Сабақ жоспары
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бір түзу бойымен денеге әрекет еткен күштерді қосу
Бір түзу бойымен денеге әрекет еткен күштерді қосу
Сабақ жоспары
|
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2 |
|
|||||||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Күні: |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
|
Сынып: |
9 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бір түзу бойымен денеге әрекет еткен күштерді қосу |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Оқу мақсаттары |
күштерді берілген масштабта графикалық түрде көрсету. |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ мақсаты |
Өмірлік жағдайда кездесетін бір түзу бойымен денеге әрекет еткен күштердің бағытын анықтап,берілген масштабта графикалық түрде салу және есептер шығару. |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Бағалау критерийлері |
Күштерді график арқылы көрсетеді. Тең әрекетті күштің модулі мен бағытын анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Тілдік мақсаттар |
Бағыттас, қарама-қарсы, теңәрекетті,әртүрлі бағытта әрекет еткен күштердің мағынасын ауызша сипаттайды. Пән бойынша сөздер мен терминдер:
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Құндылықтар |
Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік,өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы (Берілген тапсырма арқылы бүкіләлемдік,ұлттық, өңірлік спорт сайыстарында ,соның ішінде жүгіру,тұғырдан секіру,ұлттық ойындар,желкенді қайықтармен сайыс және тағы басқаларында қарама-қарсы әрекет ететін күштер ескеріледі) |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Пәнаралық байланыс |
Математика(күштердің мәнін қосады,азайтады),геометрия (күштерді графикте сызады). |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Алдынғы білім |
Күш ұғымын,векторларды,масштабты біледі. Осы игерілген алдыңғы білімдерді «7.2.2.8» тақырыбында қолданады |
|||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||
|
|
Кезеңдері |
Жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ басы 3 мин |
1.Молекуланың қозғалысы арқылы топқа бөлу(коллаборативті орта құру, оқушыларға жағымды жұмыстық атмосфера құру )
|
|
||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут Білу, түсіну
Қолдану, талдау |
Топтық жұмыс Ауыр денені қалай орнынан жылжытуға болады? «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар тақырыпты ашады, оқу мақсаттарын, нәтижелерін анықтайды,белсенді пікір алмасады. «Джиксо» әдісі арқылы талдайды: 1.Қандай жағдайда күштер бір-бірінен азайтылатынын анықтайды; 2. Қандай жағдайда күштер бір- біріне қосылатынын анықтайды. 3.Масштабқа сәйкес бағытталған,қарама-қарсы күштерді графикалық түрде кескіндейді. |
Оқулықпен жұмыс,слайд
|
||||||||||||||||||||||
|
|
Өзара бағалау1 мин
|
Бас бармақ
әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды |
Бармақтар суреті |
||||||||||||||||||||||
|
|
2 мин |
Формулаларды жазбаша көрсетіп, таныстырамыз Формуланы қорытындылау
|
слайд |
||||||||||||||||||||||
|
|
3 топқа түрлі тапсырма 10 минут (Белсенді оқыту) |
1 топ:F1=3Н, F2=4Н бағыттас екі күшті өзің таңдап алған масштаб арқылы бір түзудің бойына графикалық түрде кескінде және теңәрекетті күштің мәнін тап? 2 топ: : F1=2Н, F2=5Н қарама-қарсы бағытталған екі күшті өзің таңдап алған масштаб арқылы бір түзудің бойына графикалық түрде кескінде және теңәрекетті күштің мәнін тап? 3 топ: : F1= F2=5Н қарама-қарсы бағытталған екі күшті өзің таңдап алған масштаб арқылы бір түзудің бойына графикалық түрде кескінде және теңәрекетті күштің мәнін тап? Дескрипторлар бойынша топпен бір – бірін тексеру
|
Кеспе парақтары |
||||||||||||||||||||||
|
|
Өзара бағалау 1 минут |
Екі жұлдыз,
бір тілек
|
Стикерлер
|
||||||||||||||||||||||
|
|
Есеп шығару (қолдану) 10 минут Жеке жұмыс(саралау)
|
Денеге бір түзудің бойымен 3кН және 5кН екі күш әрекет етеді.Осы күштерді олардың тең әсерлі күштері 2кН және 8кН – ға тең болғандағы жағдай үшін график түрінде кескіндеңіз Дискрипторлар бойынша жұппен бір – бірін тексеру
|
слайд
|
||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 мин |
«Алма ағашы»
|
Стикерлер |
||||||||||||||||||||||
|
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
||||||||||||||||||||||
|
|
Оқушыларды қалыптастырушы бағалау арқылы әр деңгейлі оқушыға жеке- жеке қолдау көрсетемін. Төменгі деңгейге:сұрақтар үлгісі береді, дискрипторлармен танысады. Орта деңгей : әр есепке түсініктеме береді Жоғарғы деңгей: қосымша ақпарат айтады |
«Басбармақ» және «Екі жұлдыз, бір тілек » әдістері арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды.
|
Белсенді жұмыс жасар алдында техника қауіпсіздік ережесімен таныстырамын.
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
|
|
|||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?
|
|
||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















