Сабақтың тақырыбы : | Бірмүше. Бірмүшенің стандарт түрі . Бірмүшелерді көбейту,бөлу, дәрежеге шығару тақырыбына есептер шығару |
Сілтеме : | Оқулық, жоспар, әдістеме |
Мақсаты : | Оқушылар бірмүшелерді бірмүшелерге көбейту,бөлу және дәрежелеу амалдарын қолдану арқылы стандарт түрге келтіру әдістерін түсінеді. |
Күтілетін нәтиже: | Оқушылар бірмүшелерді бірмүшелерге көбейту,бөлу және дәрежелеу тақырыбын меңгереді . Теорияны есеп шығару барысында қолдана алады. |
Түйінді идеялар: | Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану |
Сабақтың түрі : | Қайталау сабағы |
Сабақтың әдісі: | " Миға шабуыл", "Сен мұғалімсің " ," Әр мемлекетке саяхат жасау " , |
Ресурстар : | Интербелсенді тақта, бағалау парақшалары,үлестірмелі қағаздар стикер, маркер, |
Сабақ барысы: | Ұйымдастыру бөлімі Үй тапсырмасын тексеру (қайталау сұрақтары), (әр топ мүшесі формулаларды қолданып ауызша есептер шығарады ) Әр түрлі мемлекетке саяхат жасау (есептер шығару) Сергіту сәті Сабақты бекіту (жуан және жіңішке сұрақтар) Үйге тапсырма беру , Бағалау , Рефлексия |
Жаттығулар | Деңгейлік тапсырмалар, топтық тапсырмалар |
|
|
Уақы-ты |
| Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Модульдер |
2 мин | Ұйымдас-тыру | Ұйымдастыру кезеңі.Сынып оқушыларын сабаққа психологиялық дайындау. | Шаттық шеңберіне тұрып бір-біріне жылы тілектер айтып, сабаққа сәттілік тілейді.Мен ақылдымын!Мен бәрін білгім келеді!Мен бәрін үйренгім келеді! |
|
2 мин |
| 1 ден 4 ке дейін санау арқылы топқа бөлу.Бағалау парағын үлестіремін.Топ бағалаушысы сайланады. | Оқушылар 4 топ құрайды. Әр топ көшбасшыларын сайлайды. Оқушылар өз жауаптарын бағалау парағына белгілеп отырады. |
|
5 мин | Серіппелі сұрақтарСлайд | «Миға шабуыл» Үй тапсырмасын жұпта, топта талдату 1.Натурал көрсеткішті дәреже дегеніміз не ?2.Бүтін көрсеткішті дәреже дегеніміз не ?3.Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттері?4.Бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттері қандай 1. Бірмүше дегеніміз не? 2. Бірмүшелерді калай көбейтеді, дәрежеге калай шығарады ? Ауызша есептеу1.(5а3 ) 2 = 25 а6 2. (3а 2х) 3 = 27а 6 х3 3. (13x 2) 2 = 169x4 4.(-3х2)4 = 81х8 5.(-2а4в2)3= -8а12в6 6.(0,5а2х)2 = 0,25а4х2
| Оқушылар үй тапсырмасын жұпта, топта талдайды және басқа топтарға сұрақтар қояды.(әр топ формулаларды тақтаға жазады ) | Бір-бірін бағалау Жұппен жұмыс, топпен жұмыс |
14мин
|
| | Әр оқушы өз деңгейінше есептерін шығарып топта талдайды.Топтан бір оқушы шығып тақтаға шығарады. | Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану.
|
14 мин | Үлестір-мелер | Әр топтағы әр оқушыға тапсырмалар беріледі "Сен мұғалімсің " қатені түзе 1) 5∙5∙5∙5=452) (-3а)2=-3∙3а=-9а3) 70=14) (х2)3 (х4)=(х6)5=х30 5)23* 27=221 6) 2327=4107) 23+27=2108 ) 230:210=23 9) (2х)3=2х3 10) (х3)2=х9
| Әр оқушы өз деңгейінше есептерін шығарып топта талдайды.Топтан бір оқушы шығып тақтада қорғайды
Оқушылар деңгейлік тапсырмаларды орындайды | оқушы көшбасшы. АКТ
жас ерекше-ліктеріне сәйкес оқыту, Талантты және дарынды бала-ларды оқыту.Өз –өзін бағалау |
2 мин | Сергіту сәті | Интербелсенді тақтада жаттығу жұмыстары көрсетіледі | Оқушылар орындарынан тұрып жаттығуды қайталап бойларын жазады. | сергіту |
2 мин | Интербел-сенді тақта
| Сабақты бекіту "Домино" шығармашылық жұмыс (есептерді шығару жолына қарай құрастыру.) | Оқушылар өз жауаптарын айтады. | Бір-бірін бағалайды. |
2 мин | слайд | Үйге тапсырма беру.№172 , №175 | Күнделіктеріне жазып алады. |
|
2 мин |
| Бағалау | Өзін-өзі бағалау, бірін-бірі бағалау. Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды. | Формативті және суммативті бағалау |
2 мин | Рефлекция таратылады | Рефлекция Жеке өзім үшін...
| А) Тақырыпты түсіндімә) Есеп шығарып үйрендімб) Бүкіл өткенді қайталадым Сізге сабақ уақытында есеп шығару үшін не кедергі болды?а) Білімімә) Уақытб) ЕштеңеСабақ кезеңінде қиынщылықты жеңуге кім көмек берді?а) Сыныптасымә) Мұғалімб) Ешкімв) ОқулықОқушылар рефлекцияны толтырады. | Кері байланыс |