Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Биотехнология және гендік инженерия келешегі. |
Мектеп: №10ЖББМ |
||||||||||||
|
Күні: 11.02.2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Жомартова З.Е. |
||||||||||||
|
Сынып: 9 Т1 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Биотехнология және гендік инженерия келешегіБиотехнология саласындағы жаңалықтарИммундық биотехнология. Екпе егу. |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.1 Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Мәтін тақырыптарын анықтай отырып, стильдік ерекшеліктерін ажырата біледі. Әртүрлі стильдегі мәтіндерді ерекшеліктеріне сай салыстыра отырып талдайды. |
||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеттері |
Оқушының іс-әрекеттері |
Бағалау |
Дереккөздер |
|||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 |
Қ «Галерея» - оқушылар сыныпты аралап, қабырғаларға ілінген ақпаратпен танысады. Оқушылар шеңберге тұрып, «иммунитет» және «жеке бас тазалығы» тақырыбы бойынша түсініктерімен бөліседі. Оқушылар сабақтың тақырыбын болжайды. Сабақтың оқу мақсатымен танысады. |
«Жеке бас тазалығы», «Екпе егу» презентация слайдтары |
|
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 5-15 15-30 30-35 35-37 Сабақтың соңы 37-40 |
Оқылымалды тапсырма Жеке жұмыс. Оқушылар тұрақты тіркестер мен ауыспалы мағынада қолданылған сөздер, мақал-мәтелдің мағынасын анықтайды.
Оқылым тапсырмасы Жұптық жұмыс. Оқушылар ережемен таныса
отырып, әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбына, қызметіне,
құрылымына, тілдік ерекшеліктеріне тоқталып, мысал келтіреді.
Берілген мәтіндерді оқып, салыстырып,
талдайды. А мәтіні
Ә мәтіні
Б мәтіні
Оқылымнан кейінгі тапсырма «5 минуттық эссе». Оқушылар бүгінгі сабақта оқыған ақпараттарына сүйене отырып, берілген сұрақтарға жазбаша жауап береді. Сұрақтардың біреуін таңдап жауап беруге болады. Оқушылар аяқтағаннан кейін
жұмыстарын тескереді (сауатты жазу, пунктуация, мәні бар ма).
Қажеттілік болса өзгертулер енгізеді. Кері байланыс. Оқушылар 1-2 түсініксіз болған жағдайды жазады. Мұғалім оқушылармен тығырықтан шығу жолын қарастырады |
|
- берілген тақырыпқа байланысты мәтіндермен танысады; - мәтіндердік стильдік ерекшеліктерін ажырата алады; - әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра отырып талдайды; - шынайы өмірмен байланыстырып жауап береді. |
https://massaget.kz/layfstayl/Zdorove/5530/ Вакцина адамға зиян ба? Иммундық биотехнология https://massaget.kz/layfstayl/Zdorove/5179 Қытайда Е гепатитіне қарсы әлемдегі ең бірінші вакцина шықты |
|||||||||
|
|
|
слайд |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау |
|||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Биотехнология және гендік инженерия келешегіБиотехнология саласындағы жаңалықтарИммундық биотехнология. Екпе егу.
Биотехнология және гендік инженерия келешегіБиотехнология саласындағы жаңалықтарИммундық биотехнология. Екпе егу.
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Биотехнология және гендік инженерия келешегі. |
Мектеп: №10ЖББМ |
||||||||||||
|
Күні: 11.02.2025 |
Мұғалімнің аты-жөні: Жомартова З.Е. |
||||||||||||
|
Сынып: 9 Т1 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Биотехнология және гендік инженерия келешегіБиотехнология саласындағы жаңалықтарИммундық биотехнология. Екпе егу. |
||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.2.4.1 Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Мәтін тақырыптарын анықтай отырып, стильдік ерекшеліктерін ажырата біледі. Әртүрлі стильдегі мәтіндерді ерекшеліктеріне сай салыстыра отырып талдайды. |
||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеттері |
Оқушының іс-әрекеттері |
Бағалау |
Дереккөздер |
|||||||||
|
Сабақтың басы 0-5 |
Қ «Галерея» - оқушылар сыныпты аралап, қабырғаларға ілінген ақпаратпен танысады. Оқушылар шеңберге тұрып, «иммунитет» және «жеке бас тазалығы» тақырыбы бойынша түсініктерімен бөліседі. Оқушылар сабақтың тақырыбын болжайды. Сабақтың оқу мақсатымен танысады. |
«Жеке бас тазалығы», «Екпе егу» презентация слайдтары |
|
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 5-15 15-30 30-35 35-37 Сабақтың соңы 37-40 |
Оқылымалды тапсырма Жеке жұмыс. Оқушылар тұрақты тіркестер мен ауыспалы мағынада қолданылған сөздер, мақал-мәтелдің мағынасын анықтайды.
Оқылым тапсырмасы Жұптық жұмыс. Оқушылар ережемен таныса
отырып, әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбына, қызметіне,
құрылымына, тілдік ерекшеліктеріне тоқталып, мысал келтіреді.
Берілген мәтіндерді оқып, салыстырып,
талдайды. А мәтіні
Ә мәтіні
Б мәтіні
Оқылымнан кейінгі тапсырма «5 минуттық эссе». Оқушылар бүгінгі сабақта оқыған ақпараттарына сүйене отырып, берілген сұрақтарға жазбаша жауап береді. Сұрақтардың біреуін таңдап жауап беруге болады. Оқушылар аяқтағаннан кейін
жұмыстарын тескереді (сауатты жазу, пунктуация, мәні бар ма).
Қажеттілік болса өзгертулер енгізеді. Кері байланыс. Оқушылар 1-2 түсініксіз болған жағдайды жазады. Мұғалім оқушылармен тығырықтан шығу жолын қарастырады |
|
- берілген тақырыпқа байланысты мәтіндермен танысады; - мәтіндердік стильдік ерекшеліктерін ажырата алады; - әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра отырып талдайды; - шынайы өмірмен байланыстырып жауап береді. |
https://massaget.kz/layfstayl/Zdorove/5530/ Вакцина адамға зиян ба? Иммундық биотехнология https://massaget.kz/layfstayl/Zdorove/5179 Қытайда Е гепатитіне қарсы әлемдегі ең бірінші вакцина шықты |
|||||||||
|
|
|
слайд |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау |
|||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
ызығушылықты
ояту.













