Материалдар / Бірөлшемді массивтер. Практикалық жұмыс
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Бірөлшемді массивтер. Практикалық жұмыс

Материал туралы қысқаша түсінік
Бірөлшемді массивтерді практикада қолдану
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Наурыз 2023
366
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспары

Бөлім

Python Программалау тілінде алгоритмдерді программалау

Педагогтың аты-жөні


Күні

02.2023ж

Сынып 9

Қатысушылар саны


Қатыспағандар саны


Сабақтың тақырыбы:

Бірөлшемді массивтер. Практикалық жұмыс

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары


9.3.3.1- программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында бір

өлшемді массивті қолдана отырып программаны құрастыру

Сабақтың мақсаты:

Бірөлшемді массивтерді программалауда қолданудың

маңыздылығын тұжырымдау.

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезені/ уақыт

Педагогтың әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

1.Оқушылармен амандасу.

2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру.

Үй тапсырмасын пысықтау

Оқулықта берілген тапсырманың орындалу

көрсетеді, топта талқылайды.

Өзара бағалайды

1.Мұғаліммен амандасады.

2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады.

3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.



Бірін бірі бағалау







Сабақтың ортасы

1-практикалық тапсырма. Сандық тізбекті зерттеу

(математика).

1-практикалық жұмыс


Тапсырманы орындау барысы: Математикалық

тізбекті бірөлшемді массивке оқытуда деректерді

[2..1000] арасындағы кездейсоқ сандар операторы

random көмегімен енгіземіз.

Тізбекті зерттеу барысында программада төмендегі

шарттарды орындауды қарастырамыз:

Тізбектегі жұп сандарды анықтау: ai% 2 = 0

шартын тексеру.

Тізбектегі жай сандарды анықтау: тізбек мүшесі ai –

дің 2 .. b

i

аралығындағы сандарға бөлу арқылы

бөлгіштерінің санын анықтау. Егер бөлгіштер саны

нөлге тең болса, онда бұл сан жай сан шартын

орындайды.

Оқулық

1- практикалық тапсырма. Сандық тізбекті Компьютер

зерттеу (математика).

a1, a2, . . .,an-1, an сандар тізбегі берілген (n<103)

және (0<ai<103)) . Осы тізбекте төмендегі

зерттеулерді жүргіз:

а) Тізбектегі жұп сандардың санын анықтау

ә) Тізбектегі жай сандардың санын анықтау

б)Тізбектің орташа мәнінен кіші сандарды анықтап

Тізбектің орташа мәнінен кіші сандарды анықтау:

/n >ai шартын орындаған тізбек мүшелерін

экранға шығарамыз.



2- практикалық тапсырма. Бірқалыпты түзу

сызықты қозғалыста жүрілген жолдың

уақытқа тәуелділігін зерттеу (физика

практикум)

Суы бар шыны түтікшені ішінде ауасы бар доп

(стеариновый шарик) түтіктің жоғарғы жағына

көтерілгенше тігінен ұстап тұрып, ең жоғарғы

нүктесіне жеткенде түтікті 1800 градусқа бұрып

секундамермен уақытты өлшеу керек (1-сурет).

Түтікті сызғыш көмегімен жартысын, үштен бірін,

төрттен бірін, бестен бірін анықтап алып, осы

жолдарда доптың жүру уақытын тіркеу керек (1-

кесте)


Топтық жұмыс

Бір өлшемді кестелердің математика және физикада

қолдануына арналған практикалық тапсырмаларға

талдау жасаңдар. Қолданудағы тиімділіктері қандай?

Жұптық жұмыс

Математика, физика, химия, биология және география

пәндері бойынша біртипті деректерді өңдеуге арналған

практикалық тапсырманы жоспарлаңдар.

Оқушылардың жұмыстарын фигуралар арқылы

бағалау


Мұғалімді тыңдайды




Арифметикалық өрнектерді орындау ережелерін дәптерге жазады










Анықтамасын дәптерге жазады












Кестемен танысады





1-тапсырманы орындайды










2-тапсырманы орындайды



















































Жұмыс дәптері



Кесте




































































































Сабақтың соңы

Оқулықтағы тапсырмаларды орындау.

«Бағдаршам» әдісі

Оқушылар сабақта нені жақсы білгенін стикерге

жазып қызыл түске, онша түсінбегенін сары түске,

мүлде түсінбегенін жасыл түске жапсырады.

Өзін-өзі бағалау.


Оқушының

жұмыс

дәптері

Үй тапсырмасы

Оқулықтағы тапсырмаларды орындап келу.





Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!