|
Бөлім |
|
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 4 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабак.Қауіпсіздік ережесі.Қысқа қашықтыққа жүгіру(30 м жүгіру) |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.4.1 Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Кейбір оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынын орындай алады.Оқушылар өз жолақтарымен жүруді меңгерді. |
|||||
|
Бағалау критерииі |
Қысқа қашықтыққа жүгіру барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және басқа топқа түсіндіре алды. |
|||||
|
Құндылықтар |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты 40 минут |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 минут |
Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 10 мин. Ұйымдасқан түрде мектеп спорт залына кіріп бір қатарға сапқа тұру. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. «Түзеліңдер!»«Тік тұрыңдар!» «Сәлеметсіздер ме?Еркін тұрыңдар.» Сыныпты тексеру. Сабақтың мақсатын хабарлау. Оңға, солға, кері айнал! Жалпы денені қыздыру жаттығулары. Жүру жаттығулары: 1. Қолымыз жоғарыда аяқтың ұшымен жүру 2. Қол желкеде өкшемен жүру 3. Қолда аяғымызға тигізіп жүру 4. Қол алда жартылай отырып жүру 5. Қол белде толық отырып жүру 6. Қол белде отырып екі жанға секіріп жүру Жүгіру жаттығулары: 1. Қол белде аяқты артқа лақтырып жүгіру 2. Қол белде аяқты алға лақтырып жүру 3. Қол алда тіземізді жоғары көтеріп жүру 4. Қол жанда аяқты екі жанға лақтырып жүгіру 5. Қол белде жанымызбен жүгіру Жалпы бұлшық еттерді жетілдіретін жаттығулар: 1)Мойын, қол, иық бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 2) Дене (кеуде,арқа,қарын) бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 3) Аяқ бұлшық еттеріне арналған жаттығулар. |
Оқушы өз жұбын табады Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Ортасы 25 минут |
-Жеңіл атлетика сабақтарында қауіпсіздік ережесімен таныстыру. -Жеңіл атлетикасының техникалық қауіпсіздігін қайталау. -Жеңіл атлетика спортының олимпиада чемпиондарына кысқаша мәлімет. Үй жануарлар жанұясымен топтастыру (тауық,ит, жылқы). Топ жетекшісі анықталып,оған бағалау парақтары тапсырылып түсіндіріледі. Төменгі сөреден қысқа қашықтық 30 м-ге жүгіру техникасын көрсеткішін мультимедиялық тақтадан суреттер көрсету арқылы түсіндірем.Әр топқа сөреде тұру техникасын, сөреден тез жылдамдық алу техникасын, мәреге жеткенде қолданылатын техникасын көрсетуді тапсыру.Оқушылар техниканы көрсетеді Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасы
«Қатені тап» білімді пысықтау ойыны. (10мин) Белгіленген уақытта әр топқа өтілген тақырып бойынша сурет салу тапсырылады, бірақ суретте қате болу керек,келесі топ сол қатені табу керек. Оқушылар сурет салады, сурет бойынша өз ойларын ортаға салып талқылайды Оқушылар сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты қаншалықты игергендерін көрсетеді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Спорт алаңы, секундомер Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қалыптастырушы бағалау. «Социаграмма» әдісі: Тапсырма: оқушылар сабақтан қаншалықты дәрежеде тың мәліметтерді алғанын шәкіл тұсына белгілейді. Кері байланыс Оқушылар сабақта алған білімдерін қорытындылау үшін «Білемін, білгім келеді, үйрендім» (ББҮ стратегиясы) кестесін толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||
|
Бөлім |
|
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 4 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-сабак. Ұзындыққа секіру негіздері (бір орынан секіру, көрсету, еске түсіру) |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.4.1 Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Кейбір оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынын орындай алады.Оқушылар өз жолақтарымен жүруді меңгерді. |
|||||
|
Бағалау критерииі |
Қысқа қашықтыққа жүгіру барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және басқа топқа түсіндіре алды. |
|||||
|
Құндылықтар |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты 40 минут |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 минут |
Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 10 мин. Ұйымдасқан түрде мектеп спорт залына кіріп бір қатарға сапқа тұру. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. «Түзеліңдер!»«Тік тұрыңдар!» «Сәлеметсіздер ме?Еркін тұрыңдар.» Сыныпты тексеру. Сабақтың мақсатын хабарлау. Оңға, солға, кері айнал! Жалпы денені қыздыру жаттығулары. Жүру жаттығулары: 1. Қолымыз жоғарыда аяқтың ұшымен жүру 2. Қол желкеде өкшемен жүру 3. Қолда аяғымызға тигізіп жүру 4. Қол алда жартылай отырып жүру 5. Қол белде толық отырып жүру 6. Қол белде отырып екі жанға секіріп жүру Жүгіру жаттығулары: 1. Қол белде аяқты артқа лақтырып жүгіру 2. Қол белде аяқты алға лақтырып жүру 3. Қол алда тіземізді жоғары көтеріп жүру 4. Қол жанда аяқты екі жанға лақтырып жүгіру 5. Қол белде жанымызбен жүгіру Жалпы бұлшық еттерді жетілдіретін жаттығулар: 1)Мойын, қол, иық бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 2) Дене (кеуде,арқа,қарын) бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 3) Аяқ бұлшық еттеріне арналған жаттығулар. |
Оқушы өз жұбын табады Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Ортасы 25 минут |
-Жеңіл атлетика сабақтарында қауіпсіздік ережесімен таныстыру. -Жеңіл атлетикасының техникалық қауіпсіздігін қайталау. -Жеңіл атлетика спортының олимпиада чемпиондарына кысқаша мәлімет. Үй жануарлар жанұясымен топтастыру (тауық,ит, жылқы). Топ жетекшісі анықталып,оған бағалау парақтары тапсырылып түсіндіріледі. Төменгі сөреден қысқа қашықтық 30 м-ге жүгіру техникасын көрсеткішін мультимедиялық тақтадан суреттер көрсету арқылы түсіндірем.Әр топқа сөреде тұру техникасын, сөреден тез жылдамдық алу техникасын, мәреге жеткенде қолданылатын техникасын көрсетуді тапсыру.Оқушылар техниканы көрсетеді Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасы
«Қатені тап» білімді пысықтау ойыны. (10мин) Белгіленген уақытта әр топқа өтілген тақырып бойынша сурет салу тапсырылады, бірақ суретте қате болу керек,келесі топ сол қатені табу керек. Оқушылар сурет салады, сурет бойынша өз ойларын ортаға салып талқылайды Оқушылар сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты қаншалықты игергендерін көрсетеді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Спорт алаңы, секундомер Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қалыптастырушы бағалау. «Социаграмма» әдісі: Тапсырма: оқушылар сабақтан қаншалықты дәрежеде тың мәліметтерді алғанын шәкіл тұсына белгілейді. Кері байланыс Оқушылар сабақта алған білімдерін қорытындылау үшін «Білемін, білгім келеді, үйрендім» (ББҮ стратегиясы) кестесін толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||
|
Бөлім 1 |
Жүгіру,секіру және лақтыру |
||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||
|
Сынып 4 |
|
|
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-сабак. Ұзындыққа секіру негіздері (бір орынан секіру, көрсету, еске түсіру) |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
4.3.2.2. Дене қызметімен айналысқан кезде, денені қыздыру және босаңсыту қажеттілігін көрсету және талқылау
|
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Эстафеталық жарыстарда негізгіжеңіл атлетикалық элементтерді анықтау және түрлі мүмкіндіктерді, қозғалыстарды пайдалану, эстафеталарға қатысу. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||
|
Құндылықтар |
|
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты 40мин |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Басы 10 минут |
(Б) Оқытушы сыныпта жарақаттанудың алдын алу мақсатында қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқама жүргізеді. Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 10 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Адымның ұзындығына көңіл бөу. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жүрісте үш лекпен бұрылып үш қатарға тұру. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Жаттығуларды барынша біркелкі реттілікті сақтап орындау, қандай да бір бұлшық еттің, буынның қозғалысына тиімді әсер ету. Жаттығуларды негізгі бөлім бойынша арнайы бағытта орындату. Арнайы қозғалыстар үшін әр түрлі бұлшық еттерді дайындау жаттығуларын ұқыптылықпен қайталату. |
Мұғалліммен бірге өлең жолдарын қайталайды. Сәлемдеседі, бір – біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.
|
Қол шапалақ
|
Әр іс-әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістіктің болуы |
|||||||
|
Ортасы 25 минут |
«Жүгіру сергіту» эстафетасы Командалар бір-бірден бағанға тұрғызылған. «Алға!» пәрменімен капитан бұрылыс жалаушасына дейін (15 м) жүгіреді, оны айналады және өз командасына қарай жүгіреді, эстафетаны эстафеталық таяқшамен екінші ойыншыға береді және т.б. Ұпайды ең тез жүгірген команда иеленеді. Кедегілер жолағы Оқушылар екі командаға бөлінеді және сөре сызығында тұрады. Жетекшінің пәрмені бойынша команданың бірінші қатысушысы қолына допты ұстап, қозғалыс бағытына қатар еденде жатқан гимнастикалық секірмекке жүгіріп барады және секірмектен 7 рет секіреді. Еденде жатқан секірмекті басып кетпей, екі жаққа секіру керек. Одан кейін еденден сызылған сызыққа дейін 5 метр жүгіреді (ол спорт зал қабырғасынан 5-7 метр қашықтықта орналасқан) және қабырғаға лақтырып, допты қағып алады және жүгіріп сапқа қайта оралады. Ойынды екі кезеңге бөлуге болады: біріншісі – еденде жатқан секірмек арқылы жай ғана секіру, екінші кезең жүгіріп барып, допты қабырғаға лақтыру, оны қағып алып, сапқа қайта оралу. Және үшінші кезеңде осы екі эстафетаны біріктіреді. «Өткел». Сынып екі командаға бөлінеді, сөре сығынан 15-20 метр қашықтықта гимнастикалық шеңбер жатады. Оқушылар пәрмен бойынша екеуден қолдарынан ұстап, шеңберге дейін жүгіреді, оқушының біреуі шеңберде қалады, екіншісі тағы бір оқушыны алып келеді, екінші ойыншы үшінші оқушымен шеңберге жүгіріп келгенде, екінші ойынша шеңберде қалады, эстафетаны үшінші ойыншы, одан кейін төртінші ойыншы және әрі қарай жалғаса береді. Барлық оқушы шеңберге келгеннен кейін, сол әдіспен жұптасып кері қайтады. Командадағы соңғы қатысушыға дейін жалғаса береді. |
Оқушылар ЖДЖ кешенін әзірлейді және орындайды., әрбір топқа ширату нұсқасын ойластыруды және өз нұсқасын ұсыну тапсырмасын алады. Әрбір топқа әр түрлі бұлшық еттерге ширату жасау тапсырмасын орындайды Эстафеталық жарыстарда негізгіжеңіл атлетикалық элементтерді анықтайды және түрлі мүмкіндіктерді, қозғалыстарды пайдалану арқылы , эстафеталарға қатысады. |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Бағалау парақшасын толтырады.
|
Үлкен бос кеңістік. Мұғалімнің ысқырығы, эстафета таяқтары, фишкалар, жалаулар, бор.
Үлкен бос ойын кеңістігі, мұғалім үшін ысқырық, бор, кегли, баскетбол доптары, теннис доптары, волейбол доптары. Нұсқалары ретінде 10-10 см өшемді нысана, кегли немесе қорап.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс:
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||
|
Бөлім |
|
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 4 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
6-сабак. Ұзындыққа секіру негіздері (бір орынан секіру техникасын үйрету) |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.3.3. Дене қимылдарын орындау кезінде немесе орындағаннан кейін белгілі бір физикалық өзгерістерді көру үшін бірқатар бақылау стратегияларын қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Кейбір оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынын орындай алады.Оқушылар өз жолақтарымен жүруді меңгерді. |
|||||
|
Бағалау критерииі |
Қысқа қашықтыққа жүгіру барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және басқа топқа түсіндіре алды. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты 40 минут |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 минут |
Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 10 мин. Ұйымдасқан түрде мектеп спорт залына кіріп бір қатарға сапқа тұру. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. «Түзеліңдер!»«Тік тұрыңдар!» «Сәлеметсіздер ме?Еркін тұрыңдар.» Сыныпты тексеру. Сабақтың мақсатын хабарлау. Оңға, солға, кері айнал! Жалпы денені қыздыру жаттығулары. Жүру жаттығулары: 1. Қолымыз жоғарыда аяқтың ұшымен жүру 2. Қол желкеде өкшемен жүру 3. Қолда аяғымызға тигізіп жүру 4. Қол алда жартылай отырып жүру 5. Қол белде толық отырып жүру 6. Қол белде отырып екі жанға секіріп жүру Жүгіру жаттығулары: 1. Қол белде аяқты артқа лақтырып жүгіру 2. Қол белде аяқты алға лақтырып жүру 3. Қол алда тіземізді жоғары көтеріп жүру 4. Қол жанда аяқты екі жанға лақтырып жүгіру 5. Қол белде жанымызбен жүгіру Жалпы бұлшық еттерді жетілдіретін жаттығулар: 1)Мойын, қол, иық бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 2) Дене (кеуде,арқа,қарын) бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 3) Аяқ бұлшық еттеріне арналған жаттығулар. |
Оқушы өз жұбын табады Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Ортасы 25 минут |
-Жеңіл атлетика сабақтарында қауіпсіздік ережесімен таныстыру. -Жеңіл атлетикасының техникалық қауіпсіздігін қайталау. -Жеңіл атлетика спортының олимпиада чемпиондарына кысқаша мәлімет. Үй жануарлар жанұясымен топтастыру (тауық,ит, жылқы). Топ жетекшісі анықталып,оған бағалау парақтары тапсырылып түсіндіріледі. Төменгі сөреден қысқа қашықтық 30 м-ге жүгіру техникасын көрсеткішін мультимедиялық тақтадан суреттер көрсету арқылы түсіндірем.Әр топқа сөреде тұру техникасын, сөреден тез жылдамдық алу техникасын, мәреге жеткенде қолданылатын техникасын көрсетуді тапсыру.Оқушылар техниканы көрсетеді Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасы
«Қатені тап» білімді пысықтау ойыны. (10мин) Белгіленген уақытта әр топқа өтілген тақырып бойынша сурет салу тапсырылады, бірақ суретте қате болу керек,келесі топ сол қатені табу керек. Оқушылар сурет салады, сурет бойынша өз ойларын ортаға салып талқылайды Оқушылар сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты қаншалықты игергендерін көрсетеді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Спорт алаңы, секундомер Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қалыптастырушы бағалау. «Социаграмма» әдісі: Тапсырма: оқушылар сабақтан қаншалықты дәрежеде тың мәліметтерді алғанын шәкіл тұсына белгілейді. Кері байланыс Оқушылар сабақта алған білімдерін қорытындылау үшін «Білемін, білгім келеді, үйрендім» (ББҮ стратегиясы) кестесін толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлімі Менің Отаным – Қазақстан
Бөлімі Менің Отаным – Қазақстан
|
Бөлім |
|
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 4 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
4-сабак.Қауіпсіздік ережесі.Қысқа қашықтыққа жүгіру(30 м жүгіру) |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.4.1 Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Кейбір оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынын орындай алады.Оқушылар өз жолақтарымен жүруді меңгерді. |
|||||
|
Бағалау критерииі |
Қысқа қашықтыққа жүгіру барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және басқа топқа түсіндіре алды. |
|||||
|
Құндылықтар |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты 40 минут |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 минут |
Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 10 мин. Ұйымдасқан түрде мектеп спорт залына кіріп бір қатарға сапқа тұру. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. «Түзеліңдер!»«Тік тұрыңдар!» «Сәлеметсіздер ме?Еркін тұрыңдар.» Сыныпты тексеру. Сабақтың мақсатын хабарлау. Оңға, солға, кері айнал! Жалпы денені қыздыру жаттығулары. Жүру жаттығулары: 1. Қолымыз жоғарыда аяқтың ұшымен жүру 2. Қол желкеде өкшемен жүру 3. Қолда аяғымызға тигізіп жүру 4. Қол алда жартылай отырып жүру 5. Қол белде толық отырып жүру 6. Қол белде отырып екі жанға секіріп жүру Жүгіру жаттығулары: 1. Қол белде аяқты артқа лақтырып жүгіру 2. Қол белде аяқты алға лақтырып жүру 3. Қол алда тіземізді жоғары көтеріп жүру 4. Қол жанда аяқты екі жанға лақтырып жүгіру 5. Қол белде жанымызбен жүгіру Жалпы бұлшық еттерді жетілдіретін жаттығулар: 1)Мойын, қол, иық бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 2) Дене (кеуде,арқа,қарын) бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 3) Аяқ бұлшық еттеріне арналған жаттығулар. |
Оқушы өз жұбын табады Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Ортасы 25 минут |
-Жеңіл атлетика сабақтарында қауіпсіздік ережесімен таныстыру. -Жеңіл атлетикасының техникалық қауіпсіздігін қайталау. -Жеңіл атлетика спортының олимпиада чемпиондарына кысқаша мәлімет. Үй жануарлар жанұясымен топтастыру (тауық,ит, жылқы). Топ жетекшісі анықталып,оған бағалау парақтары тапсырылып түсіндіріледі. Төменгі сөреден қысқа қашықтық 30 м-ге жүгіру техникасын көрсеткішін мультимедиялық тақтадан суреттер көрсету арқылы түсіндірем.Әр топқа сөреде тұру техникасын, сөреден тез жылдамдық алу техникасын, мәреге жеткенде қолданылатын техникасын көрсетуді тапсыру.Оқушылар техниканы көрсетеді Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасы
«Қатені тап» білімді пысықтау ойыны. (10мин) Белгіленген уақытта әр топқа өтілген тақырып бойынша сурет салу тапсырылады, бірақ суретте қате болу керек,келесі топ сол қатені табу керек. Оқушылар сурет салады, сурет бойынша өз ойларын ортаға салып талқылайды Оқушылар сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты қаншалықты игергендерін көрсетеді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Спорт алаңы, секундомер Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қалыптастырушы бағалау. «Социаграмма» әдісі: Тапсырма: оқушылар сабақтан қаншалықты дәрежеде тың мәліметтерді алғанын шәкіл тұсына белгілейді. Кері байланыс Оқушылар сабақта алған білімдерін қорытындылау үшін «Білемін, білгім келеді, үйрендім» (ББҮ стратегиясы) кестесін толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||
|
Бөлім |
|
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 4 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-сабак. Ұзындыққа секіру негіздері (бір орынан секіру, көрсету, еске түсіру) |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.4.1 Денсаулықты нығайтуға ықпал ететін дене жаттығуларын орындау кезінде қиындықтар мен тәуекелдерді еңсеру үшін тиісті реакцияларды таңдау және қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Кейбір оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынын орындай алады.Оқушылар өз жолақтарымен жүруді меңгерді. |
|||||
|
Бағалау критерииі |
Қысқа қашықтыққа жүгіру барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және басқа топқа түсіндіре алды. |
|||||
|
Құндылықтар |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты 40 минут |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 минут |
Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 10 мин. Ұйымдасқан түрде мектеп спорт залына кіріп бір қатарға сапқа тұру. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. «Түзеліңдер!»«Тік тұрыңдар!» «Сәлеметсіздер ме?Еркін тұрыңдар.» Сыныпты тексеру. Сабақтың мақсатын хабарлау. Оңға, солға, кері айнал! Жалпы денені қыздыру жаттығулары. Жүру жаттығулары: 1. Қолымыз жоғарыда аяқтың ұшымен жүру 2. Қол желкеде өкшемен жүру 3. Қолда аяғымызға тигізіп жүру 4. Қол алда жартылай отырып жүру 5. Қол белде толық отырып жүру 6. Қол белде отырып екі жанға секіріп жүру Жүгіру жаттығулары: 1. Қол белде аяқты артқа лақтырып жүгіру 2. Қол белде аяқты алға лақтырып жүру 3. Қол алда тіземізді жоғары көтеріп жүру 4. Қол жанда аяқты екі жанға лақтырып жүгіру 5. Қол белде жанымызбен жүгіру Жалпы бұлшық еттерді жетілдіретін жаттығулар: 1)Мойын, қол, иық бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 2) Дене (кеуде,арқа,қарын) бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 3) Аяқ бұлшық еттеріне арналған жаттығулар. |
Оқушы өз жұбын табады Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Ортасы 25 минут |
-Жеңіл атлетика сабақтарында қауіпсіздік ережесімен таныстыру. -Жеңіл атлетикасының техникалық қауіпсіздігін қайталау. -Жеңіл атлетика спортының олимпиада чемпиондарына кысқаша мәлімет. Үй жануарлар жанұясымен топтастыру (тауық,ит, жылқы). Топ жетекшісі анықталып,оған бағалау парақтары тапсырылып түсіндіріледі. Төменгі сөреден қысқа қашықтық 30 м-ге жүгіру техникасын көрсеткішін мультимедиялық тақтадан суреттер көрсету арқылы түсіндірем.Әр топқа сөреде тұру техникасын, сөреден тез жылдамдық алу техникасын, мәреге жеткенде қолданылатын техникасын көрсетуді тапсыру.Оқушылар техниканы көрсетеді Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасы
«Қатені тап» білімді пысықтау ойыны. (10мин) Белгіленген уақытта әр топқа өтілген тақырып бойынша сурет салу тапсырылады, бірақ суретте қате болу керек,келесі топ сол қатені табу керек. Оқушылар сурет салады, сурет бойынша өз ойларын ортаға салып талқылайды Оқушылар сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты қаншалықты игергендерін көрсетеді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Спорт алаңы, секундомер Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қалыптастырушы бағалау. «Социаграмма» әдісі: Тапсырма: оқушылар сабақтан қаншалықты дәрежеде тың мәліметтерді алғанын шәкіл тұсына белгілейді. Кері байланыс Оқушылар сабақта алған білімдерін қорытындылау үшін «Білемін, білгім келеді, үйрендім» (ББҮ стратегиясы) кестесін толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||
|
Бөлім 1 |
Жүгіру,секіру және лақтыру |
||||||||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||||||||
|
Күні |
|
||||||||||
|
Сынып 4 |
|
|
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
5-сабак. Ұзындыққа секіру негіздері (бір орынан секіру, көрсету, еске түсіру) |
||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
4.3.2.2. Дене қызметімен айналысқан кезде, денені қыздыру және босаңсыту қажеттілігін көрсету және талқылау
|
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Эстафеталық жарыстарда негізгіжеңіл атлетикалық элементтерді анықтау және түрлі мүмкіндіктерді, қозғалыстарды пайдалану, эстафеталарға қатысу. |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||
|
Құндылықтар |
|
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты 40мин |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Басы 10 минут |
(Б) Оқытушы сыныпта жарақаттанудың алдын алу мақсатында қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқама жүргізеді. Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 10 мин. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. Жаңа сабақ түсіндіру, өтілу барысымен таныстыру. Қатардағы жаттығулар. Адымның ұзындығына көңіл бөу. Жүрістегі жаттығулар. Жаттығуларды біркелкі, дұрыс орындау. Жүрістегі жаттығулардан жүгірістегі жаттығуларға көшу. Баяу жеңіл жүгіру. Арақашықтықты сақтау. Қол кеуденің алдында, аяқтың ұшымен жүгіру. Мұрынмен тыныс алу. Жүгірістегі жаттығулар. Бірте- бірте ақырындап жүріске көшу. Кең тыныс алу. Жүрісте үш лекпен бұрылып үш қатарға тұру. Жалпы дамыту, жетілдіру жаттығулары. Жаттығуларды барынша біркелкі реттілікті сақтап орындау, қандай да бір бұлшық еттің, буынның қозғалысына тиімді әсер ету. Жаттығуларды негізгі бөлім бойынша арнайы бағытта орындату. Арнайы қозғалыстар үшін әр түрлі бұлшық еттерді дайындау жаттығуларын ұқыптылықпен қайталату. |
Мұғалліммен бірге өлең жолдарын қайталайды. Сәлемдеседі, бір – біріне жақсы тілектер айтып, сәттілік тілейді.
|
Қол шапалақ
|
Әр іс-әрекет түрі үшін үлкен бос кеңістіктің болуы |
|||||||
|
Ортасы 25 минут |
«Жүгіру сергіту» эстафетасы Командалар бір-бірден бағанға тұрғызылған. «Алға!» пәрменімен капитан бұрылыс жалаушасына дейін (15 м) жүгіреді, оны айналады және өз командасына қарай жүгіреді, эстафетаны эстафеталық таяқшамен екінші ойыншыға береді және т.б. Ұпайды ең тез жүгірген команда иеленеді. Кедегілер жолағы Оқушылар екі командаға бөлінеді және сөре сызығында тұрады. Жетекшінің пәрмені бойынша команданың бірінші қатысушысы қолына допты ұстап, қозғалыс бағытына қатар еденде жатқан гимнастикалық секірмекке жүгіріп барады және секірмектен 7 рет секіреді. Еденде жатқан секірмекті басып кетпей, екі жаққа секіру керек. Одан кейін еденден сызылған сызыққа дейін 5 метр жүгіреді (ол спорт зал қабырғасынан 5-7 метр қашықтықта орналасқан) және қабырғаға лақтырып, допты қағып алады және жүгіріп сапқа қайта оралады. Ойынды екі кезеңге бөлуге болады: біріншісі – еденде жатқан секірмек арқылы жай ғана секіру, екінші кезең жүгіріп барып, допты қабырғаға лақтыру, оны қағып алып, сапқа қайта оралу. Және үшінші кезеңде осы екі эстафетаны біріктіреді. «Өткел». Сынып екі командаға бөлінеді, сөре сығынан 15-20 метр қашықтықта гимнастикалық шеңбер жатады. Оқушылар пәрмен бойынша екеуден қолдарынан ұстап, шеңберге дейін жүгіреді, оқушының біреуі шеңберде қалады, екіншісі тағы бір оқушыны алып келеді, екінші ойыншы үшінші оқушымен шеңберге жүгіріп келгенде, екінші ойынша шеңберде қалады, эстафетаны үшінші ойыншы, одан кейін төртінші ойыншы және әрі қарай жалғаса береді. Барлық оқушы шеңберге келгеннен кейін, сол әдіспен жұптасып кері қайтады. Командадағы соңғы қатысушыға дейін жалғаса береді. |
Оқушылар ЖДЖ кешенін әзірлейді және орындайды., әрбір топқа ширату нұсқасын ойластыруды және өз нұсқасын ұсыну тапсырмасын алады. Әрбір топқа әр түрлі бұлшық еттерге ширату жасау тапсырмасын орындайды Эстафеталық жарыстарда негізгіжеңіл атлетикалық элементтерді анықтайды және түрлі мүмкіндіктерді, қозғалыстарды пайдалану арқылы , эстафеталарға қатысады. |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ «Бәрекелді,әттеген-ай» Бағалау парақшасын толтырады.
|
Үлкен бос кеңістік. Мұғалімнің ысқырығы, эстафета таяқтары, фишкалар, жалаулар, бор.
Үлкен бос ойын кеңістігі, мұғалім үшін ысқырық, бор, кегли, баскетбол доптары, теннис доптары, волейбол доптары. Нұсқалары ретінде 10-10 см өшемді нысана, кегли немесе қорап.
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс:
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|||||||
|
Бөлім |
|
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып 4 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
6-сабак. Ұзындыққа секіру негіздері (бір орынан секіру техникасын үйрету) |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
4.3.3.3. Дене қимылдарын орындау кезінде немесе орындағаннан кейін белгілі бір физикалық өзгерістерді көру үшін бірқатар бақылау стратегияларын қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Кейбір оқушылар орындай алады: Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынын орындай алады.Оқушылар өз жолақтарымен жүруді меңгерді. |
|||||
|
Бағалау критерииі |
Қысқа қашықтыққа жүгіру барысында қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және басқа топқа түсіндіре алды. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты 40 минут |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы 10 минут |
Уақытты жоспарлау: Дайындық бөлім: 10 мин. Ұйымдасқан түрде мектеп спорт залына кіріп бір қатарға сапқа тұру. Спорттық киімдеріне назар аудару. Сәлемдесу. «Түзеліңдер!»«Тік тұрыңдар!» «Сәлеметсіздер ме?Еркін тұрыңдар.» Сыныпты тексеру. Сабақтың мақсатын хабарлау. Оңға, солға, кері айнал! Жалпы денені қыздыру жаттығулары. Жүру жаттығулары: 1. Қолымыз жоғарыда аяқтың ұшымен жүру 2. Қол желкеде өкшемен жүру 3. Қолда аяғымызға тигізіп жүру 4. Қол алда жартылай отырып жүру 5. Қол белде толық отырып жүру 6. Қол белде отырып екі жанға секіріп жүру Жүгіру жаттығулары: 1. Қол белде аяқты артқа лақтырып жүгіру 2. Қол белде аяқты алға лақтырып жүру 3. Қол алда тіземізді жоғары көтеріп жүру 4. Қол жанда аяқты екі жанға лақтырып жүгіру 5. Қол белде жанымызбен жүгіру Жалпы бұлшық еттерді жетілдіретін жаттығулар: 1)Мойын, қол, иық бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 2) Дене (кеуде,арқа,қарын) бұлшық еттеріне арналған жаттығулар; 3) Аяқ бұлшық еттеріне арналған жаттығулар. |
Оқушы өз жұбын табады Сұрақ жауап орындайды |
Қол шапалақ |
Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Ортасы 25 минут |
-Жеңіл атлетика сабақтарында қауіпсіздік ережесімен таныстыру. -Жеңіл атлетикасының техникалық қауіпсіздігін қайталау. -Жеңіл атлетика спортының олимпиада чемпиондарына кысқаша мәлімет. Үй жануарлар жанұясымен топтастыру (тауық,ит, жылқы). Топ жетекшісі анықталып,оған бағалау парақтары тапсырылып түсіндіріледі. Төменгі сөреден қысқа қашықтық 30 м-ге жүгіру техникасын көрсеткішін мультимедиялық тақтадан суреттер көрсету арқылы түсіндірем.Әр топқа сөреде тұру техникасын, сөреден тез жылдамдық алу техникасын, мәреге жеткенде қолданылатын техникасын көрсетуді тапсыру.Оқушылар техниканы көрсетеді Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасы
«Қатені тап» білімді пысықтау ойыны. (10мин) Белгіленген уақытта әр топқа өтілген тақырып бойынша сурет салу тапсырылады, бірақ суретте қате болу керек,келесі топ сол қатені табу керек. Оқушылар сурет салады, сурет бойынша өз ойларын ортаға салып талқылайды Оқушылар сыныптастарының жұмысын «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды |
Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, жүгіру техникасын орындағанда қауіпсіздік техникасынан хабардар болады және түснеді Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты қаншалықты игергендерін көрсетеді |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
Спорт алаңы, секундомер Ысқырық, секундомер, плакат, түрлі түсті маркерлер |
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қалыптастырушы бағалау. «Социаграмма» әдісі: Тапсырма: оқушылар сабақтан қаншалықты дәрежеде тың мәліметтерді алғанын шәкіл тұсына белгілейді. Кері байланыс Оқушылар сабақта алған білімдерін қорытындылау үшін «Білемін, білгім келеді, үйрендім» (ББҮ стратегиясы) кестесін толтырады. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
||
шағым қалдыра аласыз













