|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Амирова А.С. |
|||||
|
Күні:20.02.2025 |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні: Қазақ әдебиеті |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Құпия кеңес бөлімі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5Т/Ж3.Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. 5А/И2. шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармадағы автор бейнесі арқылы кейіпкерді анықтайды, іс-әрекетіне қарай сипаттайды, сұрақтарға жауап береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын, дайындығын бақылау Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Үй тапсырмасы. Сұрақ-жауап әдісі. Жаңа тақырып:Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Құпия кеңес бөлімі. Видео бейне. 1- тапсырма. Екі топқа екі түрлі сұрақ беріледі. Шығарма үзіндісінен кейіпкердің монологынжәне не деп уәде бергенін жазыңыз. І топ. Қожа құпия кеңесті не үшін өткізді? ІІ топ. Қожаның құпия кеңесте не деп уәде бергенін тауып жаз. 2-тапсырма. Екі топқа да бірдей тапсырма. Шығармадағы Қожаның өзіне қойған кеңестері мен қаулысын табыңыз. 1.Қожа құпия кеңесті не үшін өткізді? 2.Қандай сөздерді айтпаймын деп шешті? 3-тапсырма. Топқа тапсырма. Қожаның сотқар болуы мен әдепті жолға түсуіне не себептер болды деп ойлайсыздар? Кестені толтырыңыздар. І топ. Қожаның сотқар болуына себепті нәрселер. ІІ топ. Қожаның әдепті жолға түсуіне себептер. Сергіту сәті. Мақал-мәтел. 4-тапсырма. Топқа тапсырма. Кейіпкердің суретін сал және мінездеме бер.
Сабақты бекіту. Тест Рефлексия.
Үй тапсырмасы. «Менің өзіме қойылатын талабым» тақырыбында эссе жазып келу. (100-150 сөз) |
Психологиялық ахуал «Мен ешқашан...» Қатысушылар кезекпен «Мен ешқашан...» деп басталатын сөйлем айту керек. Мысалы, «Мен ешқашан парашютпен секіріп көрген жоқпын». Қалған қатысушылар бұл фраза өздеріне қатысты болмаса, саусақтарын бүгіп отырады, яғни олар парашютпен секірген болса. Бұл ойында кімнің өмір тәжірибесі ерекше болса, жеңіске жетеді. .
Тыңдалым мәтіні және шығарманы оқи отырып сұрақтарға жауап береді. Кейіпкердің суретін сала отырып, мінездеме береді. |
Бағалау парағы Ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Дескриптор 1.Шығармадағы үзіндіден кейіпкердің монологын тауып жазады; 2 ұпай 2. Шығармадағы кейіпкердің берген уәдесін тауып жазады; 2 ұпай Дескриптор 1.Шығармада Қожа құпия кеңесті не үшін өткізгендігін анықтайды; 1 ұ. 2.Қожа құпия кеңесте берген уәдесін тауып жазады; 1 ұ. Дескриптор 1.Кестеге Қожаның сотқар болуына себепті нәрселерді жазады; 2. Кестеге Қожаның әдепті жолға түсуіне себепті нәрселерді жазады; 2 ұ Дескриптор 1.Кейіпкердің суретін салады; 2.Кейіпкерге мінездеме береді; 2 ұ |
Оқулық. Қазақ әдебиеті 5-сынып Атамұра 2017 Интерактивті тақта Видео ролик |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Құпия кеңес бөлімі. Ашық сабақ 5 сынып
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Құпия кеңес бөлімі. Ашық сабақ 5 сынып
|
Бөлім: |
Адамгершілік – асыл қасиет |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Амирова А.С. |
|||||
|
Күні:20.02.2025 |
||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пәні: Қазақ әдебиеті |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Құпия кеңес бөлімі. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5Т/Ж3.Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау. 5А/И2. шығармадағы автор бейнесін анықтау. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармадағы автор бейнесі арқылы кейіпкерді анықтайды, іс-әрекетіне қарай сипаттайды, сұрақтарға жауап береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 10 минут 8 минут 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын, дайындығын бақылау Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Үй тапсырмасы. Сұрақ-жауап әдісі. Жаңа тақырып:Б.Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Құпия кеңес бөлімі. Видео бейне. 1- тапсырма. Екі топқа екі түрлі сұрақ беріледі. Шығарма үзіндісінен кейіпкердің монологынжәне не деп уәде бергенін жазыңыз. І топ. Қожа құпия кеңесті не үшін өткізді? ІІ топ. Қожаның құпия кеңесте не деп уәде бергенін тауып жаз. 2-тапсырма. Екі топқа да бірдей тапсырма. Шығармадағы Қожаның өзіне қойған кеңестері мен қаулысын табыңыз. 1.Қожа құпия кеңесті не үшін өткізді? 2.Қандай сөздерді айтпаймын деп шешті? 3-тапсырма. Топқа тапсырма. Қожаның сотқар болуы мен әдепті жолға түсуіне не себептер болды деп ойлайсыздар? Кестені толтырыңыздар. І топ. Қожаның сотқар болуына себепті нәрселер. ІІ топ. Қожаның әдепті жолға түсуіне себептер. Сергіту сәті. Мақал-мәтел. 4-тапсырма. Топқа тапсырма. Кейіпкердің суретін сал және мінездеме бер.
Сабақты бекіту. Тест Рефлексия.
Үй тапсырмасы. «Менің өзіме қойылатын талабым» тақырыбында эссе жазып келу. (100-150 сөз) |
Психологиялық ахуал «Мен ешқашан...» Қатысушылар кезекпен «Мен ешқашан...» деп басталатын сөйлем айту керек. Мысалы, «Мен ешқашан парашютпен секіріп көрген жоқпын». Қалған қатысушылар бұл фраза өздеріне қатысты болмаса, саусақтарын бүгіп отырады, яғни олар парашютпен секірген болса. Бұл ойында кімнің өмір тәжірибесі ерекше болса, жеңіске жетеді. .
Тыңдалым мәтіні және шығарманы оқи отырып сұрақтарға жауап береді. Кейіпкердің суретін сала отырып, мінездеме береді. |
Бағалау парағы Ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың! Керемет
шешім! Дескриптор 1.Шығармадағы үзіндіден кейіпкердің монологын тауып жазады; 2 ұпай 2. Шығармадағы кейіпкердің берген уәдесін тауып жазады; 2 ұпай Дескриптор 1.Шығармада Қожа құпия кеңесті не үшін өткізгендігін анықтайды; 1 ұ. 2.Қожа құпия кеңесте берген уәдесін тауып жазады; 1 ұ. Дескриптор 1.Кестеге Қожаның сотқар болуына себепті нәрселерді жазады; 2. Кестеге Қожаның әдепті жолға түсуіне себепті нәрселерді жазады; 2 ұ Дескриптор 1.Кейіпкердің суретін салады; 2.Кейіпкерге мінездеме береді; 2 ұ |
Оқулық. Қазақ әдебиеті 5-сынып Атамұра 2017 Интерактивті тақта Видео ролик |
||
шағым қалдыра аласыз
















