Материалдар / Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу

Материал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ, ұстаздарға
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Сәуір 2018
371
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні:16.04.2018

Мұғалімнің аты-жөні: Билалова Ақерке


Сынып: 7 «Б»

Қатысқандар саны: 21

Қатыспағандар саны: 2

Сабақ тақырыбы

Бөлімдері бірдей алгебралық бөлшектерді қосу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.19 алгебралық бөлшектерді қосу және азайтуды орындау; 7.2.1.20 алгебралық бөлшектерді көбейту және бөлуді, дәрежеге шығаруды орындау;

Сабақ мақсаты

  1. Білім алушыларды бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу арқылы   рационал бөлшекке түрлендіруге үйрету. Білім алушылардың жаңа тақырыпты меңгеруіне мүмкіндік туғызу, алған білімдерін мысалдармен бекітіп қорытынды жасауға және ізденушілік, шығармашылық қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.

  2. Білім алушыларды ұйымшылдыққа,  шапшаңдыққа, іскерлікке, ұқыптылыққа   тәрбиелеу.


Бағалау критерийлері

  • Алгебралық бөлшектерді қысқарта алады;

  • Алгебралық бөлшектерді теңбе – тең түрлендіреді

  • Бөлімдері бірдей алгебралық рационал бөлшектерді қосады;

Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты лексика мен терминологиялар: бірмүше, көпмүше, дәреже көрсеткіші, теңдік, коэффициент, алгебралық рационал бөлшек, алгебралық рационал бөлшектерді қосу.

Пәнаралық байланыстар

Бөлім алгебраны әрі қарай зерттеуге және математика формулаларын геометрияда пайдалануға көмектеседі.

АКТ қолдану дағдылары

Өз жұмысының сапасына жауап беру үшін өз жұмысын өзі тексеруде АКТ мүмкіншілігін қолдану.

Бастапқы білім


алгебралық рационал өрнектерді қысқарта алады; айнымалының мүмкін мәндерін; тепе – тең түрлендіруді және қысқаша көбейту формулаларын қолданады.



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

3 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі. (сәлемдесу, түгелдеу)

а) Топқа бөліну.

- Қысқаша көбейту формуласы

- Алгебралық – рационал бөлшек

- Көпмүше

Үй тапсырмасы №38,7 жұптасып тақтадағы жауаппен сәйкестендіріп тексеру, бағалау


Топқа бөліну топ басшыларын сайлап алу



Жұптасып жұмыс жасайды.


Жақсы!

Мұғалім бағалау парағына әр оқушыны бағалап отырады.



Карточкалар

Презентация





1-4 слайдтар

Сабақ ортасы


12 мин


































20 мин


































2 мин









1 мин

Сабақ жоспары «Блум түймедағы»

Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау, бағалау.

ІІ. Өткенді қайталау.

Қайталау білім анасы

а) Теорияға шолу.

1. Алгебралық рационал бөлшек дегеніміз не?

2. Айнымалының мүмкін мәні дегеніміз не?

3. Тепе – тең түрлендіру дегеніміз не?


«Блум таксономиясы»

Мақсаты: үшбұрыштарды құрастыру арқылы пирамида құрау және көпмүше, қысқаша көбейту формулалары мен алгебралық рационал бөлшектерді қайталау.



б) Ауызша есеп. Айнымалының мүмкін мәндері.











ІІІ. Жаңа сабақ

Бөлімдері бірдей рационал бөлшектерді қосу ережесі: бөлімдері бірдей бөлшектерді қосу үшін олардың алымдарын қосып алымына жазып, бқлімдерін өзгеріссіз қалдыру керек.


Cабақты қаншалықты түсінгенімізді «Ақпаратты әткеншек» (адасқан әріптер) арқылы тексерейік



  1. ...... дос болғанша шаттан, Дұшпанмен дос болғаннан сақтан!

  2. Доссыз өмір – тұзсыз ас,

...... құлпын кілтпен аш.

  1. Айрылмастай ...... , қайрылмастай сөз айтпа!!!

Талдау дос деген ұғымды кім қалай бағалайды?


Оқулықпен жұмыс №39.1

І топ

ІІ топ

ІІІ топ

1 мен 6

2 мен 5

3 пен 4


ІV. Кері байланыс:

Синквейн

1 жол – зат есім

2 жол – екі сөз сын есім

3 жол – үш етістік

4 жол – төрт жолды өлең.


V. Үй тапсырмасы.

39.3

VІ. Қосымша есеп. (Артық уақыт қалған жағдайда).

«Егер 5 минутым болса .... » балалрдан қосымша 5 минут берлсе, жұмысты қалай жақсартатындарын сұраймы.

Оқушылар өз ойларын айтады, слайдта сәйкестікті анықтайды.




Фомулаларды құрастырады. Топпен жұмыс жасау













Есептерді ауызша орындайды.











Сабақты мұқият тыңдайды





Адасқан әріптерді тауып, мақалды толықтайды










Достық ұғымын талдайды, өз пікірлерін айтады.



Әр топ топтаса берілген есептерді шығарады.











Үй жұмысына қысқаша талдау жасайды




Жақсы, өте жақсы!






Бірінші біткен топты шапалақ арқылы мадақтау.










Мұғалім бағалау парағына әр оқушыны бағалап отырады.















Мұғалім бағалау парағына әр оқушыны бағалап отырады.

































5 слайд







6-слайд














7-9 слайдтар













10-11 слайдтар







12-слайд






















13-слайд






14-слайд








15-слайд

Сабақтың соңы

2 мин

Сабақ қорытындыланып, оқушылар үздік топ ты анықтап бағалаймын. «ҚҚҚ» әдісі қолданылады. Оқушылар таңдаған сөзге байланысты өз пікірлерін ортаға салады.

« ҚҚҚ» (қызық, қиын, құнды)

Қызық – сабақтан алған әсері

Қиын – түсініксіз болған есеп

Құнды – сабақтан алған ерекше

Сабақ бойынша өз ойларымен бөліседі.



16-слайд Рефлексия


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!