
Ж.Жабаев атындағы
№6 орта мектептің
тренері МулдияроваМ.И.
|
1-күн |
|
1-сабақ |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бірлескен және топтық жұмыс. Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі. |
||||
|
Мақсаты: |
Мұғалімдер топтық жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне талдау жасайды және ынтымақтастықта оқыту туралы қорытынды шығарады |
||||
|
Оқу нәтижесі: |
Мұғалімдер топта формалды және сапалы түрде жұмыс істейтіндердің арасындағы айырмашылықты ескере отырып, шағын топтағы жұмыс моделін құрады және оқыту мен оқу әдістемесіне өзгеріс енгізу керектігі жөнінде негіздеме айтады |
||||
|
Түйінді идеялар |
Мұғалімдердің бір-бірімен бірлескен жұмысының бірінші сабағын ұйымдастыру сапасы оқудың бұдан әрі қалай жүретініне түбегейлі әсер етеді. Осыған байланысты жұмысты сергіту сәтінен (разминка) бастап, тренерлер сабақтарында қолданатын оқыту мен оқу тәсілдерінің негізінде тиісті модельді құру арқылы шағын топтардағы жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне мысалдар келтірген маңызды. |
||||
|
Сабақ барысы: |
Уақыты |
Тренердің іс-әрекеті |
Мұғалімдердің іс-әрекеттері |
Ресурстар |
|
|
І.Ойқозғау 1.Психологиялық ахуал туғызу 2.Топқа бөлу 3.Ой шақыру Топ ережесін құру ІІ.Мағынаны тану ІІІ.Рефлексия |
15минут
3 мин
15мин
10 мин 7 мин |
«Есім акронимі» :Өз есімдерінің әріптерінен келетін жақсы қасиеттерді айту керек.
Түрлі түсті стикерлер тарату « Құмырсқалар» видео көрсетілімі арқылы коучинг тақырыбын ашу 1.Қалай ойлайсыздар сіздер мына көріністен қандай процесті байқадыңыздар? 2.Қалай ойлайсыздар топтық жұмыс тәсілді қаншалықты жиі және қалай қолданасыз? 3.Сіз мысал келтіре аласыз ба? Осы кезде тақырыпты хабарлаймын.
Тыңдаушыларға шағын топ ережесін құруға тапсырма береді 1.Таныстырылым «Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі». (еркін талқылау) Тимбилдинг топтық ойын «Ине мен жіп » Жүргізуші : мен ине боламын , ал сендер жіпсіңдер . Сендер менің артымнан бір бірлеріңнің белдеріңнен ұстап тұрыңдар. Қазір бәріміз алдымызда тұрған кедергілер арасынан үзілмей жүреміз . Кім жіпті үзсе сол ойыннан шығады.
2.Тақырыптық жаттығулар: « Бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру» дегеніміз не? Ақ бетке 1 сурет және 5 сөз жазып беру және қорғау. «Мен үшін бүгін..... құнды болды,себебі ......» |
Өз есімдерінің әріптерінен келетін жақсы қасиеттерді айтады Түрлі түсті стикерлер арқылы топтарға бөлінеді Видео көрсетілім арқылы мұғалімдер өз ойларын айта отырып тақырыпты ашу Бірлесе отырып, топ ережесін құрады және ережемен таныстырады. Кері байланыс стикерлерге жазады |
АКТ, ақ парақтар Түрлі түсті стикерлер
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл

Ж.Жабаев атындағы
№6 орта мектептің
тренері МулдияроваМ.И.
|
1-күн |
|
1-сабақ |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Бірлескен және топтық жұмыс. Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі. |
||||
|
Мақсаты: |
Мұғалімдер топтық жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне талдау жасайды және ынтымақтастықта оқыту туралы қорытынды шығарады |
||||
|
Оқу нәтижесі: |
Мұғалімдер топта формалды және сапалы түрде жұмыс істейтіндердің арасындағы айырмашылықты ескере отырып, шағын топтағы жұмыс моделін құрады және оқыту мен оқу әдістемесіне өзгеріс енгізу керектігі жөнінде негіздеме айтады |
||||
|
Түйінді идеялар |
Мұғалімдердің бір-бірімен бірлескен жұмысының бірінші сабағын ұйымдастыру сапасы оқудың бұдан әрі қалай жүретініне түбегейлі әсер етеді. Осыған байланысты жұмысты сергіту сәтінен (разминка) бастап, тренерлер сабақтарында қолданатын оқыту мен оқу тәсілдерінің негізінде тиісті модельді құру арқылы шағын топтардағы жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне мысалдар келтірген маңызды. |
||||
|
Сабақ барысы: |
Уақыты |
Тренердің іс-әрекеті |
Мұғалімдердің іс-әрекеттері |
Ресурстар |
|
|
І.Ойқозғау 1.Психологиялық ахуал туғызу 2.Топқа бөлу 3.Ой шақыру Топ ережесін құру ІІ.Мағынаны тану ІІІ.Рефлексия |
15минут
3 мин
15мин
10 мин 7 мин |
«Есім акронимі» :Өз есімдерінің әріптерінен келетін жақсы қасиеттерді айту керек.
Түрлі түсті стикерлер тарату « Құмырсқалар» видео көрсетілімі арқылы коучинг тақырыбын ашу 1.Қалай ойлайсыздар сіздер мына көріністен қандай процесті байқадыңыздар? 2.Қалай ойлайсыздар топтық жұмыс тәсілді қаншалықты жиі және қалай қолданасыз? 3.Сіз мысал келтіре аласыз ба? Осы кезде тақырыпты хабарлаймын.
Тыңдаушыларға шағын топ ережесін құруға тапсырма береді 1.Таныстырылым «Топтарда жұмыс жүргізу әдістемесі». (еркін талқылау) Тимбилдинг топтық ойын «Ине мен жіп » Жүргізуші : мен ине боламын , ал сендер жіпсіңдер . Сендер менің артымнан бір бірлеріңнің белдеріңнен ұстап тұрыңдар. Қазір бәріміз алдымызда тұрған кедергілер арасынан үзілмей жүреміз . Кім жіпті үзсе сол ойыннан шығады.
2.Тақырыптық жаттығулар: « Бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру» дегеніміз не? Ақ бетке 1 сурет және 5 сөз жазып беру және қорғау. «Мен үшін бүгін..... құнды болды,себебі ......» |
Өз есімдерінің әріптерінен келетін жақсы қасиеттерді айтады Түрлі түсті стикерлер арқылы топтарға бөлінеді Видео көрсетілім арқылы мұғалімдер өз ойларын айта отырып тақырыпты ашу Бірлесе отырып, топ ережесін құрады және ережемен таныстырады. Кері байланыс стикерлерге жазады |
АКТ, ақ парақтар Түрлі түсті стикерлер
|
|
шағым қалдыра аласыз















