Материалдар / Бұйымды ою-өрнек элементтерімен безендіру
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Бұйымды ою-өрнек элементтерімен безендіру

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңа оқу бағдарламасымен бөліскім келеді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Шілде 2018
1868
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Сәндік қолданбалы өнер.

Бөлімі: Қазақтың ұлттық сәндік қолданбалы бұйымдарды безендіру Мектеп:Тұрар Рыскулов атындағы о.м. Шу қаласы

Пәні: Көркем еңбек

Мерзімі: 26.06.18ж

Мұғалімнің аты-жөні: А.Р.Бурханова

сыныбы: 8

Қатыспағандар саны:

Қатысқандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Бұйымды ою-өрнек элементтерімен безендіру


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

8.3.3.1 Жасалған өнімнің (шығармашылық жұмыс) сапасын қолданылған әдіс-тәсілдерін бағалау және талдау үшін критерийлерді қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар істеуге дағдыланған:

Қазақтың ұлттық ою-өрнектер түрлері, мотивтері туралы зертеу

Оқушылардың басым бөлігі :

Қазақтың сәндік-қолданбалы өнерінің безендіру тәсілдерін түрлерімен танысу.

Кейбір оқушылар істеуге қабілетті:

Безендіру түрлерін қолдану мақсатын түсіну және

мысал келтіру

Бағалау критерийі


сәндік қолданбалы өнер бұйымдарының безендіру не екенін біледі

-қол өнермен дизайн туындыларының ерекшеліктерін ажыратады

-өз ойын анық жеткізе алады

Орындалған жұмыстың сапасын анықтап, қолданылған әдіс-тәсілдерін критерийлер арқылы талдап, бағалайды

Тілдік мақсаты

Оқушылар істей алады:

Оқушылар:

- әлемдік және қазақтың ұлттық мәденииетіндегі өнер, қолөнері мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін зерттеп, сипаттама береді;

- өз зерттеулеріне және өнер туындыларының ерекшелігіне пікірлер бере алады (сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында

Құндылық бағалау

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы

Сұрақтар жауап беру барысында оқушылар ойын ашық айту арқылы құндылығын арттыра түселі.

-ынтықмақтастықпен жұмыс жасай отырып бір-бірлерінің ойын сыйластықпен тыңдай біледі.

Шығармашылыө жасай отырып қазақстандық патриотизм азаматтық жауапкершілік құндылықтары артады

Пәнаралық байланыс

Тарих,география, бейнелеу, сызу


Алдынғы білім

Бастауыш сыныптан безендіру түрлерін біледі.









Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

Сыныпта психологиялық ахуал орнату: «Сәттілік»

Оқушылар қолдары ұстасып, шеңберге тұрады, көздерін жұмып, іштерінен өздерне тілек айтады. Көздерін ашып «СӘТТІЛІК» деп бір дауыстан айтады.

Топқа бөлу: тақырыпқа байланысты сүйреттер салынған қима қағаздарын үлестіру, арқылы топқа бөлу.

І топ «Қошқар мүйіз»

ІІ топ «Жауқазын» .

Топ басшыларын сайлау.

«Ассосация » әдісін қолдану

-безендіру түрлерін қалай түсіненсің?

-үй тұрмысында қандай бұйымдар ою-өрнектермен безендірілген?

-камзолға қандай ою-өрнек қолданылады?











Қима қағаздар

Сабақтың ортасы

(ТЖ) Ұжымдық жұмыс жасау арқылы оқушылардың тірек білімдерін өзекті ету (сын тұрғысынан ойлау).

Ал енді бүгінгі сабақ бойынша екі топқа шығармашылық тапсырма беріледі.

1 топқа тапсырма бұйымды ою-өрнекпен безендіру төхнологиялық картасын сызу


2 топқа тапсырма бұйымды моншақпен безендіру

технлогиялық картасын сызу


Дескриптор

-технолгиялық картаны дұрыс сызды

-нақты мәліметтер келтірді



Ақ қағаздар

Сабақтың соңы


Шығармашылық тапсырма

Бұйымды безендіру ерекшеліктерін салыстырыңдар

Дескриптор - безендіру түрлерін анықтайды;

- безендіру түрлерін салыстырады;

- айырмашылықтары мен ерекшеліктерін атады.

«Қарар жәшік» әдісімен оқушыларға бір-біріне тиімді сұрақ қойю арқылы кері байланыс жасап, оқуға белсенді қатыстырып, өзін-өзі бағалау арқылы аламын

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді.

«БББ» кестесі



Суреттер















Саралау АКТ қолдану арқылы,мұғалімнің көмегі арқылы,диалог және қолдау көрсету арқылы

Өз- ара бағалау кеірі байланыстар алу,

мадақтау жүргізу

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Жұмыс істер алдында жұмыс орнын тексеру,жұмыс орнында адамға кедергі келтіретін артық зат болауы керек,жұмыс орны жақсы жарықтандырылған болуы керек

Сабақ бойынша рефлексия


Бүгінгі сабақта оқу мақсаты сабақ мақсатымен

ұштастыма,қолданған әдіс тәсілдер барлық

оқушыларға әсер ете алдыма мен болашақт



























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!