|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Биосфера. |
Мектеп: Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы №2 арнаулы гимназиясы |
|
|
Күні: 16.01.2019. |
Мұғалімнің аты-жөні: Халикова А.Н. |
|
|
Сынып: 7 «В» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Биосфера және оның құрамдас бөліктері. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.4.1 - биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтайды. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Биосфера ұғымы мен құрамын айта алады. Оқушылардың басым бөлігі: Биосфера шекаралары мен қасиеттерін анықтайды. Кейбір оқушылар: Биосферадағы зат айналымын сипаттайды. |
|
|
Бағалау критерийі |
Биосфера құрамы және құрылымы туралы ұғымды айтады. Биосфера шекараларын көрсетеді. Биосферадағы зат айналымын сызбада көрсетіп, түсіндіреді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым - Мұғалімнің мазмұндауын тыңдайды. Оқылым - Берілген мәтінді түсініп оқиды. Жазылым -Берілген тапсырмаларды зерделеп, соның негізінде анықтама жазады. Айтылым - Жұмыс қорытындысын сыныптастары алдында мазмұндау барысында өз пікірін жеткізеді. Негізгі сөздер мен тіркестер: Биосфера, ландшафт, биогенді зат, биокосты зат, фотосинтез, озон қабаты, өмір қабықшасы және т.б. терминдердің анықтамасын біледі. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
- Өзара қарым-қатынас жасау арқылы адамгершілікке баулу - Ынтымақтастық (топпен жұмыс) - Шығармашылық жұмыс |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, химия |
|
|
Алдыңғы білім |
Биосфера (6 сынып, Жаратылыстану) |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
|
Kundeliк.kz Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3мин
3 мин
7 мин. 7 мин. 7 мин. Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
«Миға шабуыл» әдісі.
Берілген суреттер бойынша тақырып анықталады. Бейнеролик «Биосфера – жердің тіршілік қабаты» 1.Тапсырма Мәтінмен жұмыс. 1. Биосфера дегеніміз не? 2. Биосфераны зерттеумен айналысқан ғалымдарды ата. 3. Қай ғалым биосфера туралы ілімнің негізін қалады? 4. Биосфера ілімі ғылымға енген жыл? 5. Тірі заттар дегеніміз не? 6. Биогенді зат деген не? Қ/б: «От шашу» 2. Тапсырма. Топтық жұмыс. «Кластер» әдісі. І топ: Биосфераның шекарасын анықтау.
ІІ топ: Табиғаттағы зат айналымын анықтау.
ІІІ топ: Биосфераның таралу аймағын анықтау.
3 тапсырма «Таңда да таста» әдісі
Қ/б: «Бас бармақ» әдісі
Рефлексия: «5 саусақ» Өзін-өзі бағамдау 1.Сізде қандай қиындықтар болды? 2.Сізге қандай тапсырма қатты ұнады? 3.Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? 4.Бүгін мен қандай жетістіктерге қол жеткіздім? 5.Бүгін мен не білдім, қандай тәжірибе жинақтадым?
Биосфера тақырыбын зерттеуші ғалымдар туралы хабарлама дайындап келу.
|
http://bilimland.kz/Bank/Download/be396318-cd2e-460f-ac51-64baa02e9fbd
География 7-сыныбына арналған оқулық. Алматы. «Атамұра» 2018ж Түрлі-түсті маркерлер, стикер қағаздар,
Интербелсенді тақта презентация
|
||||||||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау,сергіту жаттығуларын орындау
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Биосфера және оның құрамдас бөліктері 7 сынып, Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы №2 арнаулы гимназиясы
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Биосфера. |
Мектеп: Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Қарғалы №2 арнаулы гимназиясы |
|
|
Күні: 16.01.2019. |
Мұғалімнің аты-жөні: Халикова А.Н. |
|
|
Сынып: 7 «В» |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Биосфера және оның құрамдас бөліктері. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
7.3.4.1 - биосфераның құрамын, құрылымын, шекаралары мен қасиеттерін анықтайды. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Биосфера ұғымы мен құрамын айта алады. Оқушылардың басым бөлігі: Биосфера шекаралары мен қасиеттерін анықтайды. Кейбір оқушылар: Биосферадағы зат айналымын сипаттайды. |
|
|
Бағалау критерийі |
Биосфера құрамы және құрылымы туралы ұғымды айтады. Биосфера шекараларын көрсетеді. Биосферадағы зат айналымын сызбада көрсетіп, түсіндіреді. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тыңдалым - Мұғалімнің мазмұндауын тыңдайды. Оқылым - Берілген мәтінді түсініп оқиды. Жазылым -Берілген тапсырмаларды зерделеп, соның негізінде анықтама жазады. Айтылым - Жұмыс қорытындысын сыныптастары алдында мазмұндау барысында өз пікірін жеткізеді. Негізгі сөздер мен тіркестер: Биосфера, ландшафт, биогенді зат, биокосты зат, фотосинтез, озон қабаты, өмір қабықшасы және т.б. терминдердің анықтамасын біледі. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
- Өзара қарым-қатынас жасау арқылы адамгершілікке баулу - Ынтымақтастық (топпен жұмыс) - Шығармашылық жұмыс |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Биология, химия |
|
|
Алдыңғы білім |
Биосфера (6 сынып, Жаратылыстану) |
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі
|
Kundeliк.kz Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3мин
3 мин
7 мин. 7 мин. 7 мин. Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
«Миға шабуыл» әдісі.
Берілген суреттер бойынша тақырып анықталады. Бейнеролик «Биосфера – жердің тіршілік қабаты» 1.Тапсырма Мәтінмен жұмыс. 1. Биосфера дегеніміз не? 2. Биосфераны зерттеумен айналысқан ғалымдарды ата. 3. Қай ғалым биосфера туралы ілімнің негізін қалады? 4. Биосфера ілімі ғылымға енген жыл? 5. Тірі заттар дегеніміз не? 6. Биогенді зат деген не? Қ/б: «От шашу» 2. Тапсырма. Топтық жұмыс. «Кластер» әдісі. І топ: Биосфераның шекарасын анықтау.
ІІ топ: Табиғаттағы зат айналымын анықтау.
ІІІ топ: Биосфераның таралу аймағын анықтау.
3 тапсырма «Таңда да таста» әдісі
Қ/б: «Бас бармақ» әдісі
Рефлексия: «5 саусақ» Өзін-өзі бағамдау 1.Сізде қандай қиындықтар болды? 2.Сізге қандай тапсырма қатты ұнады? 3.Бүгінгі көңіл-күйім қандай болды? 4.Бүгін мен қандай жетістіктерге қол жеткіздім? 5.Бүгін мен не білдім, қандай тәжірибе жинақтадым?
Биосфера тақырыбын зерттеуші ғалымдар туралы хабарлама дайындап келу.
|
http://bilimland.kz/Bank/Download/be396318-cd2e-460f-ac51-64baa02e9fbd
География 7-сыныбына арналған оқулық. Алматы. «Атамұра» 2018ж Түрлі-түсті маркерлер, стикер қағаздар,
Интербелсенді тақта презентация
|
||||||||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. |
||||||||||||||||||||||
|
|
|
Техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтау,сергіту жаттығуларын орындау
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















