Материалдар / Бір айнымалысы бар сызыықтық теңсіздіктер жүйесін шешу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бір айнымалысы бар сызыықтық теңсіздіктер жүйесін шешу

Материал туралы қысқаша түсінік
математика пәні мұғалімдеріне арналған
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Ақпан 2021
299
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

«№148 қазақ орта мектебі» КММ


Пән мұғалімі: Бердімұратова Айгүл Ахматқызы

Мерзімі: 12.02.2021ж

ҰМЖ

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер


Сыныбы: 6 В

Сабақ тақырыбы:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу


Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:

6.2.2.14. бір майнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу



Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар үшін: бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесіндегі теңсіздіктердің әрқайсысының шешімдерін табады

Көпшілік оқушылар үшін: бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесіндегі әр теңсіздіктің шешімдерін бір координаталық түзуде кесіндейді

Кейбір оқушылар үшін:

бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесіндегі әр теңсіздіктердің ортақ шешімдерін табады немесе шешімі болмайтынын дәлелдейді


Бағалау критерийлері:

жүйедегі теңсіздіктердің шешімдерін табу, әр теңсіздіктің шешімдерін бір координаталық түзуде кесіндеу, сызықтық теңсіздіктер жүйесіндегі әр теңсіздіктердің ортақ шешімдерін табу немесе шешімі болмайтынын дәлелдеу


Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

І.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу.

«Кім зерек?»

DrawObject1






Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.



Өзін-өзі бағалау




Ортасы

(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында берілетін тапсырма №1

Оқушы бүтін сан ойлады. Ойлаған санға ол 3-ті қосқанда, 11-ден үлкен сан шығады. Егер ойлаған саннан 4-ті азайтқанда, 6-дан кіші сан шығады. Оқушы қандай сан ойлады?





DrawObject2

8 10 Жауабы: 8


Дискрипторы:

*есеп мәтініне сәйкес бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін құрады

*жүйедегі әр теңсіздіктің шешімін табады

*табылған шешімдерді бір координаталық түзуде кескіндейді

*координаталық түзуден жүйедегі теңсіңздіктердің ортақ шешімдерін табады

Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма ретінде береді

Тапсырма№2



DrawObject7 DrawObject6 DrawObject3 DrawObject5 DrawObject4

2 5

Жауабы: ;+ )

Тапсырма 3






DrawObject8

DrawObject10 DrawObject9 3 6

Жауабы: шешімі жоқ

Деңгейлік тапсырмалар:



А деңгейі


968-есеп (1,2,3,4,5







В деңгейі

969-есеп (1,2,3,4,5)











С деңгейі

970-есеп (1,2)


Оқушылар

....сұрақтар бойынша жауап береді, әр дұрыс жауапқа бір ұпай алып отырады


Дәптерлеріне тапсырманы орындайды, оқулықта берілген ақпарат бойынша ойларын ортаға салу арқылы қорытынды жасайды

























Тапсырмаларды дәптерлеріне жазып алады





Тапсырмаларды жазбаша орындайды





Дискрипторы:

*теңсіздіктер жүйесіндегі әр теңсіздіктің шешімдерін табады





















Тапсырмаларды дәптерге жазбаша орындайды

Дискрипторы :

*теңсіздіктер жүйесіндегі әр теңсіздіктің шешімдерін табады



Дискрипторы:

*теңсіздіктер жүйесіндегі әр теңсіздіктің шешімдерін табады

*шешімдерін координаталық түзу бойында кескіндейді



Дискрипторы:

*теңсіздіктер жүйесіндегі әр теңсіздіктің шешімдерін табады

*шешімдерін координаталық түзу бойында кескіндейді

*теңсіздіктер жүйесінің ортақ шешімін табады немесе шешімі жоқ екенін анықтайды


Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп,


талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға


«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.































Стикерлер беру































Стикерлер беру


Математика

6-сынып

Т. А. Алдамұратова

Алматы «Атамұра» 20189ж


































КБ «Бутерброд» әдісі









































КБ «Бес саусақ» әдісі


Соңы

«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.




Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.


Тапсырманы тоық, дұрыс орындаған оқушыларды марапаттау




Стикер




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!