|
Көпмүшелер |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Омарова Римма Жұмаханқызы |
|||||
|
Күні: |
11.10.2023 жыл |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.4 бірмүшелерді көбейтуді орындау және бірмүшені көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде көрсету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бірмүше ұғымын біледі, оның коэффициенті мен дәрежесін анықтай алады.Бірмүшенің түрін ажыратады, стандарт түрде жаза алады. Көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде көрсете алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресус тар |
||
|
Сабақ тың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Жағымды ахуал орнату. Оқушылар өз есімдерінің бас әрпінен басталатын сын есімді қосып есімдерін айтады Санау арқылы топқа бөлінеді Үй жұмысын сұрау №2.6-есеп Ой қозғау. 1) Қандай өрнектерді бірмүше деп атайды ? 2) Кез келген бірмүшені стандарт түрге келтіруге болады ма ? Балалар бүгін біз бірмүшелерге амалдар қолдануды, дәрежеге шығаруды үйренеміз. «Блов ағашы» парақша беріледі. Оқушылар сабақ басында қай деңгейде тұрғандарын, сабақты қаншалықты деңгейде білетіндігін белгілейді. |
Оқушылар бір-бірінің дәптерін алып, үй жұмысын тексереді «Көршіңді тексер» әдісі |
Бас бармақ арқылы бағалау |
|
||
|
15 минут 10 минут |
Топтық жұмыс: «Айналмалы бекет» әдісі арқлылы 1-топ. №2.7-есеп 1) (3а2)3; 3) (-т2пk3)5. 2-топ. 2) (-2х4у2)3; 5) (-3а2в)4. 3-топ . 4) (2ав2)2; 6) (-а3в3с)2 Жұптық жұмыс: «Ватсап» әдісі №2.8-есеп Бірмүшенің квадраты түріне келтіріңдер: 1) 16а4; 2) 169 х6; 3) 0,04 в12 №2.9-есеп. Стандарт түрге келтіріңдер: 1) (-2а4в2)3; 2) (-а2вd3)5. |
Оқушылар есепті тобымен бірге орындайды 1) (3а2)3=27а6: 3) –т6п3к 2)-8х12у6; 5) 81а8в4 4) 4а2в4; 6) –а6в6с2 1) (4а2)2; 2) (13х3)2 4а12в6; -а10в5d15 |
Топтардың бірі-бірі бағалауы (ауызша) Дайын үлгі жауап |
Алгебра -7 сынып
|
||
|
8 минут |
жеке жұмыс: Сәйкестендіру 4a²·3ab 24a⁴b² 8a³b·3ab (-21x²y²) -7xy²·3x 12a³b
|
4 8 -7xy²·3x 12a³b
- 9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
6х2у |
Дескриптор: -коэффициен тін анықтайды -бірмүше түрге келтіреді -көбейтуді орындайды -дәреженің қасиеттерін пайдаланады -бірдей негізге келтіреді -негіздері бірдей әріпті өрнектерді қосады -стандарт түрге келтіреді -бірмүшенің дәрежесін анықтайды -сәйкестенді реді -шешімін табады |
|
||
|
Cабақ тың соңы 3 минут 2 минут |
Бекіту
Рефлексия: «Блов ағашы». Оқушылар сабақ соңында қандай деңгейде екендіктерін белгілейді
Үйге тапсырма: №2.10--есеп |
|
Сабақ бойын ша қоры тынды лап формативті бағалау |
|
||
4
a²·3ab
24a⁴ b²
8
a³b·3ab
(-21x²y²)
-7xy²·3x 12a³b
5
a³·2a²b -32x³y³
-8x²y³·4x 18a⁶b²
9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
ава 12х3у
6х2у
2х
2а2в
4
a²·3ab 24a⁴ b²
8
a³b·3ab (-21x²y²)
-7xy²·3x 12a³b
5
a³·2a²b -32x³y³
-8x²y³·4x 18a⁶b²
9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
ава 12х3у
6х2у
2х
2а2в
4
a²·3ab 24a⁴ b²
8
a³b·3ab (-21x²y²)
-7xy²·3x 12a³b
5
a³·2a²b -32x³y³
-8x²y³·4x 18a⁶b²
9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
ава 12х3у
6х2у
2х
2а2в
4
a²·3ab 24a⁴ b²
8
a³b·3ab (-21x²y²)
-7xy²·3x 12a³b
5
a³·2a²b -32x³y³
-8x²y³·4x 18a⁶b²
9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
ава 12х3у
6х2у
2х
2а2в
Жұптық жұмыс:
№2,8-есеп. Бірмүшенің квадраты түріне келтіріңдер:
1) 16а4=(4а2)2 2) 169 х6=(13х3)2 3) 0,04 в12=(0,2в6)2
№2.9-есеп. Стандарт түрге келтіріңдер:
1) (-2а4в2)3=4а12в6 2) (-а2вd
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі. Алгебра 7-сынып
Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі. Алгебра 7-сынып
|
Көпмүшелер |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Омарова Римма Жұмаханқызы |
|||||
|
Күні: |
11.10.2023 жыл |
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Бірмүшелер және оларға амалдар қолдану. Бірмүшенің дәрежесі және стандарт түрі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.4 бірмүшелерді көбейтуді орындау және бірмүшені көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде көрсету; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Бірмүше ұғымын біледі, оның коэффициенті мен дәрежесін анықтай алады.Бірмүшенің түрін ажыратады, стандарт түрде жаза алады. Көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде көрсете алады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресус тар |
||
|
Сабақ тың басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Жағымды ахуал орнату. Оқушылар өз есімдерінің бас әрпінен басталатын сын есімді қосып есімдерін айтады Санау арқылы топқа бөлінеді Үй жұмысын сұрау №2.6-есеп Ой қозғау. 1) Қандай өрнектерді бірмүше деп атайды ? 2) Кез келген бірмүшені стандарт түрге келтіруге болады ма ? Балалар бүгін біз бірмүшелерге амалдар қолдануды, дәрежеге шығаруды үйренеміз. «Блов ағашы» парақша беріледі. Оқушылар сабақ басында қай деңгейде тұрғандарын, сабақты қаншалықты деңгейде білетіндігін белгілейді. |
Оқушылар бір-бірінің дәптерін алып, үй жұмысын тексереді «Көршіңді тексер» әдісі |
Бас бармақ арқылы бағалау |
|
||
|
15 минут 10 минут |
Топтық жұмыс: «Айналмалы бекет» әдісі арқлылы 1-топ. №2.7-есеп 1) (3а2)3; 3) (-т2пk3)5. 2-топ. 2) (-2х4у2)3; 5) (-3а2в)4. 3-топ . 4) (2ав2)2; 6) (-а3в3с)2 Жұптық жұмыс: «Ватсап» әдісі №2.8-есеп Бірмүшенің квадраты түріне келтіріңдер: 1) 16а4; 2) 169 х6; 3) 0,04 в12 №2.9-есеп. Стандарт түрге келтіріңдер: 1) (-2а4в2)3; 2) (-а2вd3)5. |
Оқушылар есепті тобымен бірге орындайды 1) (3а2)3=27а6: 3) –т6п3к 2)-8х12у6; 5) 81а8в4 4) 4а2в4; 6) –а6в6с2 1) (4а2)2; 2) (13х3)2 4а12в6; -а10в5d15 |
Топтардың бірі-бірі бағалауы (ауызша) Дайын үлгі жауап |
Алгебра -7 сынып
|
||
|
8 минут |
жеке жұмыс: Сәйкестендіру 4a²·3ab 24a⁴b² 8a³b·3ab (-21x²y²) -7xy²·3x 12a³b
|
4 8 -7xy²·3x 12a³b
- 9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
6х2у |
Дескриптор: -коэффициен тін анықтайды -бірмүше түрге келтіреді -көбейтуді орындайды -дәреженің қасиеттерін пайдаланады -бірдей негізге келтіреді -негіздері бірдей әріпті өрнектерді қосады -стандарт түрге келтіреді -бірмүшенің дәрежесін анықтайды -сәйкестенді реді -шешімін табады |
|
||
|
Cабақ тың соңы 3 минут 2 минут |
Бекіту
Рефлексия: «Блов ағашы». Оқушылар сабақ соңында қандай деңгейде екендіктерін белгілейді
Үйге тапсырма: №2.10--есеп |
|
Сабақ бойын ша қоры тынды лап формативті бағалау |
|
||
4
a²·3ab
24a⁴ b²
8
a³b·3ab
(-21x²y²)
-7xy²·3x 12a³b
5
a³·2a²b -32x³y³
-8x²y³·4x 18a⁶b²
9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
ава 12х3у
6х2у
2х
2а2в
4
a²·3ab 24a⁴ b²
8
a³b·3ab (-21x²y²)
-7xy²·3x 12a³b
5
a³·2a²b -32x³y³
-8x²y³·4x 18a⁶b²
9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
ава 12х3у
6х2у
2х
2а2в
4
a²·3ab 24a⁴ b²
8
a³b·3ab (-21x²y²)
-7xy²·3x 12a³b
5
a³·2a²b -32x³y³
-8x²y³·4x 18a⁶b²
9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
ава 12х3у
6х2у
2х
2а2в
4
a²·3ab 24a⁴ b²
8
a³b·3ab (-21x²y²)
-7xy²·3x 12a³b
5
a³·2a²b -32x³y³
-8x²y³·4x 18a⁶b²
9a⁴b²·2a² 10a⁵b
2
ава 12х3у
6х2у
2х
2а2в
Жұптық жұмыс:
№2,8-есеп. Бірмүшенің квадраты түріне келтіріңдер:
1) 16а4=(4а2)2 2) 169 х6=(13х3)2 3) 0,04 в12=(0,2в6)2
№2.9-есеп. Стандарт түрге келтіріңдер:
1) (-2а4в2)3=4а12в6 2) (-а2вd
шағым қалдыра аласыз
















