Ашық сабақ" Биосфера құрамдас бөліктері" 7- сынып
|
Күні: |
Мұғалімнің
аты-жөні: |
||
|
Сынып:7 |
Қатысқандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Биосфера және оның құрамдас бөліктері |
||
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары |
7.3.4.1 -биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтайды |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушыларбиосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтай алады. біледі,кескін картаға
биогеографиялық аймақтарды түсіре алады. береді,өз бетімен сипаттап бере алады. |
||
|
Бағалау критерийі |
-Биосфераның құрамын,құрылымын, шекаралары мен
қасиеттерін анықтай алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым-
Мұғалімнің мазмұндауын және бейнежазбаны
тыңдайды. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың бірлесіп жұмыс жүргізу барысында бір-біріне құрметпен қарау,ашықтық көрсету арқылы тақырыптағы проблемалық сұрақтарды бірігіп шешуге атсалысады |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология |
||
|
Алдыңғы білім |
5-6 сынып Жаратылыстану пәнінен алған жердегі тіршілік, тірі және өлі табиғаттағы үдерістер, тірі ағзалардың сан алуандығы жөніндегі білімін қолдана алады |
||
|
|
|
|
|
Жоспар
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру
кезеңі
Дискрипторлар
: Тұжырымдамаалардың ақиқат немесе жалған
екенін анықтайды. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Қызығушылық
ояту»
2-тапсырма: « Шахмат » әдісі.
Жұппен жұмыс: Дескрипторлар: Ұғымдардың анықтамаларын анықтайды. - Биосфера -Тірі зат -Биогенді зат -Биологиялық айналым - Сірескен зат - биосфера ілімін және шегараларын анықтайды. Рефлексия: «Биосфера – тіршілік қабаты » Әр тіршілік иелерінің суреттерін өмір сүретін сфераларына орналастыра отырып бүгінгі сабақтан алған білімдерін жер ғаламшарына орналастырады . Мысалы : балық – гидросферадағы тірі организм және биосферадағы тіршілік иесі. Оқу тапсырмасы : 14- бет 7 тапсырма .Параграф 33-34 оқу |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз оқушыларға қандай тәсілмен
көмектесесіз? |
Бағалау-Сіз |
Пәнаралық
байланыстар. |
|||||||||||||||||||||||
|
Барлық
оқушылар«Суреттер сөйлейді» әдісімен кестедегі берілген
биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтай
алады.Биосферадағы тірі ағзалардың таралу ерекшелігін
сипаттайды. |
«Екі
жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды. |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Биосфера және оның құрамдас бөліктері
Биосфера және оның құрамдас бөліктері
Ашық сабақ" Биосфера құрамдас бөліктері" 7- сынып
|
Күні: |
Мұғалімнің
аты-жөні: |
||
|
Сынып:7 |
Қатысқандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Биосфера және оның құрамдас бөліктері |
||
|
Осы
сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары |
7.3.4.1 -биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтайды |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушыларбиосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтай алады. біледі,кескін картаға
биогеографиялық аймақтарды түсіре алады. береді,өз бетімен сипаттап бере алады. |
||
|
Бағалау критерийі |
-Биосфераның құрамын,құрылымын, шекаралары мен
қасиеттерін анықтай алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым-
Мұғалімнің мазмұндауын және бейнежазбаны
тыңдайды. |
||
|
Құндылықтарға баулу |
Оқушылардың бірлесіп жұмыс жүргізу барысында бір-біріне құрметпен қарау,ашықтық көрсету арқылы тақырыптағы проблемалық сұрақтарды бірігіп шешуге атсалысады |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология |
||
|
Алдыңғы білім |
5-6 сынып Жаратылыстану пәнінен алған жердегі тіршілік, тірі және өлі табиғаттағы үдерістер, тірі ағзалардың сан алуандығы жөніндегі білімін қолдана алады |
||
|
|
|
|
|
Жоспар
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру
кезеңі
Дискрипторлар
: Тұжырымдамаалардың ақиқат немесе жалған
екенін анықтайды. |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
«Қызығушылық
ояту»
2-тапсырма: « Шахмат » әдісі.
Жұппен жұмыс: Дескрипторлар: Ұғымдардың анықтамаларын анықтайды. - Биосфера -Тірі зат -Биогенді зат -Биологиялық айналым - Сірескен зат - биосфера ілімін және шегараларын анықтайды. Рефлексия: «Биосфера – тіршілік қабаты » Әр тіршілік иелерінің суреттерін өмір сүретін сфераларына орналастыра отырып бүгінгі сабақтан алған білімдерін жер ғаламшарына орналастырады . Мысалы : балық – гидросферадағы тірі организм және биосферадағы тіршілік иесі. Оқу тапсырмасы : 14- бет 7 тапсырма .Параграф 33-34 оқу |
|
|||||||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз оқушыларға қандай тәсілмен
көмектесесіз? |
Бағалау-Сіз |
Пәнаралық
байланыстар. |
|||||||||||||||||||||||
|
Барлық
оқушылар«Суреттер сөйлейді» әдісімен кестедегі берілген
биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтай
алады.Биосферадағы тірі ағзалардың таралу ерекшелігін
сипаттайды. |
«Екі
жұлдыз,бір тілек» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды. |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













