||
|
Күні,айы:10.04. 22 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Туғанбаева Б |
||||||||||||||||
|
5 «Ә»-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.34 берілген санның пайызын табу; 5.1.2.35 бір санның екінші санға пайыздық қатынасын және керісінше табу; 5.1.2.36 берілген пайызы бойынша санды табу; |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Берілген санның пайызын таба алады; |
||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: бір санның екінші санға пайыздық қатынасын және керісінше таба алады; берілген пайызы бойынша санды таба алады;
|
|||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімді ұштай біледі. Топта жұмыс жасауға қалыптасады. |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Процент, Берілген санның процентін, проценті бойынша сан, бөлшекке көбейту, бөлшеккке бөлу. |
||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Процент |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Әділдікке, патриоттыққа тәрбиелеу. Адамгершілік қасиеттерін дамыту, Үш тілділікті насихаттау. |
||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы(2-4 минут) |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару. Түстермен топқа бөлу. Көк , Сары, Жасыл,. Үй тапсырмасы. №1153 Ж: /а=6:0,75=8;/ S=6*8=48 см2 Үй тапсырмасын дайын шешімдермен жұппен тексерту / тақтаға жазу/ «Серіппелі сұрақтар» әдісі арқылы сұрақ-жауап
«Үш шапалақ» әдісімен бағалау. |
Слайд |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы (5-29 минут) |
Оқушыларды мақсатымен таныстыру. Оқулықпен жұмыс: №1151 Есепті шығару . /Ұжыммен жұмыс/ 1)а=18:0,12=150 м a=75:0,12=625 м 2)a=5.6:0,08= 70 кг a= 4: 0,08= 50 кг 3) a=12:0,15= 80 см a=2,7:0,15= 18 см 4) a=9,6:0,24= 40 т a=42:0,24= 175 т 5) a=21:0,35= 60 км a=11,2:0,35= 32 км 6) a=15:0,75= 20 ц a=90:0,75=120 ц Оқушыларға bilimlend.kz оқушыларға арналған білім платформасының тапсырмасын орындату. Топпен жұмыс : «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Пайызы бойынша санды табу бөлімі №4 жаттығу. Кестені толтыру.
Дескриптор: Білім алушы - кестеде берілгендерді пайдаланып, пайыздық өзгерісті табады; - кестеде берілгендерді пайдаланып, пропорционалдық коэффицентті табады;
Бағалау. Топпен жұмыс : «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі bilimlend.kz оқушыларға арналған білім платформасының тапсырмасын орындату. Берілген санның пайызы бойынша және бір санның екінші санға қатынасы. №2 жаттығу.
Дескриптор: Білім алушы - өлшем бірліктерінің қатынасын пайдаланады; - санның процентін табады; Бағалау. 1-2 топтық
тапсырмаларды «Бутербурод» әдісімен
бағалау Сергіту сәті: «Түстер әлемі» Түстер туралы. 3 түсті ағылшынша айтқызу. / Көк, синий-blue, жасыл-зеленный -green, желтый, сары-yellow/ |
Оқулық , https://bilimland.kz/kk Оқушыларға арналған платформасы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы /30-40 мин/ |
Қалыптастырушы бағалауға арналған жекелеме тапсырма. (саралаудың қарқынды тәсілімен жіктелген жеке жұмыс) Ойлау дағдыларының деңгейі: Білу және түсіну; қолдану
25-тің 10% 30-дың 200% 600-дің 45% А. 25; 600;270 В. 2,5; 60; 270 С. 2,5; 60; 27. D. 25,; 600; 270. ІІ нұсқа 35-тің 10% 60-дың 200% 500-дің 45% А. 35; 600;225 В. 3,5; 120; 225 С. 3,5; 120; 50. D. 35,; 12; 225. Pliсkers бағдарламасы бойынша дұрыс орындаған оқушыларды анықтау. Қосымша тапсырма: №4 жаттығу. 2. Мектептегі көгалдандыруға көшеттің 25% бөлінді. 800 көшеттің қаншасы мектепті көгалдандыруға берілді. Дескриптор: Білім алушы -санның пайызын табады; - жауаптар бойынша дұрыс жауапты нақтылайды. «Баспалдақ» әдісі бойынша оқушылар өзін-өзі бағалайды. (Оқушылар өздерін сабаққа қатыстары бойынша бағалайды) Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлем» әдісі бойынша бүгінгі сабаққа кері байланыс жасалынады. Үйге тапсырма: №1159 1170, формулаларды, анықтамаларды жаттау. |
www.Pliсkers.com интерактивті бағдарламасы. Таратпа материалдар |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














