Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
10.03.17. |
|||
|
Тақырыбы |
Қайталау |
|||
|
Мақсаты |
Көбейту және бөлу амалдарына берілген есептерді шығара білу. Санның квадраты және кубы жайлы білімді қайталау. |
|||
|
Міндеті |
Оқушылар жұппен, топпен, жеке есеп шығаруға дағдыланады. Ұйымшылдыққа, ауызбіршілікке, бірін-бірі сыйлай білуге тәрбиеленеді. Логикалық ойы, математикалық тілі дамиды. |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Көбейту мен бөлуді бөле біледі. Бірін-бірі тыңдап әрі еркін сөйлеп үйренеді. Шығармашылық қабілеті артады. |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, әр түрлі суреттер |
|||
|
Әдіс - тәсілдер |
«Миға шабуыл» әдісі, топтық жұмыс, жеке жұмыс |
|||
|
Сабақ жоспары |
||||
|
Сабақтың жүрісі |
Уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
|
Ұйымдас тыру |
2мин |
Психологиялық дайындық Әдепті елдің баласы Алдымен сәлем береді. Күндей жарық! Айдай аппақ! Жұлдыздай биік! Судай мөлдір, таза көңілмен, Бүгінгі сабағымызды бастайық! |
|
|
|
|
||||
|
Қызығушы лығын ояту |
5мин |
Өткенге оралу. 1. Бөлінгіш 18, бөлгіш 6. Бөліндінің мәнін тап. (Қ) 2. 12 пен 4 – тің көбейтіндісін тап. (А) 3. 9 – дың квадраты (Й) 4. 4 – ті 9 есе арттыр. (Т) 5. 66 саны 6 – дан неше есе артық? (А) 6.3 - тің кубы (Л) 7. 9 бен 3 сандарының қосындысын 3 есе кеміт (А) 8. 56 мен 8 – дің бөліндісі. (У) |
Сұрақтарға жауап береді |
|
|
Негізгі бөлім |
25мин |
1. Топтық тапсырмалар 1 – топ: №1. Есепті шығар: Спорт ойындары жарысына 64 жоғары сынып оқушылар және одан 4 есе кем төменгі сынып оқушылары қатысты. Төменгі сыныптарға қарағанда жоғары сыныптардан неше оқушы артық қатысты? 2 – топ: №2. Есепті шығар: Үш мектепке 96 парта берілді. Бірінші мектепке барлық партаның үштен бір бөлігі, екінші мектепке біріншіге қарағанда 2 есе кем, ал қалғаны үшінші мектепке берілді. Үшінші мектеп қанша парта алды? 3 – топ: Шығармашылық тапсырма
Логикалық
есептер: Дұрыс па, бұрыс па? №3. 3 ∙ 9 = 28 8 ∙ 5 = 32 7 ∙ 10 = 70 48 : 6 = 9 72 : 9 = 9 32 : 4 = 8 2.Сергіту сәті 3. Танымдық тапсырма: «Ұшқыр ой» ойыны. №4. Тік төртбұрыштың ауданы 96 см.кв. Оның ұзындығы мен ені неше сантиметр болуы мүмкін? Барлық мүмкін болатын жағдайларды жазып көрсет. 96 = 16 * 6 96 = 32 * 3 96 = 12* 8 96 = 48 * 2 96 = 24 * 4 4. Топ аралық жарыс: «Кім шапшаң?» №5. 92 = 9 ∙ 9 122 = 12 ∙ 12 142= 14 ∙ 14 202 = 20 ∙ 20 83 = 8 ∙ 8 ∙ 8 153 = 15 ∙ 15 ∙ 15 303 = 30 ∙ 30 ∙ 30 5. Топ аралық жарыс: Тақтамен жұмыс. №6. А) 1 – топ: (27 + 13) : 8 = 5 24 ∙ 5 = 120 2 – топ: (40 – 16 ) ∙ 3 = 72 42: 3 = 14 3 – топ: (200 + 20 + 8) : 2 = 114 32 ∙ 6 = 192 Әр топ өз бетімен орындайды Ә) 1 - т: а ∙ 3 = 60 2 – т: а ∙ 3 = 90 3 – т: х : 3 = 20 60 : с = 20 90 : с = 30 х : 3 = 30 Шығармашылық тапсырма: «Қошақанға көмектес!» |
Топтық, жеке, тақтамен жұмыс жүргізеді Шығарма шылық тапсырма орындайды Ойын түрлері арқылы тапсырма лар орында лады |
|
|
Рефлексия Сабақты бекіту |
6мин |
«Не үйрендік?», «Не білдік?» сұрақтарға жауап беру |
Сұрақтарға жауап береді |
|
|
Сабақты бағалау |
3мин |
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау |
|
|
|
Үйге тапсырма |
1мин |
-84 бет, №7 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бүгіннен бастаймын...
Бүгіннен бастаймын...
Математика пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
10.03.17. |
|||
|
Тақырыбы |
Қайталау |
|||
|
Мақсаты |
Көбейту және бөлу амалдарына берілген есептерді шығара білу. Санның квадраты және кубы жайлы білімді қайталау. |
|||
|
Міндеті |
Оқушылар жұппен, топпен, жеке есеп шығаруға дағдыланады. Ұйымшылдыққа, ауызбіршілікке, бірін-бірі сыйлай білуге тәрбиеленеді. Логикалық ойы, математикалық тілі дамиды. |
|||
|
Күтілетін нәтиже |
Көбейту мен бөлуді бөле біледі. Бірін-бірі тыңдап әрі еркін сөйлеп үйренеді. Шығармашылық қабілеті артады. |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, әр түрлі суреттер |
|||
|
Әдіс - тәсілдер |
«Миға шабуыл» әдісі, топтық жұмыс, жеке жұмыс |
|||
|
Сабақ жоспары |
||||
|
Сабақтың жүрісі |
Уақыт |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|
|
Ұйымдас тыру |
2мин |
Психологиялық дайындық Әдепті елдің баласы Алдымен сәлем береді. Күндей жарық! Айдай аппақ! Жұлдыздай биік! Судай мөлдір, таза көңілмен, Бүгінгі сабағымызды бастайық! |
|
|
|
|
||||
|
Қызығушы лығын ояту |
5мин |
Өткенге оралу. 1. Бөлінгіш 18, бөлгіш 6. Бөліндінің мәнін тап. (Қ) 2. 12 пен 4 – тің көбейтіндісін тап. (А) 3. 9 – дың квадраты (Й) 4. 4 – ті 9 есе арттыр. (Т) 5. 66 саны 6 – дан неше есе артық? (А) 6.3 - тің кубы (Л) 7. 9 бен 3 сандарының қосындысын 3 есе кеміт (А) 8. 56 мен 8 – дің бөліндісі. (У) |
Сұрақтарға жауап береді |
|
|
Негізгі бөлім |
25мин |
1. Топтық тапсырмалар 1 – топ: №1. Есепті шығар: Спорт ойындары жарысына 64 жоғары сынып оқушылар және одан 4 есе кем төменгі сынып оқушылары қатысты. Төменгі сыныптарға қарағанда жоғары сыныптардан неше оқушы артық қатысты? 2 – топ: №2. Есепті шығар: Үш мектепке 96 парта берілді. Бірінші мектепке барлық партаның үштен бір бөлігі, екінші мектепке біріншіге қарағанда 2 есе кем, ал қалғаны үшінші мектепке берілді. Үшінші мектеп қанша парта алды? 3 – топ: Шығармашылық тапсырма
Логикалық
есептер: Дұрыс па, бұрыс па? №3. 3 ∙ 9 = 28 8 ∙ 5 = 32 7 ∙ 10 = 70 48 : 6 = 9 72 : 9 = 9 32 : 4 = 8 2.Сергіту сәті 3. Танымдық тапсырма: «Ұшқыр ой» ойыны. №4. Тік төртбұрыштың ауданы 96 см.кв. Оның ұзындығы мен ені неше сантиметр болуы мүмкін? Барлық мүмкін болатын жағдайларды жазып көрсет. 96 = 16 * 6 96 = 32 * 3 96 = 12* 8 96 = 48 * 2 96 = 24 * 4 4. Топ аралық жарыс: «Кім шапшаң?» №5. 92 = 9 ∙ 9 122 = 12 ∙ 12 142= 14 ∙ 14 202 = 20 ∙ 20 83 = 8 ∙ 8 ∙ 8 153 = 15 ∙ 15 ∙ 15 303 = 30 ∙ 30 ∙ 30 5. Топ аралық жарыс: Тақтамен жұмыс. №6. А) 1 – топ: (27 + 13) : 8 = 5 24 ∙ 5 = 120 2 – топ: (40 – 16 ) ∙ 3 = 72 42: 3 = 14 3 – топ: (200 + 20 + 8) : 2 = 114 32 ∙ 6 = 192 Әр топ өз бетімен орындайды Ә) 1 - т: а ∙ 3 = 60 2 – т: а ∙ 3 = 90 3 – т: х : 3 = 20 60 : с = 20 90 : с = 30 х : 3 = 30 Шығармашылық тапсырма: «Қошақанға көмектес!» |
Топтық, жеке, тақтамен жұмыс жүргізеді Шығарма шылық тапсырма орындайды Ойын түрлері арқылы тапсырма лар орында лады |
|
|
Рефлексия Сабақты бекіту |
6мин |
«Не үйрендік?», «Не білдік?» сұрақтарға жауап беру |
Сұрақтарға жауап береді |
|
|
Сабақты бағалау |
3мин |
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау |
|
|
|
Үйге тапсырма |
1мин |
-84 бет, №7 |
||
шағым қалдыра аласыз













