|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Дүниетану 1 сынып |
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Тағам және сусын |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біз қалай тамақтанамыз! |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
1.3.1.1 көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ежелгі адамдардың өмірі туралы əңгімелеу 1.1.4.2 тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру |
|
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
тамақтану режимін сақтаудың денсаулық үшін маңызын анықтайды. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында ізгі тілек айтылады. «Ой қозғау» әдісі арқылы сабақ мақсаты ашылады. - Жемістер, көгөністер, тағамдар, сусындар сөздеріне назар аударайық. - Олар не үшін қажет? -Қандай жемістерді атай аласыңдар? -Қандай көгөністерді атай аласыңдар? -Қандай ыстық тағамдарды атай аласыңдар? -Қандай сусындарды атай аласыңдар? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай болады? -Осы мақсатқа жету үшін біз қазір бірнеше тапсырма орындайық. |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мадақтау |
Жемістер, көгөністер, тағамдар, сусындар сөздері жазылған парақшалар |
|
|
|
25 минут
2 мин |
Ортасы |
1- тапсырма «Салыстыр» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқулықтың 70-бетіндегі суреттерге қараңдар. -Ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың тамақтану ерекшеліктері туралы әңгімелеңдер. Мәтінді оқыңдар. Саралау «Дереккөз» тәсілімен жүргізіледі. Кейбір оқушыларға ашық сұрақтар қойылады: - Ұлттық сусындарды ата. Олардың пайдасын әңгімеле. Көмек қажет ететін оқушыларға қолдау көрсетіледі Сергіту сәтінде «Аспаздар» әніне сәйкес қимылдар жасайды. 2 – тапсырма: «Таңдап ал» әдісі арқылы іске асады. -Суреттен тағам мен сусындарды анықтаңдар. -Сендер таңертең қандай тамақ жейсіңдер, қандай сусын ішесіңдер? Суреттерін таңдап алып, әңгімелеңдер. Оқулықтағы мәтінмен танысып, қорытынды жасаңдар. Саралауда «Қарқын» тәсілі қолданылады. Кейбір оқушы: -Түскі ас мәзірін дайында. Олардың пайдасы /зиянды/ тұстарын әңгімеле. Қарқыны баяу оқушыларға қолдау көрсетіледі. |
Дескриптор Суреттерге қарап, ежелгі адам мен қазіргі адамның тамақтану ерекшеліктерін әңгімелейді
Дескриптор: - Пайдалы тағам және сусын туралы әңгімелейді. |
1-т ҚБ: «Бас бармақ» әдісі 2-т ҚБ: «Бағдаршам» әдісі. |
оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
ДЖ) 3 - тапсырма дәптермен жұмыс. . |
Тапсырмаларды орындайды, д әрпі бар сөздерді талапқа сай жазады. |
Мадақтау сөздер |
Жұмыс дәптері |
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Сыныптан бір оқушы тұрып, сабақтан бүгінгі үйренгендерін айтады. Айтып болған соң, басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып, сабаққа рефлексия жасайды. Барлық оқушы сабақты қорытындылауға осы ретпен қатысады. |
Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі. |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біз қалай тамақтанамыз!1-сынып
Біз қалай тамақтанамыз!1-сынып
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
|
Пән/Сынып: |
Дүниетану 1 сынып |
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Тағам және сусын |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Біз қалай тамақтанамыз! |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
1.3.1.1 көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ежелгі адамдардың өмірі туралы əңгімелеу 1.1.4.2 тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру |
|
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
тамақтану режимін сақтаудың денсаулық үшін маңызын анықтайды. |
|
|||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
3минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында ізгі тілек айтылады. «Ой қозғау» әдісі арқылы сабақ мақсаты ашылады. - Жемістер, көгөністер, тағамдар, сусындар сөздеріне назар аударайық. - Олар не үшін қажет? -Қандай жемістерді атай аласыңдар? -Қандай көгөністерді атай аласыңдар? -Қандай ыстық тағамдарды атай аласыңдар? -Қандай сусындарды атай аласыңдар? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың мақсаты қандай болады? -Осы мақсатқа жету үшін біз қазір бірнеше тапсырма орындайық. |
Оқушылар сабақ тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
Мадақтау |
Жемістер, көгөністер, тағамдар, сусындар сөздері жазылған парақшалар |
|
|
|
25 минут
2 мин |
Ортасы |
1- тапсырма «Салыстыр» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқулықтың 70-бетіндегі суреттерге қараңдар. -Ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың тамақтану ерекшеліктері туралы әңгімелеңдер. Мәтінді оқыңдар. Саралау «Дереккөз» тәсілімен жүргізіледі. Кейбір оқушыларға ашық сұрақтар қойылады: - Ұлттық сусындарды ата. Олардың пайдасын әңгімеле. Көмек қажет ететін оқушыларға қолдау көрсетіледі Сергіту сәтінде «Аспаздар» әніне сәйкес қимылдар жасайды. 2 – тапсырма: «Таңдап ал» әдісі арқылы іске асады. -Суреттен тағам мен сусындарды анықтаңдар. -Сендер таңертең қандай тамақ жейсіңдер, қандай сусын ішесіңдер? Суреттерін таңдап алып, әңгімелеңдер. Оқулықтағы мәтінмен танысып, қорытынды жасаңдар. Саралауда «Қарқын» тәсілі қолданылады. Кейбір оқушы: -Түскі ас мәзірін дайында. Олардың пайдасы /зиянды/ тұстарын әңгімеле. Қарқыны баяу оқушыларға қолдау көрсетіледі. |
Дескриптор Суреттерге қарап, ежелгі адам мен қазіргі адамның тамақтану ерекшеліктерін әңгімелейді
Дескриптор: - Пайдалы тағам және сусын туралы әңгімелейді. |
1-т ҚБ: «Бас бармақ» әдісі 2-т ҚБ: «Бағдаршам» әдісі. |
оқулық |
|
|
|
5 минут |
бекіту |
ДЖ) 3 - тапсырма дәптермен жұмыс. . |
Тапсырмаларды орындайды, д әрпі бар сөздерді талапқа сай жазады. |
Мадақтау сөздер |
Жұмыс дәптері |
|
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Сыныптан бір оқушы тұрып, сабақтан бүгінгі үйренгендерін айтады. Айтып болған соң, басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып, сабаққа рефлексия жасайды. Барлық оқушы сабақты қорытындылауға осы ретпен қатысады. |
Бүгінгі сабақта не білгенін, үйренгенін, түсінгені туралы бөліседі. |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













