Сабақтың
тақырыбы: Бірмүше және квадрат түбірі
бар өрнектерді түрлендіру
Сабақтың
мақсаты: Бірмүше және квадрат түбірі
бар өрнектерді түрлендіру арқылы өрнектерді ықшамдауды
үйрету.
Күтілетін
нәтиже:
-
Сандардың квадратын таба
біледі
-
Квадрат түбірі бар
өрнектерді түрлендіре алады
-
Бірмүшені квадраты түріне
келтіре алады
-
Дәрежеге шығара
алады.
Модуль: сын тұрғысынан
ойлау
Әдіс – тәсілдері: Үйрете
отырып үйрену, қатені түзет,фасилитация
..,
Бағалау : оқушыларды
формативті
1.Ұйымдастыру
кезеңі
2. Ұй тапсырмасын
тексеру
3. Жаң сабақты
бекіту
4. Есептер
шығару
Сабақтың барысы Мұғалімнің
әрекеті
Оқушыларды сабақ бастамас
бұрын топқа бөліп алу.
10,11,12,13,14,15 сандардың
квадратың анықтау 100,
121,144,169,196,225.
Көшбасшымен, сыншы
тағайындалады
Бағалау парағын
тарату.
№
|
Аты -
жөні
|
Үй тапсырмасын
тексеру
|
Үйрете отырып
үйрену
|
Қатені
түзет
|
Кім
жылдам
|
1
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
«0» сабаққа мүлдем қатысқан
жоқ
«1» сабаққа қатысты бірақ
жұмыс жасаған жоқ
«2» сабаққа қатысты орташа
жұмыс жасады
«3» сабаққа белсенді
қатысты
Үй тапсырмасы
байланысты бірнеше есептер таратылып
беріледі
1 топ Көбейткішті түбір
таңбасының алдына шығару
-
2)
3)
(-4а) (-5в)
2 топ көбейткішті түбір
таңбасының алдына шығару
-
2)
3)
(-3а)2в(-с)
Үйрете отырып үйрену
оқушыларға есептер беріліп тапсырмалар топ арасында алмасып отып,
көмек береді.
Өрнекті
ықшамдау:
1.
( )
2.
(4 )
3. ху
1.( )
2.
(7 )
3.10
Қатені түзет:оқушылар
есептердің шығару жолынта қате жіберіп есеп шығарып, екінші топ
қатесін табады:
Бөлшектің бөлімін
иррационалдықтан босатыңдар:
1. иррационалдықтан
босату
2.
(-2 )3
стандарт түрге
келтіру
1. иррационалдықтан
босату
2.(-2ху3)4
стандарт түрге
келтіру
Кім жылдам: Түбір астынан
шығару ауызша
23=8
33=27
43=64
53=125
63=216
73=343
83=512
93=729
Сабақты қорытындылау: Кері
байланыс беру.
Сабаққа мақсат
қою.
Үйге
тапсырма:
Бағалау
:
КММ «Сарыадыр негізгі
мектебі»
АШЫҚ
САБАҚ
Тақырыбы: Бірмүше және квадрат түбірі
бар өрнектерді түрлендіру
Пысықтау есептерін
шығару
7-8
сынып
Математика пәнінің мұғалімі:
А.Б.Кошанов
2017 оқу
жылы
Бағалау
парағын
№
|
Аты -
жөні
|
Үй тапсырмасын
тексеру
|
Үйрете отырып
үйрену
|
Қатені
түзет
|
Кім
жылдам
|
1
|
|
|
|
|
|
2
|
|
|
|
|
|
3
|
|
|
|
|
|
«0» сабаққа мүлдем қатысқан
жоқ
«1» сабаққа қатысты бірақ
жұмыс жасаған жоқ
«2» сабаққа қатысты орташа
жұмыс жасады
«3» сабаққа белсенді
қатысты
Қатені түзет:оқушылар
есептердің шығару жолынта қате жіберіп есеп шығарып, екінші топ
қатесін табады:
Бөлшектің бөлімін
иррационалдықтан босатыңдар:
1. иррационалдықтан
босату
2.
(-2 )3
стандарт түрге
келтіру
Қатені түзет:оқушылар
есептердің шығару жолынта қате жіберіп есеп шығарып, екінші топ
қатесін табады:
Бөлшектің бөлімін
иррационалдықтан босатыңдар:
1. иррационалдықтан
босату
2.(-2ху3)4
стандарт түрге
келтіру