Мектеп: №1
мектеп-гимназия
|
Сабақ тақырыбы:
Бұйымдарды орындау. Сандық
жасау.
|
Күні
|
Мұғалімнің есімі:
Орманова Ақбаян
|
Сынып
8
|
Қатысқандар
саны
|
Қатыспағандар
саны
|
Сабаққа
негізделген оқу мақсаты
|
8.2.3.1-Қол, механикалық
құрал-жабдықтарын қолдана отырып, бұйымдардың функционалдық және
эстетикалық сапасын арттыру үшін материалдарды өңдеу мен безендіру
әдістерін анықтау, пайдалану
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар: барлық оқушылар
қауіпсіздік
ережесін сақтай алады
Оқушылардың басым бөлігі: шығармашылық
жобаларды
тиімді пайдаланады, нобайлар
жасайды
Кейбір оқушылар: жұмыс барысында түрлі
материалдарды
қолданып, материалдардан көркем бұйымдар
жасайды
|
Бағалау
критерийлері:
(жетістік
критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін
нәтиже)
|
-Бұйымның нобайын жасайды
-Көп функциялы заманауи бұйым
жасайды
-Түрлі материалдармен үйлестіріп,
безендіреді
|
Тілдік
мақсаттар
|
Тілдік
дағдылар: Дизайн,
эскиз
|
Терминология: сандық,
қорапша,үнемдеу,
|
Сөз тіркестері: Егерде осылай болса
ше?...
Өнімді осы нұсқада жасасам
ше?...
Қанша метериал
кетеді?...
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім
алу
құрмет, ынтымақтастық,
ашықтық,
жалпыға бірдей еңбек қоғамы, инновацияға
негізделген
экономикалық өсу
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Геометрия, физика,
тарих, география, бейнелеу
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Жаңа сабақ түсіндіру мақсатында, призентациялар
көрсетілу
үшін
қолданылады
|
Алдыңғы оқу/
Бастапқы білім
|
Бұйымдарға нобайлар
дайындау
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған
жаттығулар
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Жоспарланған жаттығулар . Оқушылармен
сәлемдесу,
Адасқан әріптер* бастапқы оқушы Сын есімнен тұратын бір сөз
айтады,
келесі оқушы соңғы әріпінен басталатын жақсы тілек
айтады
Табиғат туралы әңгіме .Табиғаттың бір бөлшегі
-Ағаштардың қасиеттері туралы, түрлері туралы қызықты мәліметтер
айтылады..Техникада қолданылатын бұйымдармен қауіпсіздік шараларын
сақтау туралы нұсқаулық береді.
Сұрақ-жауап айдары.
Қазақтың қолданбалы
сәндік өнері туралы, тұрмыста пайдалынатын ұлттық бұйымдарға нелер
жатады? Кебеже, сандық, тұскиіз, тб
|
|
Ортасы
|
Кіруге адам батпайды,Затыңды аман
сақтайды. Сандық
Бір итім бар қабаған, Аузына темір жамаған
Кебеже
Бүгінгі сабақта сандық
жасау
Сандық –киіз үйдің ағаш жиhаздарының бірі.Оған киім-кешек
асыл бұйымдар салынады, Шеберлер Сандықты қайың қаратал ағаштарының
сүрегінен жасаған.Сыртынан көркем етіп, темір, мыс жапсырмамен ,
қатырма ою-өрнектермен безендірген
Тапсырма: қауіпсіздік
ережесімен танысып, сандықтың нобайын жасаңыз, қажетті
материалдардан алып, құрал-жабдықтың көмегімен орындаңыз және
безендіріңіз.
|
|
Аяқталуы
|
Жасалған бұйымдарды салыстырып
бағалаңыз.
Екі жұлдыз, бір тілек
Пікірлер базары
|
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау - Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай
міндет қоюды
жоспарлайсыз?
|
|
Бағалау -
Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай
жоспарлайыз?
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты
шынайы ма?
Бүгін оқушылар не
білді?
Сыныптағы ахуал
қандай болды?
Мен орындаған
саралау шаралары тиімді болды
ма?
Мен бүкіл уақыт
ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма
қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
|
Қандай екі нәрсе
табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе
сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында
сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы
не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге
көңіл бөлу керек?
1.
2.
|