Изтлеуова Гульмира
Таңатқызы,
№253 орта мектеп,
информатика пәні мұғалімі,
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы
Біздің айналамыздағы ақпарат
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: § 9. Біздің айналамыздағы ақпарат Сынып: 5 |
|||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты меңгерту |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Ақпарат түрлері мен алу жолдары. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар орындай алады:Натуралсандарң жазылуын,реқатарын ААқпарат алу жолдарын және ақпарат түрлерін ажырату |
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика мен терминология : Оқушылар: Ақпрат түсінігін меңгереді, Пәнге қатысты лексика мен терминология: Өлшем бірлік бит, байт |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыны ізденіске баулып, жауапкершілікке, ұқыптылыққа, дәлдікке және өз бетінше жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
презентация |
||
|
Бастапқы білім |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Біздің айналамыздағы ақпарат" 5 сынып
"Біздің айналамыздағы ақпарат" 5 сынып
Изтлеуова Гульмира
Таңатқызы,
№253 орта мектеп,
информатика пәні мұғалімі,
Қызылорда облысы, Қызылорда қаласы
Біздің айналамыздағы ақпарат
|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: § 9. Біздің айналамыздағы ақпарат Сынып: 5 |
|||
|
Сабақтың түрі |
Жаңа тақырыпты меңгерту |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Ақпарат түрлері мен алу жолдары. |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылар орындай алады:Натуралсандарң жазылуын,реқатарын ААқпарат алу жолдарын және ақпарат түрлерін ажырату |
||
|
Бағалау критерийлері |
|
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика мен терминология : Оқушылар: Ақпрат түсінігін меңгереді, Пәнге қатысты лексика мен терминология: Өлшем бірлік бит, байт |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыны ізденіске баулып, жауапкершілікке, ұқыптылыққа, дәлдікке және өз бетінше жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика, дүниетану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
презентация |
||
|
Бастапқы білім |
|
||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5мин
4 мин
|
I кезең. Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен амандасу. Сабаққа дайындықтарын тексеру. Сабақтың мақсатын қойып тақырыппен таныстыру. Оқушылармен амандасу, танысу, оқушы қатысымына және сынып тазалығына назар аудару. II. Үй тапсырмасын тексеру Ауызша сұрақ-жауап кезінде қойылатын сұрақтар: 1. Вирус дегеніміз не? 2. Антивирустық бағдарлама дегеніміз не? 3. Вирустың түрлерін атаңдар? Оқушылар бүгінгі сабағымызды бастаймыз:Мына төмендегі тапсырмаларды орындап шығайық (Өткен өлім бойынша формативті бағалау) 1 тапсырма (5 бал)
2 тапсырма (5 бал)
Сіздер өзара бір-бірлеріннің жұмыстарынды тексеріп бағалайсыңдар
|
Таратпа қағаздар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
25 мин
2 мин
6 мин
|
ІІІ. Негізгі бөлім Ақпаратты біз әртүрлі нысандардан аламыз, мысалы:
Кітап
оқығанда
Асты ішіп
жегенде
суретте
Затпен
жанасқанда Әуен тындағанда
Ғалымдардың деректері бойынша біз ақпараттың 81% көру арқылы,10% -есту арқылы, 4 %–иіскеу арқылы, 3% – дәм сезу арқылы, 2% – сипап сезу арқылы IV. 1-тапсырма. Қыз қандай ақпарат алып тұр
2- тапсырма. Кестенің бос орнын толтыр
V. 3-тапсырма. Дәл, анық болу үшін адамзат бұрыннан өлшеу құралдарын ойлап тапқан. Төмендегі өлшеуіш құралдарын атын айтып бер.
V. Сергіту сәті. Есептедік, шаршадық, Отырайық, тұрайық., Орнымыздан тұрайық. Соқтығысып қалмайық. Қимылдатып аяқты, Сәл дем алып алған соң Шапалақты ұрайық. Жазуды қайда шығарайық. Қорытынды
|
МЖ: Таратпа қағаздар
Жұмыс парақшалары Сызғыш, өшіргіш, қарындаш, маркер
презентация
Таратпа материал
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үйге тапсырма. § 9 парагрыфты оқу, 63 беттегі кестені дәптерге түсіру Рефлексия/ Рефлексия: БББ кестесін құру
|
стикер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – қосымша қолдауды қалай көрсетесіз? Үлгерімі жақсы оқушыларға қиын есептерді қалай қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқуда оқушылар жетістіктерін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Сілтемелер Денсаулық жағдайын тексеру АТ құндылықтар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Өткен материалды қайталау мен тапсырмаларды орындау барысында саралау жүзеге асырылады. Тапсырмалар оқушылардың қабылдау ерекшеліктеріне, тапсырма қиындығына байланысты, оқушының іс-әрекетін ұйымдастыру формалары: топпен, жұппен және жекеше жұмыс түрлеріне сай ұсынылды. |
Бақылау және комментарий жасау, ауызша немесе жазбаша сұрақтар арқылы бағалау жүреді. Жұппен, жұмыста әрбір оқушының қатысымы жіті қадағаланады. |
Сабақта барлық оқушыларға жағымды әсер ету үшін жағдай жасалды. Оқушылардың зерттеушілік қасиеттерінің дамуына, өзара бірлесіп жұмыс атқаруына, бірін-бірі тыңдап, көмекке келу немесе сөз саптау, түсініктеме беру, сурет арқылы беруге баса назар аударылады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бейнелеу Сабақ міндеттері/ Оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін нені білді? Бүгін сыныпта қандай атмосфера болды? Менің дифференциалдау бойынша жұмысым жақсы өтті ме? Барлығы жоспарланған уақытқа сәйкес өтті ме? Мен жоспарға қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос орынды Сіздің сабағыңызды бағалау үшін пайдаланыңыз. Сол жақтағы кестедегі Сіздің сабағыңыз туралы сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағалау Қандай екі мезет бәрінен де ұнады (сабақ беру мен оқытуды ескергенде)? 1: 2: Қандай екі мезет сабақты жақсартар еді (сабақ беру мен оқытуды ескергенде)? 1: 2: Мен сабақтан топпен келесі сабақта менімен болатын жекелеген оқушылар туралы не білдім? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





























