«Тексерілді»
ДОІЖО : К.Мұстафаева
Күні:
Пәні: қазақ тілі
|
Сабақтың тақырыбы: Біздің қала |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Мәтін арқылы сұраулық шылауларды (–ма,-ме,-ба,-бе,-па,-пе)атау және олардың ерекшелігін түсіндіру . |
||||
|
1-деңгей(білу,түсіну ) |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Сұраулық шылауларды оқи алады. |
||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Сұраулық шылауларға мысалдар ойлап жаза алады |
||||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: бейнелі суреттер бойынша сөйлем жаза алады. |
||||
|
Тілдік мақсат: |
Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминдер:қала-город-шахар,көше-улица-куча,саябақ-парк-соябоғ Диалог құруға,шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: қала,ескерткіш,кинотеатр |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1. сұраулық шылауларды атай алады. 2. Бейнелі суретке қарап әңгімелей алады.. 3. Басқа қаламен өз туған жерін салыстыра алады. 4. сұраулық шылауларға мысалдар ойлап жазады. |
||||
|
Ресурстар: |
Таратпа қағаздар, смайликтер, А4 қағазы, дәптер, оқулық, кесте,сызба |
||||
|
Пән.байланыс: |
дүниетану,орыс тілі,өзбек тілі |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Тоқсандық қайталау |
||||
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ |
|||||
|
Сабақ барысы және жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер |
Бағалау.кржәне жұмыс түрлері |
|||
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ 5 минут |
Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. «Есімдер сыры» әр оқушы өз есімінің бас әрпіне сай бір қасиет айтады. |
|
|||
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ 10 минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
1-4 ке санап ,әр төртінші оқушы үй тапсырмасын айтады. Жұрнақтарды ата. |
1-2балл Жеке жұмыс |
|||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Сөз тіркестерін құра. |
3-4балл жеке |
|||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
.-нікі,дікі,-тікі жұрнақтарын қатыстырып сөйлемдер жаз. |
5-6балл жеке |
|||
|
ЖАҢА САБАҚ 15 минут |
Миға шабуыл Өз мекен жайын толық айту «Салыстыру»әдісі қала мен ауыл көріністері бар суреттерді алдарына беріп ,ерекшеліктерін атау. Оқулықпен жұмыс 2-4 жаттығуларды берілген тапсырмалар бойынша орындату Сөздікпен жұмыс Қала-шахар,көше-куча,саябақ-соябоғ . |
жеке жұптық жеке жеке |
|||
|
САБАҚТЫ БЕКІТУ 10минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
Мәтіннен шылауларды табады |
1-2балл жеке |
|||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Мәтінге ат қойып,сұраулық шылауларға мысалдар ойлап жазады |
3-4балл жеке |
|||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
4-тапсырмадағы сөздерді сұраулық шылаулармен жазады. |
5-6балл жеке |
|||
|
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА 5 минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
3-тапсырма.мәтінді оқу |
жеке |
|||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
2-3 тапсырма сурет бойынша әңгіме құрау |
жеке |
|||
|
3-деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар) |
2-5 тапсырмалар есепті шығар |
жеке |
|||
|
БАҒАЛАУ |
Ерекше жауап берген оқушылар жоғары бағаланады. |
1-3балл -3 4-6балл-4 7-9балл-5 |
|||
|
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
«Ия», «Жоқ» әдісі арқылы ұнаған,ұнамағанын анықтау |
|
|||
|
Рефлексия |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Біздің қала
Біздің қала
«Тексерілді»
ДОІЖО : К.Мұстафаева
Күні:
Пәні: қазақ тілі
|
Сабақтың тақырыбы: Біздің қала |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
|
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
|||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары: |
Мәтін арқылы сұраулық шылауларды (–ма,-ме,-ба,-бе,-па,-пе)атау және олардың ерекшелігін түсіндіру . |
||||
|
1-деңгей(білу,түсіну ) |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Сұраулық шылауларды оқи алады. |
||||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Сұраулық шылауларға мысалдар ойлап жаза алады |
||||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады: бейнелі суреттер бойынша сөйлем жаза алады. |
||||
|
Тілдік мақсат: |
Нақты тақырыпқа арналған сөздік қор мен терминдер:қала-город-шахар,көше-улица-куча,саябақ-парк-соябоғ Диалог құруға,шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: қала,ескерткіш,кинотеатр |
||||
|
Бағалау критерийлері |
1. сұраулық шылауларды атай алады. 2. Бейнелі суретке қарап әңгімелей алады.. 3. Басқа қаламен өз туған жерін салыстыра алады. 4. сұраулық шылауларға мысалдар ойлап жазады. |
||||
|
Ресурстар: |
Таратпа қағаздар, смайликтер, А4 қағазы, дәптер, оқулық, кесте,сызба |
||||
|
Пән.байланыс: |
дүниетану,орыс тілі,өзбек тілі |
||||
|
Алдыңғы оқу: |
Тоқсандық қайталау |
||||
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ |
|||||
|
Сабақ барысы және жоспарланған уақыт |
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын әдістер |
Бағалау.кржәне жұмыс түрлері |
|||
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ 5 минут |
Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен таныстыру. «Есімдер сыры» әр оқушы өз есімінің бас әрпіне сай бір қасиет айтады. |
|
|||
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУ 10 минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
1-4 ке санап ,әр төртінші оқушы үй тапсырмасын айтады. Жұрнақтарды ата. |
1-2балл Жеке жұмыс |
|||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Сөз тіркестерін құра. |
3-4балл жеке |
|||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
.-нікі,дікі,-тікі жұрнақтарын қатыстырып сөйлемдер жаз. |
5-6балл жеке |
|||
|
ЖАҢА САБАҚ 15 минут |
Миға шабуыл Өз мекен жайын толық айту «Салыстыру»әдісі қала мен ауыл көріністері бар суреттерді алдарына беріп ,ерекшеліктерін атау. Оқулықпен жұмыс 2-4 жаттығуларды берілген тапсырмалар бойынша орындату Сөздікпен жұмыс Қала-шахар,көше-куча,саябақ-соябоғ . |
жеке жұптық жеке жеке |
|||
|
САБАҚТЫ БЕКІТУ 10минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
Мәтіннен шылауларды табады |
1-2балл жеке |
|||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
Мәтінге ат қойып,сұраулық шылауларға мысалдар ойлап жазады |
3-4балл жеке |
|||
|
3-деңгей (жинақтау, бағалау): |
4-тапсырмадағы сөздерді сұраулық шылаулармен жазады. |
5-6балл жеке |
|||
|
ҮЙГЕ ТАПСЫРМА 5 минут 1-деңгей (білу, түсіну): |
3-тапсырма.мәтінді оқу |
жеке |
|||
|
2-деңгей (қолдану, талдау): |
2-3 тапсырма сурет бойынша әңгіме құрау |
жеке |
|||
|
3-деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар) |
2-5 тапсырмалар есепті шығар |
жеке |
|||
|
БАҒАЛАУ |
Ерекше жауап берген оқушылар жоғары бағаланады. |
1-3балл -3 4-6балл-4 7-9балл-5 |
|||
|
КЕРІ БАЙЛАНЫС |
«Ия», «Жоқ» әдісі арқылы ұнаған,ұнамағанын анықтау |
|
|||
|
Рефлексия |
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімді болды? |
|
|
|
|
|
Сабақтың мақсаты мен сабақта жоспарланған іс-әрекеттерді орындауда не тиімсіз болды? |
|
|
Келесі сабақта өз жоспарыңызға қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз? |
|
шағым қалдыра аласыз













