|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақтүбек ЖББ мектебі |
|||||
|
Пәні: |
математика |
|||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер және пайыздар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Берганаева М.М. |
|||||
|
Күні:20.02 |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№111 сабақ. Бөлшектерді қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.15 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлімі бірдей бөлшектерді қосу және азайтудың алгоритмін есептеулерде қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Өнерлі бала өрге жүзер» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уа қыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас-тыру
Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту 1.Біз қандаймыз? 2.Әдемісің,әдептісің. 3.Біз қандаймыз? 4.Сенімдісің,талаптысың. 5.Біз қандаймыз? 6.Ақылдысың,тәртіптісің. 7.Біз қандаймыз? 8.Көңілдісің, көріктісің. Үй тапсырмасы Өткенге шолу. «Асық ату» ойыны Сұрақтары: 1.Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда қалай есептейміз? 2.Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтқанда қалай есептейміз? 3.Дөңгеліктің қандай бөлігі боялғн ?Бөлшек түрінде жаз. 4.Бөлімі бірдей екі бөлшекті қалай салыстырамыз? 5.Алымы бірдей екі бөлшекті қалай салыстырамыз? 6.Алымы мен бөлімін бөліп тұратын сызық қалай аталады? 7.Бөлшектің бөлімі нені көрсетеді? 8.Бөлшектің алымы нені білдіреді? Сабақтың тақырыбы: Бөлшектерді қосу және азайту Өткен тақырыпты пысықтау. №1 есеп 5л-50м2 20л-?м2 Ш: 50/5=10(1л жанармай) 20*10=200м2 Ж? Төгілген 20л жанармай 200м2 жерді жаулап алады. «Бәйге»ойыны.Бәйге туралы мағлұмат беру. №2 есеп
(
«Теңге ілу» ойыны.Теңге ілу ойыны туралы мағлұмат беру. №3 есеп
Сергіту сәті Топтық жұмыс. «Көкпар» ойыны. Қазандыққа серке салу.Ойын туралы мағлұмат беру. №4 есеп. а) 1 Ж 2-құйылды- Толтырылды-? Б Ш:1)
2)
Ж:
Бөшкенің Ә Содан
соң- Одан
кейін- Ш:
Ж: Суқоймаға
барлығы №5 есеп А)
Толы ыдыс-?г Ш: 100*5=500г Ж: Ыдыс толы жем500г тартады Ә Ш Көксерке-32 Мөңке-?дана Ш: 128/8=16 128-(16+32)=128-48=80 Ж: 80дана мөңке әкелінді №8 есеп Әр бәліш 4 бөлікке бөлінген 24 ыдысқа 1тілімнен салу үшін 24/4=6 бәліш болған Үй тапсырмасы №9 есеп
«Тир» әдісі |
Бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды. Үй тапсырмасын орындап келеді Өткен тақырыптарды қайталайды Есепті шығарады Есептеу жүргізеді Оқушылар жарыса отырып, бөлшек сандарды есептейді Теңдеулерді шешеді Оқушылар серігіп алады Есептерді шығарады Жауабын табады Есептерді шығарады Есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтаулар арқылы бағалау ҚБ: «Домбыра» әдісі Дескриптор: Төгілген жанармайдың ластау аймағын табады-1Б Дескриптор: Бөлшек сандарды есептей алады-1Б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1Б Дескриптор: Бөшкенің толтырылған бөлігін табады-1Б Бөлшек сандарды есептей алады-1Б Дескриптор: Шабақтар санын табады-1Б Тапсырманы орындайды- Дескриптор: Ыдыс толы жемнің салмағын табады-1Б Балықтардың санын атайды-1Б Дескриптор: Математиканы күнделікті өмірмен байланыстыра алады-1Б Есепті шығарады-1Б ҚБ: «Домбыра» әдісі Оқушыларды бағалау «Тир» әдісі |
Слайд №1 Слайд №2 Асықтар Слайд №3 Оқулық Слайд №4 Бәйге аттарының суреті Оқулық Слайд №5 Слайд №6 Слайд №7 Қазандық-тың суреті Есеп сызбасы Слайд №8 Суреттер Слайд №9 Сурет Слайд №10 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бөлшектер және пайыздар 4-сынып
Бөлшектер және пайыздар 4-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ақтүбек ЖББ мектебі |
|||||
|
Пәні: |
математика |
|||||
|
Бөлім: |
Бөлшектер және пайыздар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Берганаева М.М. |
|||||
|
Күні:20.02 |
|
|||||
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№111 сабақ. Бөлшектерді қосу және азайту |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.15 бөлімдері бірдей жай бөлшектерді қосу және азайту алгоритмін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Бөлімі бірдей бөлшектерді қосу және азайтудың алгоритмін есептеулерде қолданады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Ай құндылығы: Жасампаздық және жаңашылдық. Апталық дәйексөз: «Өнерлі бала өрге жүзер» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уа қыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас-тыру
Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту 1.Біз қандаймыз? 2.Әдемісің,әдептісің. 3.Біз қандаймыз? 4.Сенімдісің,талаптысың. 5.Біз қандаймыз? 6.Ақылдысың,тәртіптісің. 7.Біз қандаймыз? 8.Көңілдісің, көріктісің. Үй тапсырмасы Өткенге шолу. «Асық ату» ойыны Сұрақтары: 1.Бөлімдері бірдей бөлшектерді қосқанда қалай есептейміз? 2.Бөлімдері бірдей бөлшектерді азайтқанда қалай есептейміз? 3.Дөңгеліктің қандай бөлігі боялғн ?Бөлшек түрінде жаз. 4.Бөлімі бірдей екі бөлшекті қалай салыстырамыз? 5.Алымы бірдей екі бөлшекті қалай салыстырамыз? 6.Алымы мен бөлімін бөліп тұратын сызық қалай аталады? 7.Бөлшектің бөлімі нені көрсетеді? 8.Бөлшектің алымы нені білдіреді? Сабақтың тақырыбы: Бөлшектерді қосу және азайту Өткен тақырыпты пысықтау. №1 есеп 5л-50м2 20л-?м2 Ш: 50/5=10(1л жанармай) 20*10=200м2 Ж? Төгілген 20л жанармай 200м2 жерді жаулап алады. «Бәйге»ойыны.Бәйге туралы мағлұмат беру. №2 есеп
(
«Теңге ілу» ойыны.Теңге ілу ойыны туралы мағлұмат беру. №3 есеп
Сергіту сәті Топтық жұмыс. «Көкпар» ойыны. Қазандыққа серке салу.Ойын туралы мағлұмат беру. №4 есеп. а) 1 Ж 2-құйылды- Толтырылды-? Б Ш:1)
2)
Ж:
Бөшкенің Ә Содан
соң- Одан
кейін- Ш:
Ж: Суқоймаға
барлығы №5 есеп А)
Толы ыдыс-?г Ш: 100*5=500г Ж: Ыдыс толы жем500г тартады Ә Ш Көксерке-32 Мөңке-?дана Ш: 128/8=16 128-(16+32)=128-48=80 Ж: 80дана мөңке әкелінді №8 есеп Әр бәліш 4 бөлікке бөлінген 24 ыдысқа 1тілімнен салу үшін 24/4=6 бәліш болған Үй тапсырмасы №9 есеп
«Тир» әдісі |
Бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлайды. Үй тапсырмасын орындап келеді Өткен тақырыптарды қайталайды Есепті шығарады Есептеу жүргізеді Оқушылар жарыса отырып, бөлшек сандарды есептейді Теңдеулерді шешеді Оқушылар серігіп алады Есептерді шығарады Жауабын табады Есептерді шығарады Есепті шығарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтаулар арқылы бағалау ҚБ: «Домбыра» әдісі Дескриптор: Төгілген жанармайдың ластау аймағын табады-1Б Дескриптор: Бөлшек сандарды есептей алады-1Б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1Б Дескриптор: Бөшкенің толтырылған бөлігін табады-1Б Бөлшек сандарды есептей алады-1Б Дескриптор: Шабақтар санын табады-1Б Тапсырманы орындайды- Дескриптор: Ыдыс толы жемнің салмағын табады-1Б Балықтардың санын атайды-1Б Дескриптор: Математиканы күнделікті өмірмен байланыстыра алады-1Б Есепті шығарады-1Б ҚБ: «Домбыра» әдісі Оқушыларды бағалау «Тир» әдісі |
Слайд №1 Слайд №2 Асықтар Слайд №3 Оқулық Слайд №4 Бәйге аттарының суреті Оқулық Слайд №5 Слайд №6 Слайд №7 Қазандық-тың суреті Есеп сызбасы Слайд №8 Суреттер Слайд №9 Сурет Слайд №10 |
||
шағым қалдыра аласыз




























