Сабақ тақырыбы:
1-қыркүйек Білім
күні
|
Мектеп:
|
|
Уақыты:
|
Мұғалімнің аты -
жөні:
|
|
Сынып:
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспағандар:
|
|
Сабақтың
мақсаты
|
Оқушылар:
-
Білім күнімен құттықтап, Ата
заң күніне орай сұрақтарға жауап береді;
-
Оқушылар өткен жылғы
жетістіктеріне баға беріп,жаз мезгіліндегі
жетістіктерін,жаңалықтарын айтып,
бөліседі;
-
Оқушылар алдағы оқу жылына
өздерінің алға қойған мақсаттарын, мамандық таңдау бойынша өз
ойларын, жоспарларын талқылайды;
|
|
Бағалау
критерилері
|
-
Өз ойларын, жоспарларын
анық, айқын айта алады;
-
Сұрақтарға, сауалнамаға жауап
береді;
|
|
Тілдік мақсаттар
|
Айтылым:Өз ойларын
айту;
Жазылым:Кластерге жеткен
жетістіктер тізбегін жазу;
Тыңдалым:Бір –бірінің ойын
тыңдау;
|
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Құндылықтар:
-
патриотизм
- ұлттық
сана-сезім
-
тәуелсіздік
|
|
АКТ дағдыларының
дамуы
|
Ақпарат іздеу
мақсатында интернет сайттарымен жұмыс
жасау
|
|
Сабақ
барысы
|
|
Сабақтың
қезеңдері
|
Сабақта
орындалатын іс -
әрекеттер
|
Оқыту ресурстары
|
|
Басы
|
Мұғалімнің кіріспе сөзі,
құттықтаулары.
1
–тапсырма.
«Менің ойларым,
армандарым,күтулерім» оқушылар өз ойларын,
алға қойған мақсаттарын,
алдағы жоспарларын айтады.Бір-бірін құттықтайды, тілек
тілейді.
|
Презентация
|
|
Ортасы
|
2-тапсырма.
Конституция күніне орай
сұрақ-жауап ұйымдастырылады.
3-тапсырма:
Кластерге «Менің жаздағы
жаңалықтарым» тақырыбы бойынша топ болып ой
тізбектеу.
|
|
|
Соңы
|
«Арманға мақсатқа жету»
бейнеролигін көру
Бейнеролик ұнады
ма?
Не
туралы деп ойлайсыздар?
|
Оқушылар роликті тамашалайды, өз ойларымен
бөліседі
|
|
Қосымша
ақпарат
|
|
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?
|
Бағалау – Оқушылардың
білімін қалай тексересіз?
|
Пәнаралық
байланыс
Қауіпсіздік
ережелері
АКТ-ны
қолдану
Құндылықтармен
байланыс
(тәрбие
элементі)
|
|
Коммуникативті дағдыларын дамыту мақсатында құрылған
топтар/жұптар қабілеті төмен оқушыларды қабілеті жоғары оқушылардың
қолдау көрсетуін меңзейді. Мұғалім талқылау үрдісі кезінде барлық
оқушылардың бірегей қатысуын қадағалау тиіс.
Дәйекті
дәлелдерге ғана негізделген қорытындыға жетудің мағынасының мәні,
сыныптағы қабілеті төмен оқушы дәлелдерге негізделе отырып кем
дегенде өзінің ойын білдіре алады, ал қабілеті жоғары оқушы
тәуелсіз, негізгі жауап береді.
|
Топтар
арасында жұмыс жасау, талқылауды тыңдау немесе талқылауға көмек
беру, қажетіне қарай топтар немесе жеке оқушыларға қолдау
көрсету.
Талқылауды
бақылауда оқушылардың миграция туралы ақпараттың маңызын түсінудің
деңгейін бағалау
|
Түркі тілдес
халықтардың миграциясын зерттеу арқылы оқушылардың бойында
патриотизм, ұлтжандылық қасиеттері
қалыптастырылады.
|
|
Рефлексия
Сабақ
мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені
үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз
мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және
неліктен?
|
Төменде
берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін
пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақ бағанда келтірілген
сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
|
|
Қорытынды
бағалау
Ең жақсы
өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге
қатысты)
1:
2:
Қандай екі
нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер
еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында
барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет
болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?
|