Пән: Әдебиеттік
оқу
Орта мерзімді
жоспар бөлімі:
Су – тіршілік
көзі
Күні:25.04.2019ж
Сынып: 3
«Б»сынып
|
Мектеп:№4
Мұғалімнің
аты-жөні:Қарауылбаева А
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы
|
Бұлақ көрсең, көзін
аш
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
|
3.3.2.1 – шығарма
кейіпкеріне хат, ертегі (кейіпкер қосу,
соңын
өзгерту), өлең (төрт
жолды), әңгіме (оқығаны, көргені
бойынша)
жазу.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды
табады.
Көптеген оқушылар:
шығармашылыққа негізделген сұрақтар
қояды.
Кейбір оқушылар: берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай
алады.
|
Бағалау
критерийлері
|
-
мәтіннің тақырыбын анықтай алады,
негізгі ойды табады.
-
шығармашылыққа негізделген сұрақтар
қояды.
-
берілген
тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып,
еңбекке баулу.
Жеке және топта жұмыс жасай алу,
ынтымақтастық. Мәңгілік
Ел,бұл-Инновация негізіндегі тұрақты экономикалық
өсім,құрмет
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Дүниетану, қазақ
тілі.
|
Ойлау
дағдысы
|
Білу,түсіну,қолдану
|
Тілдік
мақсат:
|
Тақырып бойынша сұрақ-жауап.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу,
түсіндіру, көрнекілік.
|
Денсаулық және
Техника қауіпсіздігінің
сақталуы
|
Сергіту сәті мен белсенді іс-әрекеттерді орындаудағы
қауіпсіздік
|
Ресурстар
|
жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш,
кері байланыс парағы т.б
|
Бастапқы
білім
|
Бұлақ көрсең, көзін
аш
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Психологиялық
ахуал қалыптастыру.
-
Сабақта бір-бірімізді
сыйлаймыз, тыңдаймыз!
-
Уақытты
үнемдейміз!
-
Нақты,дәл жауап
береміз!
-
Сабақта өзіміздің
шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды
көрсетеміз!
-
Сабаққа белсене қатысып, жақсы
баға аламыз!
Алдыңғы
білімді еске түсіру
(ұжымда)
.ҚБ: Басбармақ арқылы
бір-бірін бағалау.
|
Сұраққа жауап берген оқушыны
мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс
орнату.
|
Сабақтың ортасы
|
Ширату
тапсырмасы.
1- тапсырма. Неліктен бұлақты
бастау деп атайды.
Белсенді оқу
тапсырмалары(топта,
ұжымда)
Дескриптор:
-
мәтіннің тақырыбын
анықтай алады, негізгі ойды табады.
-
шығармашылыққа
негізделген сұрақтар қояды.
-
берілген тақырып
бойынша ой қорыту жасай алады.
ҚБ: Бас бармақ
арқылы бір-бірін бағалау.
Жұмыс дәптеріндегі жазылым
тапсырмаларын орындау
|
Тапсырманы орындаған оқушыны
мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс
орнату.
Белсенді оқу
тапсырмалары.
|
Сабақтың
соңы
|
ҚБ: Бағдаршам
көздері арқылы бір-бірін
бағалау.
Рефлексия (жеке,жұпта,топта,
ұжымда)
« Алма ағашы» кері
байланыс.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны
мадақтау,
толықтыру жасау, тиімді кері
байланыс орнату.
Қызыл алмаға сабақтан алған
әсерін, білімін жазады. Сары алмаға сұрағын
жазады.
|