Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.3.В. Мектеп: №94 |
||||||||||||||||||||
|
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Ашен Л.А. |
||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.10 - kx> b,
kx 6.2.2.12-координаталық түзуде теңсіздіктердің шешімдерін кескіндейді. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
Барлық оқушылар: kx> b,
kx |
||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу алгоритимін шығару. |
|||||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар:
kx> b, kx |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
1. kx> b,
kx 2.Теңсіздіктің шешімдерін координаталық түзуде кескіндейді |
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Айнымалы, сызықтық, теңсіздік, тура сан, қарама -қарсы Шешімдері бірдей теңсіздік ;мәндес теңсіздк, теңсіздік мүшелері, теңсіздік қасиеттері. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы ( Мәңгілік ел жалпыұлттық идеясының құндылықтары) ; Сызықтық теңсіздік және оның шешу алгоритимин біліп, есептер шығаруда қолданып үйренеді, жеке жұмыс, жұптық, топтық жұмыс жасайды, қарым-қатынас жасау қабілеті, сын тұрғысынан ойлау |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу өнері, сызу, жаратылыстану |
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Сан аралықтары, Сан аралықтарының түрлері және қиылысуы және бірігуі |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4-5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру, жағымды психологиялық ахуал тудыру. «Сәлемдесу» әдісі (оқушылар шеңбер құрып тұрады,бір-бірімен түрлі елдің тілдерінде сәемдеседі). Оқушылар сәлемдесу парағының артына жазылған сандар бойынша 3 топқа біріктіреміз. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы өткен сабақты пысықтау. Берілген сан аралықтарының аттарын кестеге толтыру керек.
Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ әдісі» арқылы бір-бірін бағалайды. |
АКТ Жұптық жұмыс |
||||||||||||||||||
|
Ортасы 30 минут |
ІІІ. Жаңа сабақ «Ротация» әдісі арқылы мәлiметтердi жинақтап тапсырмалар беріледі. Бағалау критерийі:
І-топ а) 3х-5>х+3 б) 2у<у+8 ІІ-топ а) 4х-5<2х-1 б) 9х-7>-25 ІІІ-топ а) 10х+6>3х+20 б) 3х<-18 Дескриптор:
ҚБ Өзін-өзі бағалау «смайликтер көрсету». Кітаппен жұмыс «Ойлан тап, жұптас әдісі» № 939. 1)
3х 2)-8х 3) 5у Кітап бойынша І- топ№940 (1-4) 6х+17> 2(3х+4) 6х-6х> 8-17 6х+17> 6х+8 0х>-9кез келген сан Жауабы: кез келген сан
ІІ-топ№941(1-4 7х+7-4х> 3х+16 3х-3х> 16-7 0х>9 шешімдері жоқ Жауабы: шешімдері жоқ ІІІ-топ 16х > 13х + 45 16х – 13х > 45 3х > 45 х >15
Жауабы: ( 15 ; +∞ )
Дескриптор:
ҚБ «Алма ағашы» әдісі арқылы бағалау. |
Жеке жұмыс Оқулықпен жұмыс Жұптық жұмыс |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соны: 3 минут 2 минут |
ІV. Сабақты бекіту Кері байланыс: Мен білдім Мен үйрендім Маған ұнады Мен қиналдым Менің көніл күйім Бұл кері байланыс арқылы сабақтағы белсенділіктерің бағалайды. Мұның нәтижесінде оқушылардың сабақтың мазмұның қаншалықты түсінгендерінін, өздерінің қай денгейде екендігін байқайды V. Үйге тапсырма № 940 (5-6); № 941 (5-6) ;№ 942(5-6) есептерді шығару Бағалау:Өзара бағалау , жұптық бағалау, «тазалық ойыны» әдісі |
Стикерге жазып бағалау ағашына іледі. |
||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері Оқушылар сабақ барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтап отырады. |
||||||||||||||||||
|
1.Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып «Ротация» әдісі арқылы оқушыларға тапсырма беріледі. .2. оқуға деген анық байқалатың тиімді іс әрекетінің арқасында жетістікке жета алатың оқушыларға «миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар қойылады. |
Оқу мақсаттарына қол жеткізу үшін критериалды бағалау жүйесін қолдану. Түйінді ойларды қорыта алу мүмкіндіктері, шынайылық, әділ бағалану ескеріледі: Бағалау түрлері: «Алма ағашы «Өзара бағалау» , «жұптық бағалау,» : «Бас бармақ әдісі» |
Бейнелеу өнері, жаратылыстану |
||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім? |
||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.3.В. Мектеп: №94 |
||||||||||||||||||||
|
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Ашен Л.А. |
||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу |
|||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.2.2.10 - kx> b,
kx 6.2.2.12-координаталық түзуде теңсіздіктердің шешімдерін кескіндейді. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
Барлық оқушылар: kx> b,
kx |
||||||||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі:Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктерді шешу алгоритимін шығару. |
|||||||||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар:
kx> b, kx |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
1. kx> b,
kx 2.Теңсіздіктің шешімдерін координаталық түзуде кескіндейді |
||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Айнымалы, сызықтық, теңсіздік, тура сан, қарама -қарсы Шешімдері бірдей теңсіздік ;мәндес теңсіздк, теңсіздік мүшелері, теңсіздік қасиеттері. |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы ( Мәңгілік ел жалпыұлттық идеясының құндылықтары) ; Сызықтық теңсіздік және оның шешу алгоритимин біліп, есептер шығаруда қолданып үйренеді, жеке жұмыс, жұптық, топтық жұмыс жасайды, қарым-қатынас жасау қабілеті, сын тұрғысынан ойлау |
|||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу өнері, сызу, жаратылыстану |
|||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Сан аралықтары, Сан аралықтарының түрлері және қиылысуы және бірігуі |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4-5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландыру, жағымды психологиялық ахуал тудыру. «Сәлемдесу» әдісі (оқушылар шеңбер құрып тұрады,бір-бірімен түрлі елдің тілдерінде сәемдеседі). Оқушылар сәлемдесу парағының артына жазылған сандар бойынша 3 топқа біріктіреміз. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау. «Миға шабуыл» тәсілі арқылы өткен сабақты пысықтау. Берілген сан аралықтарының аттарын кестеге толтыру керек.
Қалыптастырушы бағалау: «Бас бармақ әдісі» арқылы бір-бірін бағалайды. |
АКТ Жұптық жұмыс |
||||||||||||||||||
|
Ортасы 30 минут |
ІІІ. Жаңа сабақ «Ротация» әдісі арқылы мәлiметтердi жинақтап тапсырмалар беріледі. Бағалау критерийі:
І-топ а) 3х-5>х+3 б) 2у<у+8 ІІ-топ а) 4х-5<2х-1 б) 9х-7>-25 ІІІ-топ а) 10х+6>3х+20 б) 3х<-18 Дескриптор:
ҚБ Өзін-өзі бағалау «смайликтер көрсету». Кітаппен жұмыс «Ойлан тап, жұптас әдісі» № 939. 1)
3х 2)-8х 3) 5у Кітап бойынша І- топ№940 (1-4) 6х+17> 2(3х+4) 6х-6х> 8-17 6х+17> 6х+8 0х>-9кез келген сан Жауабы: кез келген сан
ІІ-топ№941(1-4 7х+7-4х> 3х+16 3х-3х> 16-7 0х>9 шешімдері жоқ Жауабы: шешімдері жоқ ІІІ-топ 16х > 13х + 45 16х – 13х > 45 3х > 45 х >15
Жауабы: ( 15 ; +∞ )
Дескриптор:
ҚБ «Алма ағашы» әдісі арқылы бағалау. |
Жеке жұмыс Оқулықпен жұмыс Жұптық жұмыс |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соны: 3 минут 2 минут |
ІV. Сабақты бекіту Кері байланыс: Мен білдім Мен үйрендім Маған ұнады Мен қиналдым Менің көніл күйім Бұл кері байланыс арқылы сабақтағы белсенділіктерің бағалайды. Мұның нәтижесінде оқушылардың сабақтың мазмұның қаншалықты түсінгендерінін, өздерінің қай денгейде екендігін байқайды V. Үйге тапсырма № 940 (5-6); № 941 (5-6) ;№ 942(5-6) есептерді шығару Бағалау:Өзара бағалау , жұптық бағалау, «тазалық ойыны» әдісі |
Стикерге жазып бағалау ағашына іледі. |
||||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері Оқушылар сабақ барысында техникалық қауіпсіздік ережелерін сақтап отырады. |
||||||||||||||||||
|
1.Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып «Ротация» әдісі арқылы оқушыларға тапсырма беріледі. .2. оқуға деген анық байқалатың тиімді іс әрекетінің арқасында жетістікке жета алатың оқушыларға «миға шабуыл» әдісі бойынша сұрақтар қойылады. |
Оқу мақсаттарына қол жеткізу үшін критериалды бағалау жүйесін қолдану. Түйінді ойларды қорыта алу мүмкіндіктері, шынайылық, әділ бағалану ескеріледі: Бағалау түрлері: «Алма ағашы «Өзара бағалау» , «жұптық бағалау,» : «Бас бармақ әдісі» |
Бейнелеу өнері, жаратылыстану |
||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін білдім? |
||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













