|
Өткізілетін
шара
|
Мақсаты
|
Нәтиже
|
Өтілу
түрі
|
Әдісі
|
Дейін
|
Тәлім алушымен
сұхбат
|
Тәлімгерлік жұмыстың мақсат,
міндеттерімен таныстыру.
|
Курс мақсаты туралы
түсінеді.Тәлімгерлік үдерістің мазмұнымен
танысады.Сенімділікке негізделген
қарым- қатынас орнайды.
|
Сұхбат
|
Сұрақ-жауап
|
Бағдарламаның негізгі
идеялары
|
7 модуль идеясымен таныстыру,
оларды ықпалдастыра қолданудың тиімділігін
көрсету.
|
7 модуль идеясымен
танысады.
|
Сұхбат
|
Сұрақ-жауап
|
Тәлім алушының сабағына
қатысу
|
Тәлім алушының қажеттіліктерін
анықтау.
|
Тәлім алушы өз сабағының әлсіз
жақтарын көріп, өзгерістің қажет екенін
түсінеді.
|
Сабаққа
қатысу
|
Талдау
|
Коучинг сессиясына
қатыстыру
|
Диалогтік оқыту туралы
жан-жақты түсінік беру,оқу үдерісінде қолдануға көмек
көрсету.
|
Топта,жұпта жұмыс жасай
отырып,диалогтік оқытудың маңызын
түсінеді.
|
Коучинг
|
Топтық
жұмыс
|
Тәлімгердің шақыру сабақтарына
қатыстыру
|
Өз іс-тәжірибеммен бөлісу,
әдістемелік көмек
көрсету.
|
Тәлімгердің сабағына
қатысады,әдістемелік көмек алады,өз сабағында әдіс-тәсілдердің
қолдануды болжайды.
|
Сабаққа
қатысу
|
Сұрақ-жауап,
талдау
|
Орта мерзім жоспары және қысқа
мерзімді сабақ жоспарлары
|
ОМЖ,ҚМЖ туралы түсінік беру,
оларды құруды үйрету.
|
Орта мерзім жоспары мен қысқа
мерзім жоспарының құрылымы туралы біледі.Оның маңыздылығын
түсінеді.
|
Әдісте-
мелік
көмек
|
Сұрақ-жауап
|
Барысы
|
Тәлім алушының сабағына
қатысу
|
Сабақта қолданған
әдіс-тәсілдерінің тиімділігін, топпен, жеке, жұптық жұмыстарды
жүргізе білу дағдысын саралау. Оқушылардың сабақ барысындағы
іс-әрекеттерін бақылау.
|
Сабақ барысында жеткен
жетістіктері мен кемшіліктерін таниды. Кемшіліктерді жою жолдарын
анықтайды.
|
Сабаққа
қатысу
|
Сұрақ-жауап,
талдау
|
Тәлім алушының сабағын
бейнетаспаға түсіру, бейнетаспа бойынша талдау жүргізу,оқушымен
сұхбат
|
Сабақтағы қолданылған
әдіс-тәсілдердің тиімділігіне, оқушы іс-әрекетіне бақылау
жасау.
|
Сабақ талданады, сәтті, сәтсіз
жақтары екшеленіп, алдыңғы жұмыстарға бағыттар жасалады. Оқушы
пікірі тыңдалады. Мұғаліммен
сұхбат.
|
Сабаққа
қатысу,
талдау
|
Пікіралмасу
|
Сабаққа кері байланыс
беру
|
Сабақтағы іс - әрекетіне, әдіс-тәсілдеріне
рефлексия жасау.
|
Тиімді кері байланыс арқылы өз күші мен осал
жерлерін анықтайды.
Әр өткізген сабағына есеп
беруге дағдыланады, келесі сабақ жоспарын
болжайды.
|
Сабаққа
қатысу
|
Талдау
|
Қажетіне қарай тәлім алушымен
жоспардан тыс кездесулер
өткізу
|
Қиындық туғызған сұрақтармен
жұмыс жасау,әдістемелік көмек
беру.
|
Қиындық туғызған сұрақтар
бойынша жұмыстар жүргізіледі. Толықтырулар
жасалады.
|
Кездесу
|
Сұрақ-жауап
|
Соңы
|
Жүргізілген жұмыстар және
өзгерістер жайлы әңгімелесу
|
Тәлім алушымен жүргізіліп
жатқан жұмыстар,оның нәтижесі жайлы кәсіби әңгіме
жүргізу
|
Тәлім алушы жұмыс барысында
толықтырған білімі мен көрсетілген әдістемелік көмек туралы пікірін
жеткізеді.
|
Кездесу
|
Әңгіме
|
Тәлім алушының жұмысына,
сабақты жүргізудегі іс-әрекеттеріне, анықтаған мәселелерге
рефлексивті есеп жазу
|
Тәлім алушымен жүргізілген
жұмыстарға есеп жазу, жүргізілген жұмыстарды саралау,
қорытынды жасау.
|
Рефлексивті есеп
жазылады, жүргізілген жұмыстарға қорытынды жасалынып,жетістіктер
мен кемшіліктер
талқыланады.
|
Есеп
жазу
|
|