Пәні: Өзін – өзі тану
Күні: 04.05.18ж
Сыныбы: 2 «В»
Тақырыбы:Әсемдік әлемінде
Мақсаты: жалпыадамзаттық құндылықтарды өмірлік бағдар ретінде ұғындыра отырып, оның өмірдегі үйлесімділікпен әсемдіктің негізі екенін түсіндіру
|
Сабақ жүрісі |
Уақыты |
Мұғалім іс - әрекеті |
|
Ұйымдастыру бөлімі |
5мин |
Амандасу. Сабаққа дайындығын бастау. Тыныштық сәті Армысың шапағатты күн нұры Армысың қайырымды аспан ана Арысың мейірімді жер ана Құт береке бар әлемге жарылқа 5Т ережесі |
|
Жаңа сабақ |
20мин |
Дәйексөз Дүниені түзеткің келсе, әуелі өзің түзел.. Ақселеу Сейдімбек Дйексөзді ұл балаларға, одан кейін қыз балаларға хормен айтқызып , мағынасын сұрау. Одан кейін мұғалім өзі толықтыру Бірге оқимыз Данышпан сұрапты: Дүние қайдан басталады? Сенің екі көзіңнен, - дейді Данагөй. Менің көзім тек жақсылықты көргей! Өйткені жамандық өзін – өзі көрсетеді. Табиғат жердегінің бәріне көз сыйлаған. Көздің міндеті – көру, мәселе нені, қалай көруде- өмірдің терең мәні осы. Кейбіреуге от- дүниенің тіреуі, енді біреуге, өмірге адамдарға жақсылық көзімен ғана қарау керек. Дәптермен жұмыс |
|
Сергіту сәті |
3мин |
«Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір - бірлеріңмен тез - тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… … иекпен… арқамен. |
|
Шығармашылық тапсырма |
5мин |
Жақсылық жақсылығын табады тақырыбында әңгіме құрау. 1-сурет: Бір дана дән. 2-сурет: Масақ 3-сурет Қамбада үюлі жатқан алтын дән. 4-сурет: Ббір тал гүл. 5-сурет: Бір түп гүл. 6-сурет: Жайқалған гүл алаңы. 7-сурет: Бір тамшы су. 8-сурет: Кішкентай көлшік. 9-сурет: Буырқанып аққан өзен. Жағдаяттан шығу |
|
Қорытынды |
2мин |
Оқушыларды салыстыра бағалау |
Тексерілді:
Пәні: қазақ тілі ( факультатив) пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 04.05. 18ж
Сыныбы: 3 «Б»
Тақырыбы: Реттік сан есім
Мақсаты:
Білімділік:
оқушылардың сан есімнің түрлері туралы түсініктерін кеңейту.
Дамытушылық: дамыта оқытудың тиімді әдіс – тәсілдерін пайдалана
отырып, оқушылардың теориялық ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелілік: оқушыларға сандарға қатысты ұғым бере отырып,
халқымыздың салт-дәстүрі туралы білімдерін байқау, жылдамдыққа,
ізденуге тәрбиелеу.
|
Сабақ жүрісі |
Уақыты |
Мұғалім іс- әрекеті |
|
Ұйымдастыру бөлімі |
|
Амандасу. Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық
сәт |
|
Қызығушылығын ояту |
5мин |
1. Сан есім дегеніміз
не? |
|
Жаңа сабақ |
20мин |
1-тапсырма. Есептік сан есімді реттік сан есімге айналдырып жаз. Екі----- Бес,---- Он... Он үші 2-тапсырма. Сан есімдер мен зат есімдерді қатыстырып, сөз тіркестерін жаз. 3-тапсырма. Бос орынға сан есімдерді жаз. Мәтінді аяқта. 4- тапсырма. Сұрақтарға сәйкес сан есімдерді сөзбен жаз. 4,40,,2,,,54,,7 Қанша ? неше? Нешінші? Нешеу? |
|
Сергіту сәті |
3мин |
1. 1) Бір сан
ойлаңыз! |
|
Ой толғаныс |
15мин |
«Тапқыр болсаң, тауып көр»
ойыны |
|
Қорытынды |
2мин |
Оқушыларды салыстыра бағалау. |
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Болашақта бізді не күтіп тұр?
Болашақта бізді не күтіп тұр?
Пәні: Өзін – өзі тану
Күні: 04.05.18ж
Сыныбы: 2 «В»
Тақырыбы:Әсемдік әлемінде
Мақсаты: жалпыадамзаттық құндылықтарды өмірлік бағдар ретінде ұғындыра отырып, оның өмірдегі үйлесімділікпен әсемдіктің негізі екенін түсіндіру
|
Сабақ жүрісі |
Уақыты |
Мұғалім іс - әрекеті |
|
Ұйымдастыру бөлімі |
5мин |
Амандасу. Сабаққа дайындығын бастау. Тыныштық сәті Армысың шапағатты күн нұры Армысың қайырымды аспан ана Арысың мейірімді жер ана Құт береке бар әлемге жарылқа 5Т ережесі |
|
Жаңа сабақ |
20мин |
Дәйексөз Дүниені түзеткің келсе, әуелі өзің түзел.. Ақселеу Сейдімбек Дйексөзді ұл балаларға, одан кейін қыз балаларға хормен айтқызып , мағынасын сұрау. Одан кейін мұғалім өзі толықтыру Бірге оқимыз Данышпан сұрапты: Дүние қайдан басталады? Сенің екі көзіңнен, - дейді Данагөй. Менің көзім тек жақсылықты көргей! Өйткені жамандық өзін – өзі көрсетеді. Табиғат жердегінің бәріне көз сыйлаған. Көздің міндеті – көру, мәселе нені, қалай көруде- өмірдің терең мәні осы. Кейбіреуге от- дүниенің тіреуі, енді біреуге, өмірге адамдарға жақсылық көзімен ғана қарау керек. Дәптермен жұмыс |
|
Сергіту сәті |
3мин |
«Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір - бірлеріңмен тез - тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… … иекпен… арқамен. |
|
Шығармашылық тапсырма |
5мин |
Жақсылық жақсылығын табады тақырыбында әңгіме құрау. 1-сурет: Бір дана дән. 2-сурет: Масақ 3-сурет Қамбада үюлі жатқан алтын дән. 4-сурет: Ббір тал гүл. 5-сурет: Бір түп гүл. 6-сурет: Жайқалған гүл алаңы. 7-сурет: Бір тамшы су. 8-сурет: Кішкентай көлшік. 9-сурет: Буырқанып аққан өзен. Жағдаяттан шығу |
|
Қорытынды |
2мин |
Оқушыларды салыстыра бағалау |
Тексерілді:
Пәні: қазақ тілі ( факультатив) пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары
Күні: 04.05. 18ж
Сыныбы: 3 «Б»
Тақырыбы: Реттік сан есім
Мақсаты:
Білімділік:
оқушылардың сан есімнің түрлері туралы түсініктерін кеңейту.
Дамытушылық: дамыта оқытудың тиімді әдіс – тәсілдерін пайдалана
отырып, оқушылардың теориялық ойлау қабілетін дамыту.
Тәрбиелілік: оқушыларға сандарға қатысты ұғым бере отырып,
халқымыздың салт-дәстүрі туралы білімдерін байқау, жылдамдыққа,
ізденуге тәрбиелеу.
|
Сабақ жүрісі |
Уақыты |
Мұғалім іс- әрекеті |
|
Ұйымдастыру бөлімі |
|
Амандасу. Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық
сәт |
|
Қызығушылығын ояту |
5мин |
1. Сан есім дегеніміз
не? |
|
Жаңа сабақ |
20мин |
1-тапсырма. Есептік сан есімді реттік сан есімге айналдырып жаз. Екі----- Бес,---- Он... Он үші 2-тапсырма. Сан есімдер мен зат есімдерді қатыстырып, сөз тіркестерін жаз. 3-тапсырма. Бос орынға сан есімдерді жаз. Мәтінді аяқта. 4- тапсырма. Сұрақтарға сәйкес сан есімдерді сөзбен жаз. 4,40,,2,,,54,,7 Қанша ? неше? Нешінші? Нешеу? |
|
Сергіту сәті |
3мин |
1. 1) Бір сан
ойлаңыз! |
|
Ой толғаныс |
15мин |
«Тапқыр болсаң, тауып көр»
ойыны |
|
Қорытынды |
2мин |
Оқушыларды салыстыра бағалау. |
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз













