|
Күні: Мектебі: 46 ЖОМ Сынып: Мұғалім: Кубекбаева Улбике Пәні: Дүниетану Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біз қалай тамақтанамыз |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.2. тамақтану режимінің қажеттілігін түсіндіру. |
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы: Тағам және сусын түрін біледі, тамақтану маңыздылығын біледі. Көпшілігі: Ертедегі және кәзіргі заман тағам түрлері біледі Кейбірі: тамақтану ережесін біледі |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсат |
Тағам, сусын Диалог үшін:
|
|
Құндылықтар |
Қонақжайлылық, үлкендерге құрмет дағдыларын қалыптастырып, дәстүрлік құндылықтарды құрметтеуге үйретеді. |
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек, жаратылыстану |
|
АКТ қолдану дағдысы |
Слайд |
|
Алдыңғы білімдер |
Өздері тұтынатын тағам және сусын түрлері |
Сабақтың жоспары
|
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақта жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылардың зейінін шоғырландыру Ширату тапсырмасы: Тағам салынған пакетті үстел үстіне қойып, ішінде не бар екенін анықтату. Осы тәсіл арқылы «Тағам және сусын» тақырыбы ашылады.
«Балық аулау» әдісі бойынша топқа бөлу: 1 – топ «Ет өнімдері» 2 – топ «Сүт өнімдері» 3- топ «Ұн өнімдері» 4 – топ «Көкөніс өнімдері» |
Қармақ,маг нит,скрепка |
||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
ҰЖ «Суретті әңгімеле» әдісі 1-тапсырма Суретті салыстыр. Суретке сүйене отырып алғашқы адамдар және қазіргі адамдардың тамақтануы ерекшеліктерін әңгімеле.
ҚБ «Басбармақ әдісі бойынша бағалау
ТЖ «Орындап көр» әдісі 2-тапсырма
ҚБ Мадақтама 3 – тапсырма
«Сөйлемді толықтыр» әдісі Саралау жұмысына арналған тапсырма Оқушылар сөздерді толықтырады. Нүктелердің орнына тиісті сөздерді жазады.
|
Қима суреттер
А4қағаз, желім, ермексаз |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Оқушы өзін – өзі бағалауды «Желкенді кеме» көмегімен өткізу
|
|
||||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||
|
Саралау жұмысына арналған тапсырма Оқушылар сөздерді толықтырады. Нүктелердің орнына тиісті сөздерді жазады.
5.Тағамның ..... түрлі болуы пайдалы. |
|
|
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтық уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай аутқулар болды? Неліктен? |
|
|||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен аспектісі «оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз» 1:
2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды«оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз» 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы, немесе жекеленген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдің, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біз қалай тамақтанамыз
Біз қалай тамақтанамыз
|
Күні: Мектебі: 46 ЖОМ Сынып: Мұғалім: Кубекбаева Улбике Пәні: Дүниетану Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біз қалай тамақтанамыз |
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.4.2. тамақтану режимінің қажеттілігін түсіндіру. |
|
Сабақ мақсаты |
Барлығы: Тағам және сусын түрін біледі, тамақтану маңыздылығын біледі. Көпшілігі: Ертедегі және кәзіргі заман тағам түрлері біледі Кейбірі: тамақтану ережесін біледі |
|
Бағалау критерийі |
|
|
Тілдік мақсат |
Тағам, сусын Диалог үшін:
|
|
Құндылықтар |
Қонақжайлылық, үлкендерге құрмет дағдыларын қалыптастырып, дәстүрлік құндылықтарды құрметтеуге үйретеді. |
|
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек, жаратылыстану |
|
АКТ қолдану дағдысы |
Слайд |
|
Алдыңғы білімдер |
Өздері тұтынатын тағам және сусын түрлері |
Сабақтың жоспары
|
|
|
|||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған уақыты |
Сабақта жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылардың зейінін шоғырландыру Ширату тапсырмасы: Тағам салынған пакетті үстел үстіне қойып, ішінде не бар екенін анықтату. Осы тәсіл арқылы «Тағам және сусын» тақырыбы ашылады.
«Балық аулау» әдісі бойынша топқа бөлу: 1 – топ «Ет өнімдері» 2 – топ «Сүт өнімдері» 3- топ «Ұн өнімдері» 4 – топ «Көкөніс өнімдері» |
Қармақ,маг нит,скрепка |
||||||||||||
|
Сабақ ортасы |
ҰЖ «Суретті әңгімеле» әдісі 1-тапсырма Суретті салыстыр. Суретке сүйене отырып алғашқы адамдар және қазіргі адамдардың тамақтануы ерекшеліктерін әңгімеле.
ҚБ «Басбармақ әдісі бойынша бағалау
ТЖ «Орындап көр» әдісі 2-тапсырма
ҚБ Мадақтама 3 – тапсырма
«Сөйлемді толықтыр» әдісі Саралау жұмысына арналған тапсырма Оқушылар сөздерді толықтырады. Нүктелердің орнына тиісті сөздерді жазады.
|
Қима суреттер
А4қағаз, желім, ермексаз |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Оқушы өзін – өзі бағалауды «Желкенді кеме» көмегімен өткізу
|
|
||||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||
|
Саралау жұмысына арналған тапсырма Оқушылар сөздерді толықтырады. Нүктелердің орнына тиісті сөздерді жазады.
5.Тағамның ..... түрлі болуы пайдалы. |
|
|
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтық уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай аутқулар болды? Неліктен? |
|
|||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен аспектісі «оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз» 1:
2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды«оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз» 1:
2: Сабақ барысында сынып туралы, немесе жекеленген оқушылардың жетістік /қиындықтары туралы нені білдің, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















