Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Бірлігіміз жарасқан елміз» |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Көп ұлтты болуымыз – біздің байлығымыз, мақтанышымыз... Тату елге тыныштық орнайды, бейбiт елде ғана береке болады...»
Нұрсұлтан НАЗАРБАЕВ |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Достық, ынтымақтастық туралы түсініктері бар. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымаққа тәрбиелеу |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
«20 сөз» әдісі арқылы суреттер бойынша сөйлем құраңдар. Жұптық жұмыс
ұлт өкілі, тату-тәтті, бірлік, ынтымақ, құшақ жая қарсы алу, бауырына басу, өмір сүру, Қазақстан Республикасы, туысқандық, бауыр, мекендеген, бір атаның балалары. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
|
Компьютер |
|
Сабақ басы (13 мин) |
- ҚР қанша ұлт өкілдері тұрады? - Олар қандай ұлттар? - Қазақстан қандай мекен? - Қазақ халқы кімдерді құшақ жая қарсы алды? - Оларға қандай жағдай жасады? - Қазақстан бүгінгі күні ненің ордасына айналды? |
«Ұшақ» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру |
А4 формат қағаз |
|
Ортасы (20 мин) |
Қазақ осы - айтатұғын елге сыр, О, ағайын, халық емес ол кесір. Қазақ осы - аңғал-саңғал жабусыз, Қазақ осы - ағыл-тегіл, көл-көсір. Қазақ осы - дала дейтін, күн дейтін, Қазақ осы - өнер алды тіл дейтін. Қазақ осы - карасың ба, ақсың ба, Қоңырсың ба, жатырқауды білмейтін, - деп жырлаған Қадыр Мырзалиев ағамыз. Сол айтқандай, ұлы қазақ даласында басқа ұлт өкілдерінің бір шаңырақтың астында татулықта, сыйластықта өмір сүріп жатқаны сіздерге мәлім. . |
Әр ұлттың ұлттық тағамын,ұлттық өнерін көрсетеді |
Әр ұлттың ұлттық тағамдары |
|
Соңы |
Мамыр айы табиғаттың жайма-шуақ берекелі кезеңі. Айналаның бәрі жасыл желең жамылып ерекше бір реңге енеді. Табиғаттың бұл әсем жыл мезгіліндегі мамыр айының халықтар бірлігі күні ретінде алынуы тегіннен-тегін болуы мүмкін емес. Бұл керемет мамыражай май айын ақындар да жырлап өткен. |
Бейнежазба көріп болған соң әр ұлттың тарихы туралы оқушылар дайындап келген буклеттерін қорғайды |
«Атамекен» әні |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Бірлігіміз жарасқан елміз».docx
«Бірлігіміз жарасқан елміз».docx
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Бірлігіміз жарасқан елміз» |
|
|
Күні |
|
|
|
Класс жетекші: |
|
|
|
Класс: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Көп ұлтты болуымыз – біздің байлығымыз, мақтанышымыз... Тату елге тыныштық орнайды, бейбiт елде ғана береке болады...»
Нұрсұлтан НАЗАРБАЕВ |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Достық, ынтымақтастық туралы түсініктері бар. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымаққа тәрбиелеу |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
«20 сөз» әдісі арқылы суреттер бойынша сөйлем құраңдар. Жұптық жұмыс
ұлт өкілі, тату-тәтті, бірлік, ынтымақ, құшақ жая қарсы алу, бауырына басу, өмір сүру, Қазақстан Республикасы, туысқандық, бауыр, мекендеген, бір атаның балалары. |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.
|
Компьютер |
|
Сабақ басы (13 мин) |
- ҚР қанша ұлт өкілдері тұрады? - Олар қандай ұлттар? - Қазақстан қандай мекен? - Қазақ халқы кімдерді құшақ жая қарсы алды? - Оларға қандай жағдай жасады? - Қазақстан бүгінгі күні ненің ордасына айналды? |
«Ұшақ» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беру |
А4 формат қағаз |
|
Ортасы (20 мин) |
Қазақ осы - айтатұғын елге сыр, О, ағайын, халық емес ол кесір. Қазақ осы - аңғал-саңғал жабусыз, Қазақ осы - ағыл-тегіл, көл-көсір. Қазақ осы - дала дейтін, күн дейтін, Қазақ осы - өнер алды тіл дейтін. Қазақ осы - карасың ба, ақсың ба, Қоңырсың ба, жатырқауды білмейтін, - деп жырлаған Қадыр Мырзалиев ағамыз. Сол айтқандай, ұлы қазақ даласында басқа ұлт өкілдерінің бір шаңырақтың астында татулықта, сыйластықта өмір сүріп жатқаны сіздерге мәлім. . |
Әр ұлттың ұлттық тағамын,ұлттық өнерін көрсетеді |
Әр ұлттың ұлттық тағамдары |
|
Соңы |
Мамыр айы табиғаттың жайма-шуақ берекелі кезеңі. Айналаның бәрі жасыл желең жамылып ерекше бір реңге енеді. Табиғаттың бұл әсем жыл мезгіліндегі мамыр айының халықтар бірлігі күні ретінде алынуы тегіннен-тегін болуы мүмкін емес. Бұл керемет мамыражай май айын ақындар да жырлап өткен. |
Бейнежазба көріп болған соң әр ұлттың тарихы туралы оқушылар дайындап келген буклеттерін қорғайды |
«Атамекен» әні |
шағым қалдыра аласыз














