Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даубаева Д |
|
|
Күн: 06.02.25 |
Сыныбы : 8ж |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Бұлшықет ұлпаларының құрылысы мен қызметі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.6.5 бұлшық ет ұлпасының түрлері мен олардың қызметтерін сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
Құзыреттілік: азаматтық борыш және парасаттылық Заң және тәртіп: құқықтық жүйе мен адам құқығы негіздерін білу; тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу; Аптаның дәйек сөзі: Әділ заң-аспан тірегі |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Кубик» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады. «Стикер» түсі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Кубик» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Суреттер |
||||||||||||||
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы Өткен тақырыпқа шолу жасау «Аqyl quiz» әдісі арқылы өткен білімді еске түсіреді
“ПАЗЛ” әдісі арқылы сабақтың тақырыбые анықтау Ағзалардың арасындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарды табыңыз
Ұқсастықтары: тыныс алады, қоректенеді, тітіркенеді, өседі, көбейеді, қартайады Айырмашылықтары: Мекен ортасына байланысты мүшелерінің құрылысындағы ерекшеліктер |
Оқушылар «Aqyl quiz» тәсілі арқылы өткен білімдерін еске түсіреді. Дескриптор: суреттегі ағзалардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын атайды |
Жалпы балл -2 Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран Сурет |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді. Топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-топ « Бірінғай салалы бұлшық ет құрылысы мен қызметін сипаттау» муляждармен жұмыс 2-топ. « Көлденең жолақты бұлшық еттің құрысы мен қызметін сипаттау » https://wordwall.net/ru/resource/63749333 3-топ « Жұрек бұлшық еттін құрылысы мен қызметі» туралы
ақпаратпен оқып танысуды
ұсынады. |
Оқушылар мұғалімнің бағыт беруімен топта талқылау жасап, жұмыс жасайды. Оқулықтағы ақпаратпен танысады, топта талдайды, қалаған форматында қорғайды.
|
Кері байланыс: «Басбармақ » әдісі арқылы беріледі Жалпы балл -4 |
А4 парағы Маркер флипчарт |
||||||||||||||
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма (барлығы және ЕБК) «Сәйкестендіру» тәсіліБұлшық ет ұлпалары мен олардың қызметтері көрсетілген. Ұлпаларды қызметімен сәйкестендіріңіз:
2-тапсырма. Бұлшық еттің құрылысын анықтаңыз
Сергіту сәті «Кім жылдам» ойыны Жаңа сабақты бекіту 3-тапсырма. «educplay» интерактивті ойыны арқылы cұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылау..
https://www.educaplay.com/learning-resources/22178793-learning_resource.html |
Бұлшық ет ұлпалары мен олардың қызметтері көрсетілген. Ұлпаларды қызметімен сәйкестендіреді.
. Бұлшық еттің құрылысын анықтайды.
Дескриптор: - Оқушылар сабақты бекіту тапсырмаларын educplay сайтында орындайды
|
Дескриптор: ұлпаларды қызметімен сәйкестендіреді; 3б Жалпы балл- 2 б Дескриптор: бұлшық еттің құрылысын анықтайды; 4б Жалпы балл-2 |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар https://www.educaplay.com/learning-resources/22178793-learning_resource.html |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Рефлексия «classroomscreen.com» тақтасы арқылы кері байланыс жасайды
|
Қатысушылар «classroomscreen.com» тақтасы арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
https://classroomscreen.com/app/screen/w/4ce1483b-7116-44e2-8f58-0b0f786ecc32/g/9bb17cb3-0471-432a-87b2-b79f66577dd5/s/d261f050-4b0c-492a-8881-814110e1026c |
||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 35 оку |
|
|
|
||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». «Модельдеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөзі» әдісі |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? |
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Бұлшықет ұлпаларының құрылысы мен қызметі
Бұлшықет ұлпаларының құрылысы мен қызметі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Қозғалыс |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Даубаева Д |
|
|
Күн: 06.02.25 |
Сыныбы : 8ж |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Тақырыбы: |
Бұлшықет ұлпаларының құрылысы мен қызметі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.6.5 бұлшық ет ұлпасының түрлері мен олардың қызметтерін сипаттау |
|
|
Сабақтың
мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтар |
Құзыреттілік: азаматтық борыш және парасаттылық Заң және тәртіп: құқықтық жүйе мен адам құқығы негіздерін білу; тәртіп пен әділдік, нормалар мен ережелерді сақтау қажеттілігін түсіну; қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу; Аптаның дәйек сөзі: Әділ заң-аспан тірегі |
|
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
І. Ұйымдастыру кезеңі: «Кубик» әдісі бойынша жағымды психологиялық ахуал орнатады. «Стикер» түсі бойынша топқа бірігуге нұсқау береді. |
Оқушылар шеңберге тұрып «Кубик» тәсілі арқылы сыныпта жағымды ахуал орнатады . «Стикер» түсі бойынша топтарға бірігеді. |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. |
Суреттер |
||||||||||||||
|
7мин |
ІІ Үй тапсырмасы Өткен тақырыпқа шолу жасау «Аqyl quiz» әдісі арқылы өткен білімді еске түсіреді
“ПАЗЛ” әдісі арқылы сабақтың тақырыбые анықтау Ағзалардың арасындағы ұқсастықтар мен айырмашылықтарды табыңыз
Ұқсастықтары: тыныс алады, қоректенеді, тітіркенеді, өседі, көбейеді, қартайады Айырмашылықтары: Мекен ортасына байланысты мүшелерінің құрылысындағы ерекшеліктер |
Оқушылар «Aqyl quiz» тәсілі арқылы өткен білімдерін еске түсіреді. Дескриптор: суреттегі ағзалардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын атайды |
Жалпы балл -2 Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
Экран Сурет |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
ІV Топтық жұмыс. Мұғалім жаңа тақырып бойынша қысқаша ақпарат береді. Топтық жұмысты ұйымдастырады. 1-топ « Бірінғай салалы бұлшық ет құрылысы мен қызметін сипаттау» муляждармен жұмыс 2-топ. « Көлденең жолақты бұлшық еттің құрысы мен қызметін сипаттау » https://wordwall.net/ru/resource/63749333 3-топ « Жұрек бұлшық еттін құрылысы мен қызметі» туралы
ақпаратпен оқып танысуды
ұсынады. |
Оқушылар мұғалімнің бағыт беруімен топта талқылау жасап, жұмыс жасайды. Оқулықтағы ақпаратпен танысады, топта талдайды, қалаған форматында қорғайды.
|
Кері байланыс: «Басбармақ » әдісі арқылы беріледі Жалпы балл -4 |
А4 парағы Маркер флипчарт |
||||||||||||||
|
15мин |
Сабақты бекіту тапсырмалары. 1-тапсырма (барлығы және ЕБК) «Сәйкестендіру» тәсіліБұлшық ет ұлпалары мен олардың қызметтері көрсетілген. Ұлпаларды қызметімен сәйкестендіріңіз:
2-тапсырма. Бұлшық еттің құрылысын анықтаңыз
Сергіту сәті «Кім жылдам» ойыны Жаңа сабақты бекіту 3-тапсырма. «educplay» интерактивті ойыны арқылы cұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылау..
https://www.educaplay.com/learning-resources/22178793-learning_resource.html |
Бұлшық ет ұлпалары мен олардың қызметтері көрсетілген. Ұлпаларды қызметімен сәйкестендіреді.
. Бұлшық еттің құрылысын анықтайды.
Дескриптор: - Оқушылар сабақты бекіту тапсырмаларын educplay сайтында орындайды
|
Дескриптор: ұлпаларды қызметімен сәйкестендіреді; 3б Жалпы балл- 2 б Дескриптор: бұлшық еттің құрылысын анықтайды; 4б Жалпы балл-2 |
2-косымша Тапсырма жазылған парақтар https://www.educaplay.com/learning-resources/22178793-learning_resource.html |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
Рефлексия «classroomscreen.com» тақтасы арқылы кері байланыс жасайды
|
Қатысушылар «classroomscreen.com» тақтасы арқылы кері байланыс жасайды |
Кері байланыс: Мадақтау арқылы бағаланады. «Жарайсың!» «Тамаша жауап»т .б |
https://classroomscreen.com/app/screen/w/4ce1483b-7116-44e2-8f58-0b0f786ecc32/g/9bb17cb3-0471-432a-87b2-b79f66577dd5/s/d261f050-4b0c-492a-8881-814110e1026c |
||||||||||||||
|
1 мин |
Үй тапсырмасы § 35 оку |
|
|
|
||||||||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». «Модельдеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөзі» әдісі |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақ кезінде, сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы мен нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аудару керек? |
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















