Материалдар / Біз қалай сөйлесеміз?
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Біз қалай сөйлесеміз?

Материал туралы қысқаша түсінік
Қай жерде сөйлесек те әдеп сақтай білу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Желтоқсан 2017
1284
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді: ________________

Сабақ: Қазақ тілі

Мектеп : № 5А.Байтұрсынов жом



Күні: 20. 09.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева Н



Сынып: 5

Тақырыбы: Тілі байдың ойы да бай!



Сабаққа негізделген оқу мақсаты

Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну,анықтау.( 5.О1)



Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну,анықтай алады.



Оқушылардың басым бөлігі: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсініп, анықтай алады.



Кейбір оқушылар: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсініп,анықтап дәлелдейді.



Бағалау критерийі

1. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсініп,анықтай алады. 2. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсініп, анықтай алады.

3. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсініп,анықтап дәлелдейді.




Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:



Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Шешен қария баласына қандай қазына қалдырған?

2. «Тіл-ең қымбат қазына»деген пікірмен келісесіңдер ме?



Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Үндестік заңы,ерін үндестігі т.б



Құндылықтарға баулу.

Оқушыларды еңбекқорлыққа,іздемпаздыққа,түрлі тіл білуге тәрбиелеу.



Пәнаралық байланыс

Әдебиет, өзін-өзі тану



Алдыңғы тақырып

Үндестік заңы туралы біледі.



Жоспар




Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар





3 минут







5 минут

Ширату жаттығуы.

Оқушылардың көңіл күйін смайликтер арқылы анықтау.

Түрлі –түсті фигуралар арқылы екі топқа топтастырып аламын.

«Еркін микрофон» әдісі арқылы оқушылардың назарын өзіне аударту және өткен сабақты еске түсіру.



смайликтер



фигуралар

Микрофон



10 минут

  1. Тапсырма

  1. Мәтінді түсініп оқы. ( түсіндір)

  2. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықта.

  3. Қарапайым жоспар құр.




Бағалау критерийлері

  1. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтай алады.


Дискрипторлар



Мәтінді түсініп оқиды.




Ақпаратты анықтайды.

Жоспар құра алады.




12 минут




















«Маңыздылық аймағы»әдісі

  1. Мәтінге қатысты сөздерді тауып, анықтайды.

  2. Қарапайым жоапар құра алады.


АКТ,

Флипчарт,маркер,түрлі-түсті қаламдар мен қағаздар



Бағалау критерийлері Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсініп, анықтай алады.


Дискрипторлар




  1. Мәтін бойынша қарапайым жоспар құруға жақсы қатысып,тақырып сай сыни өз ойларын еркін тиянақты жеткізе алады.






8 минут


2 Тапсырма:

  1. Түсініп оқып,жаттап ал.

2.Буын үндестігіне бағынбай тұрған сөздерді анықта.

3.Деңгейлік тапсырманы орында.

Сурет , А4 формат










Бағалау критерийлері

Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтай түсініп,анықтап дәлелдейді

Дискрипторлар



1.Мәтінді түсініп оқи алады.

2.Сөздерді анықтайды.

3.Деңгейлік тапсырманы орындай алады.




2 минут

Бағалау. Үй тапсырмасы:№6 «Тіл-ақылдың өлшемі»тақырыбындағы тапсырманы орындаңдар.

Бағдаршам арқылы

Оқулық



Қосымша ақпарат



Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Әр тапсырмадағы сұрақтарды жеңілден күрделіге қарай қоямыз.

Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.Құндылықтардағы байланыс





Оқушыларға сабақ барысында белсенділік танытып отырған оқушылардың сыни өз ойларын жеткізуне қарай бағалау парақшасындағы қорытынды ұпайлары арқылы бағалау.

АКТ,стикер

Әдебиет,өзін-өзі тану

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Рефлексия

Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? бүгін оқуышылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? өзтүзетулер енгіздім және неліктен?






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!