Сабақтың тақырыбы: Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер
|
Бөлім: |
Мәтінді есептер |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса): |
Тасбау Гүлдана Нұрғалиқызы |
|
|
Тақырыбы: |
Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер |
|
|
Сынып:5 «в» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Күн: |
16.01.2024 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.5.1.3 жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа); |
|
|
Сабақ мақсаты |
1.Оқушыларға бөлігі бойынша санды табу ережесін, бөлігі бойынша санды таба білуді үйрету. 2. Есеп шығару арқылы есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту 3. Жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету |
|
|
|
Сабақтың барысы: |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (7 минут)
|
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару 2. Үй тапсырмасы тексеру 3. «Әмиян» әдісі арқылы 3 топқа бөлу 4. А.Жұмаділдаев туралы қысқаша ақпарат беріліп, сол кісі жіберген видеожолдаманы қарау 5. Бағалау парағын тарату |
1. Жинақталады, сабаққа ынталанады. 2. Үй тапсырмасының дұрыстығын тексереді 3. 3 топқа бөлінеді 4. Видеожолдаманы қарайды. 5. Бағалау парағын топтағы 1 оқушы алып, оқушылардың атын жазады. |
Жарайсыңдар! |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 7 мин 15 мин 5 мин 3 мин 3 мин |
Өткен сабақтарды еске түсіру мақсатында квест ойын ойнату. joyteka.com платформасы қолданылады. Сұрақтар қойылады:
Тақтамен жұмыс №700, №701, №702 есептер тақтада орындалады. №700
Хауызға үш құбыр
жүргізілген.Бірінші және екінші құбырмен хауызға су құйылса,үшінші
құбырмен су хауыздан сыртқа ағады.Бірінші құбыр хауызды 6 сағатта,
ал екінші құбыр - 8 сағатта толтырады.Үшінші құбырмен хауыздағы су
4 сағатта толық ағып бітеді.Құбырлардың үшеуін де бір уақытта ашып
қойса, 1 сағаттан соң су хауыздың қандай бөлігінде қалады?
Ж. №701 Цирк құрылысын құрылысшылардың бірінші бригадасы 15 айда бітіретін болса екінші бригадасы оның 2/3 тең уакытта бітіреді.Құрылысшылардың екі бригадасы бірлесіп жұмыс істесе цирк құрылысы неше айда салынып болады? Ж. 6 №702
Құрылысшылардың үш бригадасы құрылыстары
бірдей 2 үйді салулары керек. Осындай 1 үйді құрылысшылардың
бірінші бригадасы 9 аптада салады, ал екінші бригадасы
одан Сергіту сәті. Лабиринт. Жеке жұмыс. Тест
Жұптық жұмыс. Екі оқушы бірігіп, өздерінде жиналған долларды теңгеге айналдырады. Доллар бағамы бүгінгі күнмен 452 теңге |
Алдарына берілген ноутбуктан «joyteka» сайтына кіру арқылы квест ойын ойнайды. Ішінде берілген 3 тапсырманы орындап, квест бөлменің есігін ашуы керек. Сұрақтарға жауап береді. Әр топтан ерікті түрде 3 оқушы шығып, тақтаға есеп шығарады. 1-ші оқушы: есепті оқып, шартын құрады. 2-ші оқушы: Есепті құрастырып береді. 3-ші оқушы : Есептің мәнін табады. Топтың әрбір мүшесі маркерді жан-жақтан тартып отырып лабиринт арқылы жүріп өтеді. Әр оқушы тестті дәптерлеріне шығарып, орындап дұрыс жауаптарын тексереді. |
«Жарайсыңдар! Керемет!» қолпаштау сөздері айтылады және бағалау парағына топтық жұмысқа белсене қатысқан оқушыға ұпай қойылып отырады. Бағалау парағына тақтаға шыққан оқущылардың ұпайы жазылып отырады. «Жарайсыңдар», «Керемет» қолпаштау сөздері айтылады. Әр дұрыс жауапқа 2 ұпай беріледі. |
Оқулық, тақта Лабиринт парақшасы, маркер Таратпа қағаздар. |
|
Сабақтың соңы. 3 минут |
Қорытынды. Рефлексия «Бас бармақ» арқылы бүгінгі сабақтың қалай өткендігін бағалау.
Үй тапсырмасы №703, №704, №707 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. Кері байланыс беру. |
Оқушылардың сабаққа қатысуына қарай 1-10 балдық шкаламен бағалайды |
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер
Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер
Сабақтың тақырыбы: Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер
|
Бөлім: |
Мәтінді есептер |
|
|
Педагогтің Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса): |
Тасбау Гүлдана Нұрғалиқызы |
|
|
Тақырыбы: |
Бірлесіп орындалатын жұмыстарға қатысты есептер |
|
|
Сынып:5 «в» |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны: |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: |
|
Күн: |
16.01.2024 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.5.1.3 жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа); |
|
|
Сабақ мақсаты |
1.Оқушыларға бөлігі бойынша санды табу ережесін, бөлігі бойынша санды таба білуді үйрету. 2. Есеп шығару арқылы есте сақтау, ойлау қабілеттерін дамыту 3. Жауапкершілік, белсенділік, білімге талпыну қасиеттерін бойында тереңдету |
|
|
|
Сабақтың барысы: |
|
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (7 минут)
|
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу, назарын сабаққа аудару 2. Үй тапсырмасы тексеру 3. «Әмиян» әдісі арқылы 3 топқа бөлу 4. А.Жұмаділдаев туралы қысқаша ақпарат беріліп, сол кісі жіберген видеожолдаманы қарау 5. Бағалау парағын тарату |
1. Жинақталады, сабаққа ынталанады. 2. Үй тапсырмасының дұрыстығын тексереді 3. 3 топқа бөлінеді 4. Видеожолдаманы қарайды. 5. Бағалау парағын топтағы 1 оқушы алып, оқушылардың атын жазады. |
Жарайсыңдар! |
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 7 мин 15 мин 5 мин 3 мин 3 мин |
Өткен сабақтарды еске түсіру мақсатында квест ойын ойнату. joyteka.com платформасы қолданылады. Сұрақтар қойылады:
Тақтамен жұмыс №700, №701, №702 есептер тақтада орындалады. №700
Хауызға үш құбыр
жүргізілген.Бірінші және екінші құбырмен хауызға су құйылса,үшінші
құбырмен су хауыздан сыртқа ағады.Бірінші құбыр хауызды 6 сағатта,
ал екінші құбыр - 8 сағатта толтырады.Үшінші құбырмен хауыздағы су
4 сағатта толық ағып бітеді.Құбырлардың үшеуін де бір уақытта ашып
қойса, 1 сағаттан соң су хауыздың қандай бөлігінде қалады?
Ж. №701 Цирк құрылысын құрылысшылардың бірінші бригадасы 15 айда бітіретін болса екінші бригадасы оның 2/3 тең уакытта бітіреді.Құрылысшылардың екі бригадасы бірлесіп жұмыс істесе цирк құрылысы неше айда салынып болады? Ж. 6 №702
Құрылысшылардың үш бригадасы құрылыстары
бірдей 2 үйді салулары керек. Осындай 1 үйді құрылысшылардың
бірінші бригадасы 9 аптада салады, ал екінші бригадасы
одан Сергіту сәті. Лабиринт. Жеке жұмыс. Тест
Жұптық жұмыс. Екі оқушы бірігіп, өздерінде жиналған долларды теңгеге айналдырады. Доллар бағамы бүгінгі күнмен 452 теңге |
Алдарына берілген ноутбуктан «joyteka» сайтына кіру арқылы квест ойын ойнайды. Ішінде берілген 3 тапсырманы орындап, квест бөлменің есігін ашуы керек. Сұрақтарға жауап береді. Әр топтан ерікті түрде 3 оқушы шығып, тақтаға есеп шығарады. 1-ші оқушы: есепті оқып, шартын құрады. 2-ші оқушы: Есепті құрастырып береді. 3-ші оқушы : Есептің мәнін табады. Топтың әрбір мүшесі маркерді жан-жақтан тартып отырып лабиринт арқылы жүріп өтеді. Әр оқушы тестті дәптерлеріне шығарып, орындап дұрыс жауаптарын тексереді. |
«Жарайсыңдар! Керемет!» қолпаштау сөздері айтылады және бағалау парағына топтық жұмысқа белсене қатысқан оқушыға ұпай қойылып отырады. Бағалау парағына тақтаға шыққан оқущылардың ұпайы жазылып отырады. «Жарайсыңдар», «Керемет» қолпаштау сөздері айтылады. Әр дұрыс жауапқа 2 ұпай беріледі. |
Оқулық, тақта Лабиринт парақшасы, маркер Таратпа қағаздар. |
|
Сабақтың соңы. 3 минут |
Қорытынды. Рефлексия «Бас бармақ» арқылы бүгінгі сабақтың қалай өткендігін бағалау.
Үй тапсырмасы №703, №704, №707 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Сабақтан алған әсерлерімен бөлісу. Кері байланыс беру. |
Оқушылардың сабаққа қатысуына қарай 1-10 балдық шкаламен бағалайды |
Тақта, слайд, оқу құралдары; 5 сыныпқа арналған оқулық |
шағым қалдыра аласыз


















